Jump to content
Sign in to follow this  
Marudek

Albatros D.Va 1:144 Valom + scratch

Recommended Posts

Witam,

Od dawna pracowałem również nad modelem Albatrosa. Zainspirowałem się zdjęciem samolotu Waltera Boninga składanego na "z paczki". Model w przybliżeniu przedstawia samolot po złożeniu :)

Td2D05a.jpg

A budowa zleciała tak:

JlwId1v.jpg
san3D3R.jpg

W kokpicie sporo dodałem od siebie:
LdIAwvt.jpg
PK8xQKz.jpg

Dodałem oczka do przeciągnięcia linek.
irSfEdP.jpg
w7YVnYa.jpg
4ToWrMw.jpg

Musiałem dodać trochę plastiku żeby nie było szpar wzduż kadłuba:
IHFqzLx.jpg

Wymieniłem oś podwozia na odrobinę delikatniejszą:
0Ut2non.jpg

A potem już maskowanie i malowanie:
FRA0gfF.jpg
vVLpSGS.jpg
DRqNjN6.jpg
Mo7LS2N.jpg

Dodałem trochę objętości do rury wydechowej z blaszki fototrawionej przez wklejenie na końcu kawałka igły i oblanie całości żywicą.
2kzW5p5.jpg

Jak zwykle w międzyczasie zabrałem się za podstawkę. Co prawda linia telegraficzna na zdjęciu przebiega nieco dalej od miejsca akcji, ale myślę że podobnie jak ja będziecie mogli przymknąć na to oko 😉
Ji3Kt6Q.jpg

Moje KM-y:
XyJ54s2.jpg

Mój silnik w porównaniu z częścią z zestawu:
BrBaNmc.jpg
HmTfdam.jpg

Zabawa z naciągami:
rR3kZDY.jpg

I gotowe:
UFZh8mk.jpg
L3lIJLR.jpg

Zapraszam do galerii :cool:

Edited by Marudek
  • Like 1

Hej, 

On tam nie lądował tylko był składany po dostarczeniu na front. Na zdjęciu którym się inspirowałem słupy były nieco dalej. Ja musiałem trochę nagiąć rzeczywistość żeby wszystko zmieściło się na podstawce średnicy 76 mm. 

A z zawodu jestem logistykiem 😉

No nieźle, gratulki  :) Bardzo ładna winietka. Widzę , że uparłeś się na te paski ostatnio 😉

Valom ma u mnie sporego plusa za te wielopaki wielopłatów - i cena nie jest zaporowa, i modele przyzwoicie wykonane.. Szkoda, że jakoś nie widzę w sklepach ich drugowojennych produkcji, ale pewnie i te w końcu sobie bliżej obejrzę. Pozdrawiam!

LordDisneyland , ale Valom w 1/144 z drugo-wojennych robi tylko NT T-6 Texan (w 3 wersjach) i zestaw Messerschmitt Me.1101/ Focke-Wulf Ta-183. W skali 1/72 robią więcej modeli z II wojny.

14410-N.A.-T-6-Texan-Harvard-300x172.jpg14408-N.A.-T-6G-Texan-300x174.jpg14401-Me-1101-vs.-Ta-183-300x187.jpg

foto_14409-N.A.-T-6G-Texan-300x174.jpg

Edited by Cypis

Wiem. Chodziło mi o Huckebeina z kolegą :) - po otwarciu pudełka PM z Ta-183 w 1/72 stwierdziłem, że w przyszłości kupię  bardziej szczegółowy  model w 144 😉

A czas Texana także nadejdzie, prędzej czy później ...