Skocz do zawartości

Tornado 1:48 Revell


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem ogrom fotek ,to malowanie akurat najbardziej sobie upodobałem . Zaznaczyłem nawet na wstępie , ze będzie raczej  " SF " . Bo zgłupiałem doszczętnie . Dedalem sondę , zakleiłem jedno działko , ( już tak zostanie ) , a fotka mnie inspirująca ma działka z obu stron

Cieszy mnie to , ze z tego zestawu udaje się skleić fajny samolocik , bez dodatkowych nakładów i dodatków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, raptorf22 napisał:

Saudyjskie Tornado były jak niemieckie  IDS czy jak brytyjskie GR1? Pytanie w kontekście tego malowania.

Różniły się belkami, zamkami itp. detalami.

Saudyjskie, jak i chyba jureczka powinno być to GR.4 (?)

Edytowane przez Wabina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się . Nie mam pojęcia -GR-1 , GR-4 , czy IDS

Zgłupiałem z tymi Tornadami

Tutaj Saudyjski z podwieszeniami  Bomba GBU i prawdopodobnie Francuski zasobnik celowniczy Thales Damocles

 

1577823-large_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gr.1 to brytyjska nazwa IDS, różnią się minimalnie z niemieckimi, ale generalnie w teorii to ta sama wersja.

Saudyjskie zawsze opisywane są jako IDS bo tak międzynarodowa nazwa tego samolotu - obstawiałbym jednak, że odpowiada raczej wersji brytyjskiej bo to od nich kupione. Gr.4 na pewno nie bo to nie ten okres - to malowanie jest z okresu mniej więcej Pustynnej Burzy - wtedy nawet Brytyjczycy nie mieli jeszcze Gr.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys dziękuje ,fajnie to wytłumaczyłeś -dotarło wreszcie do mnie

Wisa ,do koca bardzo daleko -diabeł tkwi w szczegółach jak to powiadają

W wnękach podwozia chce wcisnąć parę drucików . Owiewka tylko osadzona na styk bez żadnych klejów -super spasowanie .

Myślę ze podczas malowania nie wszedł żaden odkurz . Posiada ożebrowanie i lusterka ( w zestawie ) .Bedzie problem z malowaniem tego kabelka na jej grzbiecie

6 szt świateł pozycyjnych -skrzydła, wloty powietrza , statecznik .Czujniki kata natarcia , pitot

Pomalowałem podwieszane zbiorniki , spartoliłem ,tzn, nie tak miało to wyglądać . Maluje na nowo .

Kalki - list z polski normalny idzie 3-4 dni , polecony tydzień

Edytowane przez jureczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu i rożnych wygibasach ,po prostu odpadly

.Aby problem nie powstał następnym razem  ,  nawierciłem  0,3mm otworki  po trzy na stronie ,klapa - skrzydło i wstawiłem jako zawias druciki . Teraz mogę ustawiać pod rożnym katem ,bez obawy , ze znowu odpadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6q2KRFF.jpgyvjKsr3.jpgCNuv2Qu.jpgAOKUq3x.jpg0o7Yb0T.jpgMg3wLJB.jpg2uNppfq.jpg4N2sh8u.jpg4bdXTpk.jpgFQYtKpm.jpgA1SzBQy.jpg8w4h7oD.jpgjE3aO2R.jpgOdDGN6K.jpgzGv4jN1.jpgv9Uzb4V.jpgPłatowiec prawie skończony , zostały tylko podwieszenia i kosmetyka

7LZiwJr.jpg

 

Płatowiec prawie ukończony pozostały podwieszenia i kosmetyka

Edytowane przez jureczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kolega Mirek66 zmaga się  ze swoim Tornadem , i wychodzi mu to ładniej niż mi - zazdroszczę lepszych umiejętności  , a ja uporałem się z podwieszeniami . Samolot idzie na półkę

Co mogę powiedzieć , model fajny , za 15 € , jest co posklejać . Wypraski z ładnym rysunkiem detali . Sporo bajerów  ,opuszczane sloty i klapy,  otwarte hamulce ,ruchome i zautomatyzowane skrzydła tzn. przy rozkładaniu skrzydeł pylony ustawiają się automatycznie do rozstawu skrzydeł - trzeba tylko uważać z dawkowaniem kleju

 

IMG_5778.JPG

IMG_5779.JPG

IMG_5780.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podoba się tylko te podwieszenia,,,,nie trzymają osi symetrii.Ten Cerberus jakiś  nijakiś.Kalki na nosie  również.Pozdro! A tak na marginesie?Ma Ktoś na zbyciu owiewkę do wersji F3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo ,ze się podoba , dziękuje

Dla usprawiedliwienia , Podwieszenia działają automatycznie , w zależności od kata rozstawienia skrzydeł , jednak mala korekta jest wymagana .Tutaj bardzo sie pospieszyłem  , ponieważ

* rozgryzłem * mój aparat i chciałem jak najszybciej to wyprobowac

Kalki  ,  w ogóle mi popłynęły ,ta na nosie ,tez porwana i troszkę zmieniła pozycje - muszę z tym żyć , a najważniejsze fajnie prezentuje się na polce

Poprawione zdjecia

oNP9rj3.jpg

ZFS9O5z.jpg

Mwr8Grf.jpg

ppjeThy.jpg

t9sHLLJ.jpg

zgZXtZB.jpg

FIYWHA3.jpg

takXmlo.jpg

8pSouhf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.