Skocz do zawartości

Tornado 1:48 Revell


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Bez szpachli się nie obeszło.Podejrzewam mój błąd . Konstrukcja kadłuba zawiera dość masywne wręgi .Musiałem którejś nie doszlifować ,na sucho było  OK

Przy oklejaniu elementami poszycia Konstrukcja bardzo prężyła , tworząc nie ładne szpary

 

IMG_5457 (Copy).JPG

IMG_5458 (Copy).JPG

IMG_5459 (Copy).JPG

IMG_5460 (Copy).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą powoli do przodu

Przepraszam za jakość zdjęć .Dopracowałem doświetlenie i ostrość , jednak gdy pomniejszam zdjęcia do mniejszego formatu przez Fotosizer ( w tym wypadku  Email-1024-768 lub tylko 1024-768 ) pogarsza się ich jakość

.

IMG_5465 (Copy).JPG

IMG_5466 (Copy).JPG

IMG_5467 (Copy).JPG

IMG_5468 (Copy).JPG

IMG_5469 (Copy).JPG

IMG_5471 (Copy).JPG

IMG_5472 (Copy).JPG

IMG_5473 (Copy).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć . ze troszkę się namęczyłem . Zawsze lubiłem gdy samolot ma opuszczone sloty i klapy . Ten model daje takie możliwości . O ile ze slotami sobie poradziłem to klapy ,dały mi popalić . Gapiłem się w instrukcje i nie potorfiem tego elementu poprawnie skleić . Jak w końcu mi sie udało ,przyszło rozczarowanie . Przy opuszczonych klapach ,nie będzie działać geometria skrzydeł .Tutaj na pewno znawcy lotnictwa zaczną mnie krytykować .Poddaje się krytyce  ,ale tak mi się podoba i przy tym zostanę .

tak wyglądają moje zmagania

Xa5Rlab.jpgNL7GWZ7.jpg5WxZn5L.jpgFQifoGO.jpgHCvHFCw.jpgNUEfQBs.jpgdfkArMj.jpgFOUta37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Tornado wielki sentyment - IDF w 72 z Italerki to był mój pierwszy "poważny", "zachodni" model (po Plastykach i KP). Miałem też IDS w 48 i muszę przyznać, że to co widzę, to niebo a ziemia w porównaniu z tamtym modelem. Jeśli dobrze widzę, to jest nawet mechanizm automatycznego ustawiania skosu pylonów na podwieszenia w zależności od skosu skrzydeł? Bajka... Cała ta mechanizacja płata jest zestawowa?

Tornado miało 3 główne wersje, które różniły się nawet dosyć sporymi szczegółami: myśliwiec przechwytujący IDF, myśliwsko-bombowy IDS i walki elektronicznej ECR. IDF miały dłuższy kadłub w okolicach nosa (inny radar), wewnętrzną sondę do tankowania i jedno tylko działko, no i były pozbawione odwracaczy ciągu. IDS miały krótszy kadłub, 2 działka, zewnętrzną sondę do tankowania i odwracacze ciągu, a ponadto laser pod kadłubem. ECR wywodził się z IDS, więc zewnętrznie był identyczny, z wyjątkiem działek - nie miał ich wcale. GR to brytyjska odmiana IDS...

To tak na szybko :D. Działaj, działaj - obserwuję z zaciekawieniem.

 

bzzz-bzzz

Edytowane przez wielkamucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze " zabzykałeś "

Tak to wszystko oferuje pudełko . Automatyka działa . W 72 była kaszana . Sklejałem wcześniej dwa Tornada .Jednym startowałem w naszym konkursie  "Zima -2015 "

A teraz mi pomóż  ,co prawda Tornado będzie SF -brak mi kalek , a nie chce inwestować .Cos pokombinuje . W zestawie mam dwie wersje przedniej goleni , która jest bardziej zbliżona do wersji GR ?

Pierwsza , czy druga ?

