Jump to content
Sign in to follow this  
sebastain

Ile modeli naraz robicie?

Recommended Posts

Wiem, że pewnie "to zależy" - ale ma ochotę rozgrzebać kolejny jakiś fajny model. Wydaje mi się słuszne skończyć jeden, zanim zacznę kolejny. Chyba, że montuję jakąś zabawkę dla młodego - wtedy robię szybki "afternoon edition" - ale to w ramach przerywnika. Aktualnie robię Ana-2  (powoli, bo chcę, żeby to był taki flagowy model ), potem spitifire'a (żeby pobawić się w zużyte malowanie ) a, że pudełek mi trochę przybyło - to zastanawiam się czy nie rozpakować następnych pudełek - czyli spitfire Tamiyi - jako porównanie do Revella, CL-415 - bo ładny, duży i świetnie zdetalowaną powierzchnię ma, jeszcze sentymentalnego jaka-1 mam i gdzieś leży iskra - do ćwiczeń w malowaniu metalizerami. Nie wspominam o tym, że co rusz ma ochotę kupić coś "bo w promocji" albo "bo fajny, jakiś dziwny".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robię jeden na raz ale na 100%, jeśli jest przerwa, czekam np na kalki to robie jakis na szybko drugi :) mały, w zamierzeniu przećwiczyć, jakąś technikę, czy skupić sie na jakimś elemencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maksymalnie dwa - jeżeli jest to samolot bądź pojazd. I to głównie wtedy kiedy jeden jest w fazie malowania a drugi zaczynam kleić. Jeżeli nudzi mnie jedno to mogę przeskoczyć wtedy do drugiego. Ale najczęściej jest to jeden model. Co za dużo to niezdrowo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na raz jeden, ale rozgrzebanych to mam z dziesięć. Od takich co tylko kokpit mają zrobiony po te, które są pomalowane, tylko mi się nie chce do nich wracać i dorobić detale, weathering... 

Jest do bani, ale taki urok lepiactwa z dużymi przerwami. Łatwiej rozgrzebać niż wrócić do tematu. Niestety. 

Edited by mbrnnr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Około 10 😎 i zawsze sobie wmawiam że nie zacznę następnego 😂 jak nie skończę pozostałych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2019 o 20:26, sebastain napisał:

jeszcze sentymentalnego jaka-1 mam i gdzieś leży

Ha , nie Ty jeden . Co do pytania , jeśli liczyć rozpoczęcie budowy od chwili zakupu farb i zaznaczenia ołówkiem na instrukcji kolorów i wersji do zrobienia to u mnie będzie że 25 . W sumie to nie ma się czym chwalić . Ale tak na bieżąco to zawsze jest z 5 albo 6 . Głównie ze względu na czekanie by farba wyschła , tak "ekonomicznie" podchodzę do sprawy  . Jak już mam np. pomalować kółka to i przy nastepnych mogę to zrobić - jedno mycie .

Hello

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.