Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, stakor1 napisał:

Co do kalek szarej 0510 to Pepsi Adam zrobił do tego bardzo fajne kaleczki.

 

Alternatywa jest, lecz nieco droższa. No i vacu Broplanu ?

253139-10028-65-pristine.jpg

Tylko, że z tego co się orientuję to podaż jeszcze gorsza niż ostatnich pudełek AJModel. Można nabyć sokoły TOP GUN od ręki..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz napiszę wielu z Was uzna za szaleństwo, inni za bluźnierstwo, a jeszcze inni za kpinę.
Wielu prześle mi adresy lekarzy specjalistów, inni spalą moje zdjęcia, które trzymali gdzieś na kominku, jeszcze inni dodadzą mnie do ignorowanych...

A więc, jest jeszcze na rynku gotowiec z DeAgostini O TAKI 
Jeśli nowy wypust Mirage jest na poziomie AJM, zdecydowanie lepiej wyjdzie przeróbka gotowca.
Tu przynajmniej kadłub mamy ładnie zrobiony bez dziwnych przetłoczeń przy drzwiach i pomarańczowej skórki.
Obróbka tego dziwnego metalu wymaga nieco wprawy, ale jest do okiełznania. 
Wiem to, bo sam walczę z przeróbką ich Puszczyka na pierwszy latający prototyp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

To co teraz napiszę wielu z Was uzna za szaleństwo, inni za bluźnierstwo, a jeszcze inni za kpinę.
Wielu prześle mi adresy lekarzy specjalistów, inni spalą moje zdjęcia, które trzymali gdzieś na kominku, jeszcze inni dodadzą mnie do ignorowanych...

A więc, jest jeszcze na rynku gotowiec z DeAgostini O TAKI 
Jeśli nowy wypust Mirage jest na poziomie AJM, zdecydowanie lepiej wyjdzie przeróbka gotowca.
Tu przynajmniej kadłub mamy ładnie zrobiony bez dziwnych przetłoczeń przy drzwiach i pomarańczowej skórki.
Obróbka tego dziwnego metalu wymaga nieco wprawy, ale jest do okiełznania. 
Wiem to, bo sam walczę z przeróbką ich Puszczyka na pierwszy latający prototyp.

Nie pamiętam, czy dobrze pamiętam, ale Deagostini pokpiło sprawę podwozia - golenie przednie i boczne miały ogólnie zły wymiar, a co do kształtu nosa też były uwagi... Może jakby pożenić do częściowo razem z modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mandrivecs napisał:

Deagostini pokpiło sprawę podwozia

Dokładnie tak.
Generalnie podejrzenia były (zapewne nie bez podstaw), że swój produkt wzorowali na już istniejących modelach W-3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RAV napisał:

Poproszę o streszczenie dla osób wolnych od Facebooka.

Proszę:

"Ten wątek jest pusty

Strona nie może być wyświetlona w tej chwili. Mogą to być przejściowe problemy, uszkodzony lub wygasły odnośnik lub brak zezwolenia na dostęp."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Matys napisał:

Ten wątek jest pusty

To zapewne tyle w temacie nowego, dobrego modelu Sokola :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.  Jeśli ten Sokół z Answera będzie tak zrobiony jak graficznie ich modele kartonowe a zwłaszcza te ostatnie wypusty ( Migi-21 , Migi-23 ,Iryda itp ) no to bedzie bomba.

Ale trzeba pamiętać ze to ich pierwszy model wtryskowy więc zawsze może pójść coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bedzie gruby. I z tego co udało mi sie dowiedzieć, bardzo szczegułowy z uwzględnieniem różnic miedzy wersjami. Więc nie ograniczą się do przepaku wyprasek i dorzucenia nowej kalkomani. Więc zostaje cierpliwie poczekać do czerwca i się przekonamy. Zreszta warto obserwować ich fb bo co jakiś czas pokazują jakąś nową zajawke. 

Tylko niefortunnie się zbiegło w czasie gdy jestem w trakcie strugania swojego W-3 w 1:48, nad którym od dawna myślałem... po cichu liczyłem, że pierwszy pokaże Sokoła w tej skali... ale i tak baaardzo się ciesze bo myślę że nie tylko ja wyglądałem tego śmigłowca w większej niż 1:72 skali...

Pozdrawiam i oczekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mandrivecs napisał:

Mi się podoba. Jeśli będą chcieli, to sokoła można zbudować w parunastu wersjach/malowaniach. 

Myślę że to wszystko kwestia popytu... będzie zainteresowanie i odzew to coś będzie się działo. Pole do popisu jest.

Pozdrawiam

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model długo wyczekiwany więc popyt będzie z pewnością (nie wiadomo tylko czy na zadowalającym poziomie dla producenta).
A patrząc na ostatnio wydane modele naszych producentów to nawet można mieć nadzieję na normalną, przystępną dla gawiedzi cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

cały czas myślałem gdzie te formy się podziały. A tu proszę Mirage zagarnął je dla siebie.

 

Jestem trochę zdumiony o rozczarowany postepowaniem producenta.

 

Pierwsza myśl była taka, ze może:

- dodadzą te części których brak (wnętrze, elelmnty wirnika glownego, przednie kolka, drabinki) na jednej ramce,

- dadzą nowe kalki, np. pomarańczowy SAR

- zniwelują bledy w kadlubie, -

- zrobią lepsze oszklenie bo te jest pancerne (to jest chyba największy ból),

- ewentualnie poprawia sposób montażu oszklenia z przodu.

Co do plastiku jest mi wszystko jedno czarny, czy biały. chyba ze ten biały będzie się lepiej kleił. a czy sobie poszoruje ta gęsia skórkę na kadłubie czy nie (choć nie sadze by ona w nowym modelu zniknęła) to tylko wyrobie sobie bardziej bicki. :)

A tu zonk skok na kase i tyle. tak to odbieram i chyba taki model nie licuje trochę z marka Mirage.

ciekawy tylko jestem czy powtórzą te same kalki, czy dadzą cos od siebie.

wg mnie powinien max kosztować około 40pln.

 

kupić kupie choćby dla koloru plastiku, fajnie ze jest, tylko czemu bez poprawek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bart207skw napisał:

Pierwsza myśl była taka, ze może:

- dadzą nowe kalki, np. pomarańczowy SAR

(...)

A tu zonk skok na kase i tyle.
(...)

ciekawy tylko jestem czy powtórzą te same kalki, czy dadzą cos od siebie.

sam sobie zaprzeczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skok na kasę - ogólnie o modelu.

i moja pierwsza myśl co do kalek wyrażała nadzieje,  ze kalki będą z nowymi schematami a nie te same co w ajm

następnie wyraziłem nadzieję ze może jednak będą nowe kalki w następnych odsłonach modelu.

może złe wyraziłem to co chciałem napisać.

polska język być bardzo trudna język.

 a model i tak kupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altruizm - nie przesadzajmy. Ale stosunek ceny do jakości musi być. Dobrym przykładem jest tu Mistercraft, IBG czy Takom. Bardzo złym nowe ceny HobbyBossa, czy te starocie które w swoich pudełkach po około stówie próbuje sprzedawać Revell. 

Dla mnie ramki Aj Model mają wartość maks 20 zł. Jak będą dobre kalki to uczciwie w 35 zł muszą się zmieścić. Wyżej to już będzie zdierstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.