Skocz do zawartości

Ził 131 ICM 1:35


Kowalec222

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎25‎.‎01‎.‎2019 o 10:02, makinen napisał:

A masz jakieś foto referencyjne, co ma na koniec z tego wyjść?

Takie foto mam tylko w głowie. Tak jak pisałem we wstępie trochę taki poligon doświadczalny. Tak że brniemy w to dalej.

 

20190128_124820.jpg

20190128_124826.jpg

20190128_124907.jpg

20190128_124944.jpg

20190128_123710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎23‎.‎01‎.‎2019 o 17:41, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Pięknie się ten model zapowiada. Jednak szkoda, że nie podałeś zamiarów co do konkretnego malowania. Na tym etapie pozostaje tylko wybór wersji z takimi lampami przednimi i takimi zbiornikami paliwa. Inne niż fabryczny ICM wersje znajdziesz w wątku o pojazdach z Karbali. Tam kolega robi bułgarskiego Ziła i koledzy zamieścili zdjęcia wersji z innymi lampami i zbiornikiem w malowaniu bułgarskim.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Ten ze względu na zabudowę oraz tak jak napisałeś zbiorniki paliwa i lampy nie nadaje się na wersję z Karbali. Natomiast pomysł wykonania bułgarskiego Ziła na pewno zakiełkował, tak naprawdę poczyniłem już pewne zakupy tak że następny (tak będzie kolejny) będzie z Karbali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wnętrze jest stanowczo za ciemne wygląda jak kuźnia ze spawalnią naraz.Pracowałem w takim warsztacie tylko na Starze 660 . Obicia jak najbardziej a biały prędzej zżółkł niż tak zszażał. Szary i brązowy to był bród. Może coś pomogę pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie opinie i uwagi. Fakt, niewiele z tego wnętrza będzie widoczne. Na meble i ściany pójdzie jeszcze "łosz", oleje i trochę pigmentów. Trochę kolorów pojawi się na "szpejach", które gdzieś tam na blatach i podłodze będą porozrzucane, skrzynki, gaśnica, dojdzie też kilka ręcznych narzędzi co powinno trochę wnętrze ożywić. Podłoga to półprodukt, nie malowana tylko zagruntowana bo czeka jeszcze na blachę ryflowaną, nie pozostanie w takim kolorze tak żeby rozjaśnić nieco wnętrze "kuźni" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie te obicia są zbyt dzikie.

Mam wrażenie, że są robione na lakier i odpadają płatami zamiast tworzyć delikatną i przekonującą strukturę (za dużo lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze trochę rozjaśniłem i delikatnie stonowałem obicia szczególnie te na ścianach. Jak się człowiek dorwie do drapania ciężko się powstrzymać?. Może faktycznie za dużo lakieru, albo mogłem pozwolić farbie nieco dłużej schnąć. Cóż zostaje tak, delikatniejszy być nie potrafię, przynajmniej nie we wnętrzu ruskiego warsztatu polowego?.

 

20190312_092324.jpg

20190312_092355.jpg

20190312_092703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 11:58, OLO napisał:

Wnętrze jest stanowczo za ciemne wygląda jak kuźnia ze spawalnią naraz.Pracowałem w takim warsztacie tylko na Starze 660 . Obicia jak najbardziej a biały prędzej zżółkł niż tak zszażał. Szary i brązowy to był bród. Może coś pomogę pozdrawiam OLO.

A podłogę w tym Starze to OLO w jakim kolorze miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było takie brązowo zielone linoleum i to nie takie byle jakie bo nie było prawie słychać jak narzędzia spadały i można było spokojnie w zimie spać na podłodze bo nie ciągnęło pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wszystko takie usmarowane, a klucze jak nówki z marketu budowlanego. Też je trochę pobrudź bo po oczach biją.

Fajnie się prezentuje, choć nie jestem miłośnikiem aż takich złomów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.