Skocz do zawartości

Problemy z ultrą ciąg dalszy


wiesiek_2

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zakupiłem iwate to odłożyłem ultre jako dodatkowe aero do malowania/lakierów i podkładów.Postanowiłem, że zakupie nową dysze 0.2 bo stara była już konkretnie zajechana, znacznie zwiększyła sie średnica wylotowa.

A więc tak, kupiłem dysze nówke.Nakładam, aero przyogotwany do pracy, czysty jak łza.Wlewam farbe, powietrze leci, farba stoi w zbiorniku i bulgocze.Przeprowadziłem takich prób chyba z 50 i nic.Zwiększyłem ciśnienie, zaczeło coś się dziać ale to było strzelanie jak ze szlaucha a nie płynne malowanie.

Zamieniłem na starą dysze, wszystko gra.A więc próbuje dalej i nagle się odblokowało i działało płynnie.Ale odłożyłem malowanie na ''za tydzień''. Po tygodniu ponownie zalewam, na próbe odrazu sama woda żeby sie póxniej nie wkurzać z czyszczeniem jak znowu nawali.No i znowu to samo... tym razem woda stoi nie bąbelkuje, powietrze sobie leci.Podbije do ponad 2bar nagle wszystko działa, odblokowane.Zbije do 1.5 a nawet niżej, stoi w miejscu, powietrze leci.I znowu żeby sie upewnić zamieniam na starą dysze i o dziwo - na starej TO SAMO!. Czyli mam odpowiedź, że raczej dysza nowa jest ok.Problem leży w aero a może jednak w sprężarce? ale w sumie Iwata maluje mi normalnie, żadnych zakłóceń...

Wiecie może jak rozwiązać ten problem? bo ja już na serio nie ogarniam.Dodam tylko, że razem z nową dyszą dołożyłem nową uszczelke iglicy, tą w środku.

Edytowane przez wiesiek_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umyłeś porządnie ten gwint pomiędzy korpusem aerografu a osłoną trzymającą dyszę? 

Ultra to bardzo prosty aerograf i w wypadku komplikacji w 99% przypadkach wystarcza rozebranie i dokładne wymycie. Na tym gwincie często zbiera się syf i to on z reguły odpowiada za bąbelkowanie. Polecam dokładne obejrzenie tego elementu i wymycie go, ew. wyskrobanie rowków wykałaczką. 

Poza tym wypucuj na błysk kanał doprowadzający farbę i jeszcze raz obie dysze. Nie wiem czym malowałeś wcześniej i jak dokładnie czyściłeś aerograf, ale tam mogły się okrutne syfy zebrać przy nieodpowiednim obchodzeniu ze sprzętem. 

Edytowane przez Kamil K.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wszystko o czym mówisz mam wyczyszczone, babelkuje tylko na nowej dyszy.Dysza prosto po wyciągnieciu z pudełeczka, nowiutka odrazu bąbelkowała.Na starej dyszy 0.2 i na dodatkowej 0.4 nie ma takiego czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko masz absolutnie czyste i porządne złożenie jeszcze raz i jeszcze raz nie pomogło, to pozostaje Ci tylko obejrzeć dyszę pod lupą i ew. reklamować. 

Kiedyś miałem podobny problem z pierwszą dyszą od Ultry i okazało się, że na samej końcówce znajduje się wręcz mikroskopijne pęknięcie. 

Ogólnie to pogubiłem się już trochę, bo początkowo pisałeś, że problem zdarzył się i na jednej i na drugiej dyszy. Ewentualnie możesz sprawdzić spust i jego okolice + zacisk na końcu igły - może ona po prostu nie chodzi tak jak powinna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sie też w tym pogubiłem, to co sie wyprawia u mnie z tym aerografem to jest jakieś nieporozumienie totalne.Mam iwate od 1.5 miesiaca i ani razu się na ten aerograf nie pogniewałem, czuje że pracuje z porządnym narzędziem a nie badziewiem.

Z ultrą jest inaczej, jak maluje to maluje sie dobrze, jak sie sp*** li to sie s***li na dobre.W tym momencie nic nie mogę z nową dyszą zrobić, bąbelkuje cały czas, strzela tym co mam akurat nalane.Myślałem nad tym by przełożyć uszczelke ze starej dyszy na tą nową i zobaczyć ale one są tak ciasno nabite na dysze że nawet nie mam czym tego podważyć bo jak rusze sklapelem i mi zjedzie to odrazu uszczelka załatwiona na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zadzwonić do chłopaków z Fine-Art., oni świadczą także usługi serwisowe. Niewykluczone że zgodziliby się obejrzeć tę Ultrę i ewentualnie naprawić/przeczyścić gdyby było trzeba.
Inna sprawa to że czasami błędy użytkownika są najprostszą odpowiedzią. Kiedyś miałem straszne problemy z zapychaniem się mojego Infinity, nijak nie dawałem rady malować cienkich kresek, momentalnie farba przestawała lecieć. Myślałem już że naprawdę mam uszkodzony aerograf, więc zadzwoniłem do Fine-Art. i panowie zgodzili się przyjrzeć mu się dokładnie.
Co się okazało? Ano okazało się, że założyłem przez pomyłkę air-capa do dyszy 0,4, co powodowało cofanie się powietrza u wylotu dyszy i odpychanie farby która próbowała wylecieć.
Możliwe że i u Ciebie jest taki głupi błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego błedu bo aircapa 0.4 łacznie z dyszą+iglicą trzymam oddzielnie od samego zakupu w tej plastikowej rurce, wiem gdzie to stoi i używam tylko do lakierowania i podkładów.

Tłumacze jeszcze raz, na starej dyszy 0.2 jest ok, nie babelkuje, na dyszy 0.4 jest ok, nie bąbelkuje.Zakładam nową dysze, nową iglice to samo cieśnienie odrazu bable w zbiorniku.Odeśle im tą dysze bo dla mnie bo oględzinach to jest ewidentnie uwalona dysza, już im o tym pisałem pierwszego dnia jak dostałem dysze.Pierwsze założenie na aero - bąble.Więc odrazu pierwsza co sprawdziłem czy aircup dokręcony - nadal to samo.Więc rozbiórka, sprawdzenie kanału powietrznego, 20krotne sprawdzenie dyszy(WTF przeciez nowa?) i nadal to samo.

Jedna rzecz która od początku mi sie rzuciła w oczy to skazy na dyszy i jakby plamki starej farby, to było od początku po wyciągnieciu z folii.To by sugerowało że była używana ale nic nie będe sie wykłucał bo przecież była oryginalnie zapakowana.Odsyłam, chłopaki już mówili że przyjmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wiesiek_2 napisał:

Nie ma takiego błedu bo aircapa 0.4 łacznie z dyszą+iglicą trzymam oddzielnie od samego zakupu w tej plastikowej rurce, wiem gdzie to stoi i używam tylko do lakierowania i podkładów.

To był tylko przykład, że czasami jakiś głupi, , trudny do wykrycia samemu błąd może być odpowiedzią na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.