 

 

IMG_5499.JPG

IMG_5500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jureczek napisał:

Przeszukałem Mortole .techmonda , Model Markel ni du du

Tak jak pisałem wczesnej , coś skombinuje

Są w Martoli 

https://www.martola.com.pl/pl1564/produkty48596/panavia_tornado_part_2

Mam dokładnie te same...

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tazman79 napisał:

Ja kalki do malowania RSAF kupiłem w Martoli. Ale jak nie masz Saudyjskich to brytyjczyk też był w takim malowaniu ?

RSAF-Tornado-TSP-460x306.jpg

To nie jest brytyjczyk. To maszyna saudyjska z Tornado Sustainability Program, czyli pewnie coś jak podczas napraw generalnych w UK. 

https://www.jetphotos.com/photo/6527866

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

To nie jest brytyjczyk. To maszyna saudyjska z Tornado Sustainability Program, czyli pewnie coś jak podczas napraw generalnych w UK. 

https://www.jetphotos.com/photo/6527866

Dzięki za info. Tak się właśnie zastanawiałem, szukając zdjęć Tornad RSAF, czemu w oznaczeniach brytyjskich niektóre mi się pojawiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jureczek napisał:

Fajnie ze " zabzykałeś "

Tak to wszystko oferuje pudełko . Automatyka działa . W 72 była kaszana . Sklejałem wcześniej dwa Tornada .Jednym startowałem w naszym konkursie  "Zima -2015 "

A teraz mi pomóż  ,co prawda Tornado będzie SF -brak mi kalek , a nie chce inwestować .Cos pokombinuje . W zestawie mam dwie wersje przedniej goleni , która jest bardziej zbliżona do wersji GR ?

Pierwsza , czy druga ?

 

 

IMG_5499.JPG

IMG_5500.JPG

Prawdę powiedziawszy, to dla mnie to wygląda jak kontynuacja kolejnych kroków instrukcji... Na tym zdjęciu: https://www.alamy.com/raf-tornado-gr4-pinky-with-its-special-paint-scheme-image150875219.html może coś się wyjaśni...

Aha, no i wersja myśliwska to ADV, a nie IDF - przepraszam, stary już jestem, we łbie króliki... :stolek:

Edytowane przez wielkamucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje ,   maluje ,  jednak lenistwo sie msci  . ? Myslalem  , mazne od reki plamki i bedzie dobrze . G... prawda . malujac na malym cisnieniu i aero prawie dotyka powierzcni  nie moglem uzyskac ostrej krawedzi przejscia kolorow ,o to wyniki

IMG_5509.thumb.JPG.7fdf475ac185a6fddc675d66d713f7d9.JPG

Ogolnie ,  bylem bardzo nie zadowolony

IMG_5507.thumb.JPG.dd158accb116df448ec5fc6e1323de9d.JPGIMG_5510.thumb.JPG.c48a2648f631bc49a9e95e607114701f.JPGIMG_5511.thumb.JPG.1c64fee28ccd5ca824b8cbcc288db75c.JPG

Pozostalo pobawic sie tasma Tamki i plastelinka . Podczas tych ekwilibrystycznych czynnosci zauwazylem , ze pokrywy zmiany ciagu przykleilem odwrotnie i zaczynaja odpadac dolne klapy .Jednak z glowa do gory - malowanie sie podoba - JA jestem zadowolony , samolocik zaczyna przypominac ten z fotki

CHc3AJt.jpg

mZeLR2j.jpg

261B8Xd.jpgD4Z5qEz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu widzę lecisz z robotą. 

Mnie się bardzo podoba ten schemat malowania sam wykonałem ten model w Saudyjskim kamuflażu.

Widzę że część odcięć jest ostra a część z odkurzem czy ten konkretny egzemplarz tak miał?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ma ostre , Jednak chęć pochwalenia się postępami prac była większa

Mam sporo poprawek a w ramach relaksu bawię się zbiornikami paliwa . Podoba mi się ich malowanie

 

87011_1220468034.jpg

Panavia Tornado (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.