Jump to content
Sign in to follow this  
barszczo

Messerschmitt Bf-109E-7Trop - Eduard 1:48

Recommended Posts

Takie tam zeszłoroczne dożynki, Edkowy Tropikalny Emil w edycji ProfiPack z własnym malowaniem: 1.JG27, El Gazala Libia 1941. Wykorzystałem do zrobienia zdjęć odrobinę możliwego dziennego światła choć brakło go pod koniec sesji. Model prosto z pudełka, składanie bezproblemowe, błędy znane wszystkim ale dla mnie to jednak najlepszy Emil na rynku. Malowany standardowo farbami Tamiya i Gunze H i C, brudy AK i MiG. W kwestii warsztatowej ubiegły rok to totalna porażka, kompletny brak weny i permanentny brak czasu. Może ten będzie lepszy. Miłego oglądania jak zwykle życzę :).

IMG_20190106_131652.jpg

IMG_20190106_131841.jpg

IMG_20190106_131906.jpg

IMG_20190106_131928.jpg

IMG_20190106_131953.jpg

IMG_20190106_132345.jpg

IMG_20190106_132507.jpg

IMG_20190106_132531.jpg

IMG_20190106_132907.jpg

• Like 2

Ładnie wyszedł.:super: Styrany tak w sam raz . Przynajmniej nie jest uwalony jak wielbłąd po kąpieli błotnej:mrgreen:.Podoba się.:pokoj:

Wybrałeś najbrzydsze malowanie 😕 , kalki z kagero . ?. Trochę razi  fakt że biały kolor jet inny na 6 ,inny na krzyżu , i jeszcze inny na pasie . Brakuje białej farby na oponach.

Reszta wygląda ok.

Uwielbiam Twoje prace. Bardzo mi się podoba.

Dzięki Panowie za dobre słowo. Cieszę się że się podoba wink4.

4 godziny temu, Marek K napisał:

Wybrałeś najbrzydsze malowanie 😕 , kalki z kagero . ?. Trochę razi  fakt że biały kolor jet inny na 6 ,inny na krzyżu , i jeszcze inny na pasie . Brakuje białej farby na oponach.

Reszta wygląda ok.

Czy najbrzydsze? Mnie się podoba, takiego pustynnego Emila w mundurku z Friedrichów i Gustawów mi brakowało. Kalki nie z Kagero, stary Techmod. Biały kolor w szóstce jest inny bo miał być inny. Żadne ze znanych mi zdjęć białej szóstki nie pokazuje jednoznacznie że na oponach była biała farba dlatego w modelu jej nie uwzględniłem. Pozdrowienia :super:.

Samoloty w JG27 latające w afryce miały biała farbę na oponach. 

https://www.asisbiz.com/il2/Bf-109E/JG27.I-MTO/pages/Messerschmitt-Bf-109E7Trop-1.JG27-White-6-Peter-Werfft-El-Gazala-Libya-1941-01.html

http://www.shop.kagero.pl/en/jagdwaffe-over-africa.html

Nie czepiam się , ale podaję fakt ktory jest często pomijany przez modelarzy. Może komuś się przyda. Co do białych liter , to wiem że trudno o taki sam odcień przy kalkach i malowaniu .

Faktycznie taki mundurek nie jest częstym gościem. 

W dniu 6.01.2019 o 22:13, Marek K napisał:

Samoloty w JG27 latające w afryce miały biała farbę na oponach.

To nie była biała farba, tylko specjalne wzmocnione opony.

• Like 1

Świetny model:-)

Bardzo mi się podoba i chyba przyśpieszę z zakupem Emila z tropików. Miło popatrzeć na świetną replikę 👌