Jump to content
Alicja

Blondyna potrzebuje pomocy

Recommended Posts

Witam. Nie znam się na modelarstwie, ale mój mężuś to kocha. Za chwilę 29 marca będzie miał 45 urodziny. Chciałabym urządzić mu kąt do modelarstwa. Nie mam pojęcia co mam kupić, poza stołem. Zawsze o tym marzył, ale najpierw rak, a potem wychowywanie dzieci. Nie miał na to czasu, ani kasy. Trochę kasy ogarnęłam, czas będzie musiał sam ogarnąć, ale co mam kupić nie ogarniam. To ma być niespodzianka. Pomocy. Interesuje się II wojną światową. 

Edited by Alicja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Alicjo. Fajnie by było jak byś podała jaki byłby to budżet. Inaczej jest, kiedy masz do wydania 200zł na sprzęt, model i farby i zupełnie inaczej, kiedy tylko na sprzęt są 2000zł. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wyjdźmy od tego, jakie modelarstwo męża interesuje: papierowe czy plastikowe.... Bo póki co nie jest to sprecyzowane :hmmm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otwartych pytań jest kilka. Skoro jest już modelarzem, fajnie by też było zorientować się, jaki sprzęt posiada. Ewentualnie czego mu brakuje. I czym się interesuje - samoloty i czołgi wymagają innego podejścia. Statki też. 

Powiem szczerze, że w takiej sytuacji zastanawiałbym się nad meblami, o których wspominałaś, i jakimś voucherem. Zakupy modelarskie dla kogoś, kto już ma jakieś doświadczenie, prze kogoś kto takie nie posiada, może się skończyć niepowodzeniem. 

W ten sposób może do nas na drugi dzień po urodzinach dołączyć i doradzimy konkretniej. 

Edited by mbrnnr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budżet - 500 zł, bez mebli

Modelarstwo - papierowe

Kiedyś już się tym troszkę zajmował. Na dnie szuflady są linijki, jakieś kątomierze, nożyki zwykłe, z jakąś regulacją, skalpel. Potrzebuję pomocy co do kleju, farb... A przede wszystkim jaki model kupić, bo może się okazać, że zafundowałam mu jakąś sklejankę dla dzieci. Kiedyś skleił Tygrysa na resztkach w szufladzie jest stopień trudności 3, tyle wiem o jego umiejętnościach. Dodam, że w okolicy nie mam takiego sklepu, a byłoby po kłopocie. 

Edited by Alicja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z papierem to chyba lepiej na forum kartonowe. Tutaj jednak plastik dominuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie kiedyś kleiłem modele kartonowe to mogę pomóc, po pierwsze musisz ustalić jakie modele go interesują czy będą to pojazdy czy, lotnictwo czy może okręty , jak już to ustalisz to wtedy wybierzemy coś efektownego z II wojny światowej, a i o narzędziach pomyślimy. Pozdr. A. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.