Jump to content
bożo wpożo

Ural 4320 Trumpeter + Balaton Modell 1/35

Recommended Posts

Piotr ! Bez upora nie rabotaj  :-) 

Edited by bożo wpożo

Gratuluję modelu - WSPANIAŁY. 

Gratuluję fotki Admina - to pierwszy raz w tym roku gdy nie mam obiekcji co do wyboru fotki - doskonały model i świetne fotki.

Jeszcze raz Gratuluję

Gratulacje , wspaniały model. Aż trudno wzrok oderwać. Dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Cudo. 

No, cóż.... zwyczajowo genialne. Nie mają sobie równych. Gratuluję. Chciałbym tak umieć.

Model wbija w podłogę!

Ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

Model wygląda obłędnie. Dopieszczony w każdym szczególe. Masterklasa. Można się zapomnieć, że jest zbudowany z plastiku a nie prawdziwy. Podziwiam i nawet nie zazdroszczę bo poziom absolutnie dla mnie nieosiągalny.

Jak zwykle podoba się. Pakiet pochwał :-)

A publikacja jest już osiągalna? Chyba, że już nie... Wykupili..?

Opłaci się Grzesiu :) opłaci sie

a powiedz Grzegorzu jak sama praca z zestawem Balaton Models? 

Bardzo Wam  dziękuję za komentarze i nie ukrywam , ze bardzo mi miło :-) 

Mikołaj - ledwo co  skończyłem  pisać ( chyba z trzy miesiące robiłem podchody )  i tak krótki tekst i go wysłałem  . To jest niewdzięczne zajęcie i zdecydowanie wolę lepić niż pisać :-) 

Tombie - Balatona oceniam bardzo wysoko . To jedna z tych  żywic , gdzie nie trzeba mieć włączonego garnka z wodą  na gazie pod ręką . Nie ma dziur i koślawych elementów . Części odlane są przemyślanie i łatwo można odcinać je od kostek wlewowych . Elementy odlane są w większości zestawów z szarej żywicy - więc widać co się ma w ręku .Tu akurat było trochę żółtej , ale z niej były duże elementy , co przy dużych  jest znośne dla oczu  .  Oczywiście baza jest drukowana na bardzo dobrej drukarce - wiec raster praktycznie nie występuje , a jeżeli tak to tylko w niewidocznych miejscach . Można rzec , ze problem nie istnieje . Minusem jest to , że często nie wiadomo gdzie co przykleić - nie ma oznaczonych miejsc dziurkami i kołkami . Tak że trzeba sobie czasem proporcje zbierać ze zdjęć i zgadywać mniej więcej gdzie co umieścić konkretnie . Instrukcje też potrafią być enigmatyczne - a w przypadku tego zestawu to nawet jest delikatny thriller . Przy budowie bez przerwy konsultowałem się z kolegami z Rosji i Czech , którzy mieli ten model za sobą , no i oczywiście z samym Balatonem . Ten ostatni jest bardzo uprzejmy i pomocny ( równie jak koledzy z zagranicy  )  , nawet do tego stopnia , że zdarzyło się kilkakrotnie już przy poprzednich  modelach , ze pakował części w kopertę i wysyłał do mnie to co zgubiłem albo zepsułem . Także serwis działa :-) .

Osobiście stokroć wolę  dobrą żywicę , niż dobry plastik . Dźwig wbrew pozorom jest skomplikowany i trudny do zlepienia  , ale budowałem  go z wielka przyjemnością , w przeciwieństwie do plastikowego Urala , który jest prosty jak budowa cepa  . 

Co tu pisać, po prostu Klasyka :super:.

Mała prośba, propozycja. Może zrobisz portfolio, fajnie byłoby zobaczyć Twoje modele w jednym miejscu.