Skocz do zawartości

PZL 50 JASTRZĄB 1:48 (chyba od podstaw)


CINEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sam samolot to oczywiście si-fi mimo nowych odkryć, wiele o nim nie wiadomo.. jednakże na podstawie rysunków p. Rysia opublikowanych magazynie LOTNICTWO zaprojektowałem model pod drukarkę 3d. Modelik został wydrukowany na drukarce ANYCUBIC I3 Mega i potraktowany jako  półprodukt celem budowy modelu docelowego. Spróbowałem też na nim oklejania taśmą aluminiową samoprzylepną (okazuje się że taśma się średnio do tego nadaje). Pozostało jeszcze parę elementów do zrobienia jednakże jak do tej pory jestem dość zadowolony. Umieściłem te zdjęcia tutaj gdyż model nie jest ukończony w 100%, a wydaje mi się że druk 3d jest świetnym narzędziem do budowania od podstaw, od myśli do gotowego elementu upływa znacznie mniej czasu niż metodami tradycyjnymi. Metodą tradycyjna zbudowałem kiedyś raptem 3 modele i to w innych skalach,  jednakże z braku czasu zarzuciłem ten proceder:) Jest to wersja już chyba docelowa gdyż mam na desce do rozrysowania parę poloników, których raczej nikt nie wyda:)) Normalnie nie publikuję na forach jednakże regularnie zaglądam, wiec w ramach ciekawostki pokazuję co mi wyszło z używania takiego narzędzia:))

Pozdrawiam:)

 

P.S. Nie jestem fotografem, ani też nie mam do tego sprzętu więc sorry za zdjęcia.

DSC03411.jpg

DSC03422.jpg

DSC03427.jpg

DSC03435.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam własnoręcznie rysowałem i projektowałem. Nad warsztatem się zastanowię ale raczej chyba nie.. ale jak bedę robił następny zrobię lepszą dokumentację:)  Cięszę się że sie podoba...

zrzut.jpg

zrzut2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie drukowałem całego na raz... kadłub i skrzydła podzielone na segmenty w taki sposób aby drukarka jak najwierniej oddała kształt oraz nie gubiła wymiarów..można powiedzieć że wydrukowałem sobie taki zestawik Jastrzębia:)

 

A model zrobiony jest w rhino...

Edytowane przez CINEQ
nie pełna odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.