Jump to content

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72

Recommended Posts

W dniu 9.10.2019 o 20:48, helix napisał:

Szanowni Panowie!!!

A może ktoś skusi się na takiego weterana??? "Był" ostatnim z polskimi znakami w całej "pastuszej" flocie!

DSCF7774.JPG

Zaplanowałem SP-SUI , ale i tego awaryjnie mozna tez zrobic :) 

53911_1244676150.jpg

SPSUI1.jpg

Edited by Adamsky
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

no i jak zwykle zaczęła się forumowa bitwa na kolejność nitów i ich liczbę... - to tak żartem. jak nie było modelu, źle i płacz - jak jest - płacz bo nie taki - a jak zobaczyłem co jest w środku

To jest najbardziej pesymistyczna opcja, którą bierzemy pod uwagę nauczeni doświadczeniem z wypuszczaniem na rynek modelu 1/48. Miał być w sprzedaży w maju, a jest we wrześniu. Tak więc 'dmuchamy na z

Żeby się potem nasłuchał marudzenia, że "za czysty"?

Posted Images

Może to nieładnie się tak chwalić , mój Sokół zamieszkał także u mnie 😃😃😃😃. Nasuwa się refleksja , czy jest jeszcze jakiś model polskiego producenta na takim samym poziomie w skali 1/48 ? 

Pozdrawiam Hello

W dniu 3.10.2019 o 17:06, leon napisał:

Bo te nowe to takie oszukane Anakondy, rozmawiałem z pilotem na AeroBaltic i on twierdził że np 0304 jak i 0209 po modernizacji to Anakoda. Z innych źródeł wiem że nie do końca bo nie ma pływaków i kadłub jest inny. 0304 i 0209został doposarzony do wymagań SAR i polakierowany jak nowe Anakondy ale technicznie nią nie jest. Jeśli coś pomieszałem to proszę poprawić

Bo to stare W-3T przerobione na W-3WARM (tak naprawdę w fabryce otrzymały oznaczenie W-3WA TSAR). Kadłubów nie ruszano (stąd między innymi brak nadmuchiwanych pływaków), a jedynie doposażono do identycznego standardu jak pozostałe. Będą służyć przede wszystkim do szkoleń, bo nie mają takich samych certyfikatów i dopuszczeń jak reszta Anakond.

• Like 2
4 godziny temu, Hello napisał:

Może to nieładnie się tak chwalić , mój Sokół zamieszkał także u mnie 😃😃😃😃. Nasuwa się refleksja , czy jest jeszcze jakiś model polskiego producenta na takim samym poziomie w skali 1/48 ? 

Pozdrawiam Hello

SW-4 I Mi-2 z Aeroplastu były na całkiem porządnym poziomie jak czytałem, mam je świeżo zamówione więc jak przyjdą mogę porównać z Sokołem. 😀

• Like 2
10 godzin temu, carlito napisał:

mam je świeżo zamówione więc jak przyjdą mogę porównać z Sokołem. 😀

To świetnie , z góry dziękuję . Zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany . To by się działo jakby Answer albo Aeroplast zrobiło jeszcze ... Mi-24 . Mirage w 1/48 to już chyba spoczął na laurach , od dawna (szkoda). Powoli "pustostany" w dziale biało-czerwonej szachownicy zapełniają się modelami 😃😃😃😃. Jeszcze IBG jakiś czołg i nie ma co płakać , tylko kleić .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • Like 1

Nie wiem, czy Zvezda nie planuje teraz nowego Mi-24 w 1/48, gdzieś mignęła mi taka wzmianka.

4 godziny temu, Hello napisał:

To świetnie , z góry dziękuję . Zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany . To by się działo jakby Answer albo Aeroplast zrobiło jeszcze ... Mi-24 . Mirage w 1/48 to już chyba spoczął na laurach , od dawna (szkoda). Powoli "pustostany" w dziale biało-czerwonej szachownicy zapełniają się modelami 😃😃😃😃. Jeszcze IBG jakiś czołg i nie ma co płakać , tylko kleić .

