Jump to content

F-117A 1/144 Dragon + PE Shelf Oddity


Recommended Posts

Zakończyłem dłubanie kolejnego maleństwa w 1/144.

Ogólnie rzecz biorąc i patrząc na model nieco z dystansu - podoba mi się. Jednak w szczegółach i w zbliżeniach - już mniej.
Widzę, że ciągle mam podstawowe problemy z wykończeniem powierzchni. Dlatego na razie biorę sobie na wstrzymanie, muszę nabrać nieco dystansu i weny modelarskiej.

A oto kilka zdjęć, niestety wykonanych smartfonem, więc przepraszam za nienajlepszą jakość ?

0ypzbXV.jpg

AoYy1gn.jpg

g1GY08G.jpg

W0J73DU.jpg

dg3UQYp.jpg

BCtBqSX.jpg

Cxjeu3I.jpg

p03uFNg.jpg

PP2HVzf.jpg

dWhAZi0.jpg

6ckQqtY.jpg

82wE9Vl.jpg

Model powstał, jak zaznaczyłem w temacie na bazie zestawu Dragon, do tego kupiłem doskonałe blaszki Shelf Oddity, kilka elementów zostało też wykorzystanych z zestawu Revella (kokpit, część goleni podwozia).

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Wyszło całkiem nieźle - myślę, że niejeden  F-117 w tej skali chciałby tak wyglądać. :) Kalki zestawowe?

To co rzuca się w oczy to lekka nieostrość krawędzi kadłuba oraz grubość krawędzi spływu, ale to już chyba uwaga do Dragona oraz tworzywa, z którego model jest wykonany. Matowość chyba jest OK - nie jestem do końca przekonany czy w tej skali lakier matowy na oryginale powinien być "trupim" matem na modelu. Podejrzewam, że ciut lepsze fotki bez widocznych odbłysków oświetlenia (lampy?) poprawiłyby odbiór.   

Ostatnie ujęcie (od rufy, z poziomu podłogi) jest świetne!!! 

Pozdrawiam, Marek 

Edited by donalyah00
poprawka
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie komentarze.

@donalyah00 - tak, kalki zestawowe i ich położenie wyszło mi najsłabiej. 

Gdybym mocniej przyłożył się do niektórych detali i poświęcił modelowi węcej czasu - mogło być lepiej. Z drugiej strony jednak nie chciałem za bardzo przedłużać, abym wyrobił się na WMS ?

Pozdrawiam wszystkich

Link to post
Share on other sites

Świetnie wyszło. Całkiem niezły realizm udało się uzyskać jak na tą skalę. Zawsze powtarzam, że w 1:144 trzeba brać poprawkę na skalę. Szczególnie podoba się podwozie i otwarty luk.

Czy stuff od ShelfOddity najłatwiej pozyskać kupując bezpośrednio na ich stronie ?

Link to post
Share on other sites

F-117 to trudny temat, jak z czarnej matowej bryły zrobić coś interesującego. Wygląda na to że tu udało się całkiem nieźle. Ze zdjęć których mnóstwo przeglądałem przygotowując kalkomanie wyciągam ogólny wniosek że pierwszy pełnoprawny samolot stealth występował w wymuskanym jednolicie matowoczarnym stroju wieczorowym, albo w codziennym drelichu połatanym wszystkimi odcieniami i fakturami grafitu, gumy, asfaltu i czerni podlanym połyskującymi zaciekami.

Moją uwagę szczególnie przyciągają pokrywy podwozia. W ich kontekscie uwaga Marka na temat ostrości  pozostałych krawędzi płatowca nabiera dodatkowego znaczenia.

Jak ci się malowało te siatki na wlotach powietrza do silników? Nie było problemu z zalepianiem farbą tych drobnych otowrków?

 

Kamil - napisz maila na even@shelfoddity.com, przesyłka w kraju będzie tańsza.

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Leszku - faktycznie malowanie było tutaj dużym wyzwaniem i przyznam, że chyba mnie trochę przerosło. Malutka powierzchnia modelu wymaga najwyższej precyzji. Co do siatek to owszem, niektóre otworki niestety pozatykały się, ale to już na etapie podkładu, niż potem farby/lakieru.

I faktycznie mnie też rażą za grube krawędzie plastikowe w zestawieniu z elementami fototrawionymi. Kolejna nauczka na przyszłość.

Bardzo żałuję, że do blaszek nie dokupiłem też Waszych kalkomanii. Te od Dragona nie dość, że są skąpe, to jeszcze fatalnie wyszły na modelu. Może dałoby się to jeszcze poprawić ....?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.