Jump to content
crustian

Northrop F-5E Tiger II (4865 1°/14° GAV "Pampa 53 anos") 1/72 Hobby Boss

Recommended Posts

Aby uczcić 53 rocznicę 1°/14° GAV, F-5E 4865 otrzymał pamiątkowe malowanie, które stało się pierwszym tego rodzaju w FAB. Stworzone przez ówczesnego kapitana lotnictwa Sergio Barrosa de Oliveira, malowanie przedstawiało tygrysa syberyjskiego na kadłubie, trzymającego zbiornik paliwa CL, na którym znajduje się napis "53 lata". Samolot został odmalowany między 18 a 19 marca 2000 r. i zaprezentowany 24 marca podczas obchodów rocznicy Eskadry Pampa. W marcu 2002 r. malowanie zostało zaktualizowane. CL Tank otrzymał napis "55 lat", nawiązujący do 55. rocznicy powstania jednostki. 4865 zachował to malowanie do 23.04.2002 r., gdy został dostarczona do PAMA-SP w celu ogólnego przeglądu.

F-5E 01.jpg

F-5E 02.jpg

F-5E 03.jpg

F-5E 04.JPG

Dobry początek nie jest zły...chociaż jestem w trakcie montowania się w nowym miejscu zamieszkania i przede mną mnóstwo roboty związanej z tym to o :

F-5E Tiger00.JPG

F-5E Tiger01.JPG

• Like 1

najłatwiejsze co może być czyli jakaś tam drobnica z blaszki plus to co podwieszone...

F-5E Tiger02.JPG

F-5E Tiger03.JPG

F-5E Tiger04.JPG

F-5E Tiger05.JPG

Skrzydełka z pylonikami, działka Pontiac M39A2 20MM z igły od pani pielęgniarki...

F-5E Tiger06.JPG

F-5E Tiger07.JPG

F-5E Tiger08.JPG

• Like 1

...dziubasek dociążony i laluminim do reflektorów...

F-5E Tiger09.JPG

F-5E Tiger19.JPG

czas zająć się tym co pod owiewką...

F-5E Tiger11.JPG

F-5E Tiger12.JPG

F-5E Tiger16.JPG

...blaszki jednak wiele ułatwiają...

F-5E Tiger14.JPG

F-5E Tiger15.JPG

F-5E Tiger16.jpg

Witam.Będę śledził zmagania z materią.Kalki to skąd dotarły?Ten wewnętrzny pylon z prawego skrzydła  trochę nie trzyma symetrii,ale to może wina  zdjęcia.No i koniecznie te Python3 na posiedzeniach.Powodzenia

Mam nadzieję, że nie użyjesz tego podkadłubowego zbiornika paliwa? On jest dobre 1,5x za chudy! Wygląda to karykaturalnie.

• Like 1

15 godzin temu, net_sailor napisał:

Mam nadzieję, że nie użyjesz tego podkadłubowego zbiornika paliwa? On jest dobre 1,5x za chudy! Wygląda to karykaturalnie.

Dzięki za info, nie miałem bladego pojęcia obaczę podług kali jeszcze, jeśli się potwierdzi będę musiał poszukać innego, ale zapewne już to sprawdzałeś to i pewnie znasz jakąś "żywicę"

21 godzin temu, Crimson King napisał:

Witam.Będę śledził zmagania z materią.Kalki to skąd dotarły?Ten wewnętrzny pylon z prawego skrzydła  trochę nie trzyma symetrii,ale to może wina  zdjęcia.No i koniecznie te Python3 na posiedzeniach.Powodzenia

Kalki dotarły od Azteca prosto z Estados Unidos Mexicanos bodaj w 2004 czy coś... wew. pylon faktycznie krzywy więc należy poprawić

Edited by crustian
błąd, literówka

tymczasem "rura" sklamerkowana...

F-5E Tiger17.JPG

6 godzin temu, crustian napisał:

Dzięki za info, nie miałem bladego pojęcia obaczę podług kali jeszcze, jeśli się potwierdzi będę musiał poszukać innego, ale zapewne już to sprawdzałeś to i pewnie znasz jakąś "żywicę"

Sęk w tym, że nie znalazłem żywicy. Poratowali mnie dobrzy ludzie od których wyłudziłem zbiornik z modelu Hellera.

20190214_194142.jpg

• Like 1

ale jeśli go masz to można zrobić odlew...

bydzie... 😛

F-5E Tiger18.JPG

F-5E Tiger19.JPG

jakoś idzie...

F-5E Tiger20.JPG

F-5E Tiger21.JPG

postanowiłem zmienić rurkę pitota, ta od modelu była tragedią, natomiast ta od mastera rewelacyjna acz mogli ją zrobić w jednej części a nie dwóch mikroskopijnych

F-5E Tiger22.JPG

F-5E Tiger24.JPG

i cały wieczór... spędzam na szlifowaniu szmateczkami Tamki gradacja od 400 do 3000.

F-5E Tiger25.JPG

F-5E Tiger26.JPG

F-5E Tiger27.JPG

W dniu 14.02.2019 o 19:46, net_sailor napisał:

Sęk w tym, że nie znalazłem żywicy. Poratowali mnie dobrzy ludzie od których wyłudziłem zbiornik z modelu Hellera.

20190214_194142.jpg

no dobra szukam zbiornika ...coś ktoś? bo nawet kalka 53anos nie pasuje do tego co dał HB...

Przypomnij mi sie wieczorem na FB 

10 godzin temu, Moses napisał:

Przypomnij mi sie wieczorem na FB 

nie mam czasa, zarobiony jestem 😛 a poważniej....znalazłem takie rozwiązanie, że hej aż mi sie mordka sama uśmiecha...dejta no mie ino kilka dni pany a zoboczyta

Tyłek tylko zawraca.... 

• Like 1

dotarła маленькая посылка od AK3Dmodels dla Tygryska...

DSC07467.JPG

DSC07475.JPG

• Like 1