Jump to content

Su-30 Trumpeter 1:32


KRL
 Share

Recommended Posts

Su-30MKK Trumpetera skala 1:32, model któremu tak naprawdę zdecydowanie bliżej  do Su-27UB z innymi tablicami w kokpicie.

Więc powiedzmy  że jest to prawie Su-30 wybrałem nietypowo wersję Chińską, model wykonałem malarsko jako kompletny eksperyment dla mnie, zgodnie z receptą modelarza z Włoch a więc  bez pre shadingu i wszystkich zabiegów wykonanych pod właściwym kolorem.

 Szary podkład i na to właściwy kolor, podobnie w kwestii osłon silników także zastosowałem zupełnie inną technikę niż stosowałem do tej pory.

Jednostki napędowe to trzy kolory + ich mieszaniny w ramach cieniowania i srebro na elementy osłon inspekcyjnych.

Wszelkie wariacje cienie itd są wykonane później, czy ten eksperyment się udał nie jestem przekonany, zastanawiałem się czy nie pójść także w stronę braku wash'a widziałem sporo modeli na wystawach bez tego elementu modelarskiego warsztatu jednak przyznam że nie podoba mi się to do końca.

 

Model miał przedstawiać samolot  nie za mocno styrany i spracowany chodziło mi o możliwie jak największy balans między nowym a wyeksploatowanym.

Czy osiągnąłem zamierzony cel nie do końca ale będę jeszcze próbował na innych modelach Su-30 prezentuje się tak:

 

H3aGGoX.jpg?1tvsPvvg.jpg?2GG167FZ.jpg?11cSqoWn.jpg?1av2lhmO.jpg?1GuMqbi6.jpg?1tgToblQ.jpg?1ouYUNHO.jpg?1jxhS3ZJ.jpg?1hfGv6Ga.jpg?2

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trochę dziwnie wyglądają te silniki jak dla mnie. W sensie widoczny jest tylko niebieski kolor przepalonego metalu, zazwyczaj, to tych kolorów jest więcej, niebieski przechodzi miejscami fioletem no i jest też kolor brunatny. Cała reszta wygląda całkiem fajnie, ale bez washa to nie wiem jak by to wyszło.

Edited by Tap-chan
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, KRL napisał:

Su-30MKK Trumpetera skala 1:32, model któremu tak naprawdę zdecydowanie bliżej  do Su-27UB z innymi tablicami w kokpicie.

 

 

Różnic pomiędzy 30stka a 27ką UB jest dużo więcej, chociażby wysokość i kształt stateczników, podwójne i wzmocnione przednie podwozie, gdzie 27kaUB ma pojedyncze, sama stacja optoelektroniczna została przesunięta na prawą stronę wiatrochronu ze środka.

Co do samego modelu czysto, schludnie bez przesadyzmu natomiast silniki, niby trochę zbyt intensywny ten przepalony niebieski, chociaż moim zdaniem zdarzają się rożne wariacje z nimi i nigdy nie zrobisz identycznego odwzorowania ze zdjęcia.

no i plusik za skale ? jakie ten flanker ma wymiary :D ?

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle wykonanie staranne i przemyślane lakierowanie. Kolory modelu zdają się być przejaskrawione za sprawą zdjęć, czy faktycznie są takie intensywne? Widać przy okazji że  Su-27/30 z HB i Trumpetera to przeskalowane formy z tymi samymi błędami merytorycznymi. Nie chodzi mi o znany błąd z wnękami podwozia ustawionymi pod zbyt dużym kątem do osi podłużnej modelu a o złe odwzorowanie poprzecznego profilu garbu na górze kadłuba. Chodzi o jego odcinek  od mniej więcej środka stateczników pionowych do końcówki hamulca aerodynamicznego. Widać to wyraźnie porównując zdjęcia modelu i oryginału. Na tą przypadłość "cierpią" tylko modele HB i Trumpetera. Zwróciłem na to uwagę po obejrzeniu mojego niedawno co zakupionego Su-27 w 1:48 od HB. Czyli bez rzeźbienia się nie obejdzie... A miało być tak pięknie :D

Edited by Marcin K.
literówki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.