Jump to content
Sign in to follow this  
sebastain

Ile modeli naraz robicie?

Recommended Posts

Wiem, że pewnie "to zależy" - ale ma ochotę rozgrzebać kolejny jakiś fajny model. Wydaje mi się słuszne skończyć jeden, zanim zacznę kolejny. Chyba, że montuję jakąś zabawkę dla młodego - wtedy robię szybki "afternoon edition" - ale to w ramach przerywnika. Aktualnie robię Ana-2  (powoli, bo chcę, żeby to był taki flagowy model ), potem spitifire'a (żeby pobawić się w zużyte malowanie ) a, że pudełek mi trochę przybyło - to zastanawiam się czy nie rozpakować następnych pudełek - czyli spitfire Tamiyi - jako porównanie do Revella, CL-415 - bo ładny, duży i świetnie zdetalowaną powierzchnię ma, jeszcze sentymentalnego jaka-1 mam i gdzieś leży iskra - do ćwiczeń w malowaniu metalizerami. Nie wspominam o tym, że co rusz ma ochotę kupić coś "bo w promocji" albo "bo fajny, jakiś dziwny".

Robię jeden na raz ale na 100%, jeśli jest przerwa, czekam np na kalki to robie jakis na szybko drugi :) mały, w zamierzeniu przećwiczyć, jakąś technikę, czy skupić sie na jakimś elemencie.

Maksymalnie dwa - jeżeli jest to samolot bądź pojazd. I to głównie wtedy kiedy jeden jest w fazie malowania a drugi zaczynam kleić. Jeżeli nudzi mnie jedno to mogę przeskoczyć wtedy do drugiego. Ale najczęściej jest to jeden model. Co za dużo to niezdrowo. 

Na raz jeden, ale rozgrzebanych to mam z dziesięć. Od takich co tylko kokpit mają zrobiony po te, które są pomalowane, tylko mi się nie chce do nich wracać i dorobić detale, weathering... 

Jest do bani, ale taki urok lepiactwa z dużymi przerwami. Łatwiej rozgrzebać niż wrócić do tematu. Niestety. 

Edited by mbrnnr

Około 10 😎 i zawsze sobie wmawiam że nie zacznę następnego 😂 jak nie skończę pozostałych.

W dniu 6.02.2019 o 20:26, sebastain napisał:

jeszcze sentymentalnego jaka-1 mam i gdzieś leży

Ha , nie Ty jeden . Co do pytania , jeśli liczyć rozpoczęcie budowy od chwili zakupu farb i zaznaczenia ołówkiem na instrukcji kolorów i wersji do zrobienia to u mnie będzie że 25 . W sumie to nie ma się czym chwalić . Ale tak na bieżąco to zawsze jest z 5 albo 6 . Głównie ze względu na czekanie by farba wyschła , tak "ekonomicznie" podchodzę do sprawy  . Jak już mam np. pomalować kółka to i przy nastepnych mogę to zrobić - jedno mycie .

Hello