Jump to content
moralezz

Su-27SM3 Flanker /Zvezda 1:72/

Recommended Posts

Witam. Dawno nic nie skończyłem... Dlatego miał to być szybki eksperymencik w siedemdwa - żeby coś powstało na półkę - a bawiłem się z pół roku. Model malowany Vallejo Air, Hataka, Gunze i Tamiya. Troszkę blaszek Eduarda, trochę własnych przeróbek:

33044837538_cabb8710f3_h.jpg

33044838438_e3a8ae3c9b_h.jpg

33044838938_8af2c32a08_h.jpg

46005830455_be82ef74a1_h.jpg

46005832735_e29d8abe78_h.jpg

46195367284_9697fc5dc5_h.jpg

46005831865_d5f00a1ed1_h.jpg

46195369964_306d08c0b6_h.jpg

31979011517_c2530c20fe_h.jpg

Pozdrawiam

• Like 8

Bardzo ładna sucza, pomalowana elegancko i ze smakiem pobrudzona.
Jak się sprawował sam zestaw?

piekna maszyna, swietny model, milo ogladac

PS. widze ze wspolne miasto :)

Edited by Bobek
  • Like 1

Elegancki model, bardzo mi się podoba. 

Bardzo lubię tego myśliwca. Gratuluje świetnie wykonanego modelu.

Świetna prezentacja. Ładne zdjęcia, doskonałe oświetlenie ciekawa ekspozycja. A jednocześnie żadnych niepotrzebnych zbliżeń czy szczegółów. Moje szczere gratulacje.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

14 minut temu, baumod napisał:

Świetna prezentacja. Ładne zdjęcia, doskonałe oświetlenie ciekawa ekspozycja. A jednocześnie żadnych niepotrzebnych zbliżeń czy szczegółów. Moje szczere gratulacje.

Z ciekawości zapytam, dlaczego plusem jest brak "niepotrzebnych" zbliżeń ? Co to znaczy ?

Z ciekawości zapytam, dlaczego plusem jest brak "niepotrzebnych" zbliżeń ? Co to znaczy ?

A bo ja wiem dlaczego autor zbliżeń nie pokazał? Zakładam że uznał je za nie potrzebne. Tym bardziej że w opisie jest mowa o jakichś blaszkach które bez zbliżeń są raczej niedostrzegalne. W tej postaci i formie prezentacji model robi wrażenie a jak by wyglądał na zdjęciach makro to już słodka tajemnica wykonawcy. To się nazywa "strategia pokazu".

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. 

PS. ja akurat z chęcią bym zobaczył detal, żadnej strategii tu nie widzę fot nie ma i już 

PS2. Dobrze ze wyedytowałes traz jest zrozumiałe pzdr

Edited by Bobek

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. 
No cóż, przykro mi ale co ja poradzę, albo nie posiadam daru jasnego tłumaczenia albo Twoja percepcja jest inaczej skonstruowana niż moja

Bardzo ładny model.:super:Fajnie pomalowane dysze co widać nawet "bez niepotrzebnych zbliżeń".:mrgreen:Jedno pytanie o podstawkę.Kupna czy twórczość własna?

Bardzo ładny model.:super:Fajnie pomalowane dysze co widać nawet "bez niepotrzebnych zbliżeń".:mrgreen:Jedno pytanie o podstawkę.Kupna czy twórczość własna?
Ja na tych zdjęciach nie jestem w stanie rozpoznać nawet tego czy linie podziału poszycia są wklęsłe, wypukłe czy to jakaś technika malarska? Co nie zmienia faktu że całość prezentacji naprawdę mi się podoba.

24 minuty temu, baumod napisał:

Ja na tych zdjęciach nie jestem w stanie rozpoznać nawet tego czy linie podziału poszycia są wklęsłe, wypukłe czy to jakaś technika malarska? 

Niestety nic na to nie poradzę.

• Haha 1

SU-char jak to SU-char - piękny samolot, piękne wykonanie

:brawo:

3 minuty temu, baumod napisał:

Jeżeli Ty to widzisz to gratuluje wzroku

Dzięki.Jakoś sobie radzę.:mrgreen:

• Haha 1

Dzięki za komentarze.

Solo - sam zestaw dosyć przyjemny i dość dobrze spasowany. Najwięcej problemów miałem przy łączeniu skrzydeł z kadłubem - trochę musiałem szpachlować. Reszta składała się bardzo przyzwoicie. Największa wada - linie podziału. Większość poprawiałem, część odtwarzałem na nowo. Generalnie - 1:72 to jednak skala nie dla mnie...

Jeśli chodzi o zbliżenia - swoje modele fotografuje stałoogniskowym obiektywem 35mm na statywie, więc nie mam specjalnie możliwości zoomowania szczegółów. Nie chcę manewrować ciężkim aparatem przy skończonym modelu. Wszystkie swoje modele prezentuje w podobny sposób - zależy mi na jakości fotek i pewnej estetyce prezentacji. Zapewniam Was, że model posiada wklęsłe linie - to one dały mi najbardziej w kość podczas budowy :D. Bobek, jesteś z Koszalina - chcesz pooglądać szczegóły - zapraszam :) 

Podstawka to samoróbka - drewniana deseczka, wycięte z papieru ściernego 2000 płyty lotniskowe, stuningowane malarsko a na koniec trochę trawki...

Pozdrawiam

3 godziny temu, moralezz napisał:

... a na koniec trochę trawki...

Cześć. Jak zwykle świetne wykonanie do czego już się przyzwyczaiłem i nie ma się co rozpisywać, że w każdym aspekcie pełna profeska. 

Jaka jest wysokość trawki, którą użyłeś do podstawki?