Pozdrawiam Hello

Aby nie rozmywać tematu który dotyczy Sokoła, założę warsztat SW-4. 

• Like 2
  • Thanks 1
10 minut temu, carlito napisał:

założę warsztat SW-4.

Dawaj , to jest najsłuszniejsza koncepcja . Powolutku ale kleić 😃😃.

Pozdrawiam Hello

To może najpierw zróbcie do Waszych eskadr to, co już jest dostępne (Sokół, Puszczyk, Mi-2) a potem piszcie co tam jeszcze byście chcieli... :mrgreen:

Edited by Grzes
  • Like 2
2 godziny temu, Grzes napisał:

najpierw zróbcie do Waszych eskadr to, co już jest dostępne

Ale jak to tak - kupić i zaraz kleić 😉 ? To nie wypada . Zresztą nie wolno zaraz otwierać woreczków po przylocie z poczty . To trzeba obgadać , poszukać materiałów referencyjnych . Może jakieś przełomowe zdjęcia ktoś odkopie na strychu . Farby wybrać , itp. No i trzeba namarudzic trochę . Musi dojrzeć , tak w skrócie .

Pozdrawiam na wesoło - Hello

Godzinę temu, Grzes napisał:

Mój najstarszy model w magazynie dojrzewa od 2003 roku

A to model, ser czy wino? Sprawdzałeś zawartość? :haha:Może jakiś cud się wydarzył wink3

• Haha 1
1 minutę temu, abtb napisał:

A to model, ser czy wino?

Zajrzę.
Jeśli będzie cokolwiek innego oprócz modelu, to przy najbliższym spotkaniu... przywiozę... :szampan:
No, chyba, że wyszedł ser...  

3 godziny temu, Grzes napisał:

Mój najstarszy model w magazynie dojrzewa od 2003 roku :pilot:

To jest nówka , niesmigana , z folią na fotelach . U mnie w najstarszym kartonie mam Jaka 1 , co najlepsze - uwaga - bielusienkie kalkomanie . Nic nie zeżólkły . Leży także Kovozavody M... Cos , Taki bombowiec z kadłubem kanciastym , z czterech części . Ze 35 lat jak nic . I chyba jeszcze coś starszego też się znajdzie . Takie skarby z podstawówki . Duchy ze zeszłego wieku . Ciekawe czy to jest coś warte ?

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
32 minuty temu, Mitrandir napisał:

180242203_Screenshot_2019-10-16SikorskyHH-3EJollyGreenGiantRevellH-144(1970).png.219b9faac741d7b839ac59338d826e30.png.f584cf09e16c5c1397d861d9e36c4872.png

Na Herculesie nie widać jakiego numeru ? Może nasz młodzianek tam narysowany ?

Hello

Edited by Hello
42 minuty temu, Mitrandir napisał:

ten ma jakiś garb nad centropłatem

W końcu 50 lat leży. To jaki ma być - prosty czy garbaty :mrgreen:

1 godzinę temu, Hello napisał:

U mnie w najstarszym kartonie mam Jaka 1

Mam tego żulika z pierwszego tłoczenia :yahoo:

I na dokładkę Iła-2.

Takie egzemplarze to już tylko w ramy poprawiać.

Zajrzałem tam przed chwilą ( do kartona ) i mam jeszcze plastikowy model z kraju Honeckera ( takie radzieckie, internacjonalistyczne Niemcy , jakby młodszy czytelnik nie kojarzył ) - Su-7 w skali 1/72 . Kovozavody MiG-21 , ale bez kabinki . I trzy Matchboxy - F-16 , He 70f2 i Me262 Blitzbomber . Ja już ich nie skleje , może zamienić na coś ? Bo wyrzucić szkoda . Ił - 2m3 też jest , jeszcze powinien być Łoś w skali 1/72 , niestety chyba zaginął bezpowrotnie .

Pozdrawiam Hello 

PS przepraszam za nie tematyczne posty .

Edited by Hello