Skocz do zawartości

MIG-21PFM 1:48 Eduard


KrystianJaw89

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, smialus napisał:

Posiadasz farby akrylowe? Biała plus pigment ze sklepu budowlanego i masz turkus, czasami można na skróty.

Noo dokładnie akrylowe;) to jutro do sklepu po pigment;) a dziś taki postęp;)

IMG_20190303_225726.jpg

IMG_20190303_234417.jpg

Edytowane przez KrystianJaw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę to lepiej z pudełka od margaryny masła itp... turkus wydaje się ok. Sprawdź na boku jak się zachowuje i jak długo schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KrystianJaw89 napisał:

Plastik wezmę z pudełka po patyczkach do uszu;) bo jest troszkę grubszy;) a co do koloru;) tylko jak będę malował jutro resztę boczków kokpitu to muszę poprzycinac kalkomanie bo będą wystawać po bokach

IMG_20190304_133242.jpg

A nie będą za grube od pudełka od patyczków, lepiej sprawdź na sucho, żeby później nie było zgrzytu. Najlepiej jak spodziewasz się jeszcze podmalówki to najlepiej w jakimś małym pojemniku zrobić większą ilość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są stare karty od kodów jednorazowych do transakcji bankowych przez. neta, stare karty bankomatowe lub kredytowe, telefoniczne...  tylko trzeba z nich zdjąć folię ochronną lubi ją zeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz w pobliżu  sklepu  modelarskiego to jest  inna  możliwość. KUP w budowlanym, lub motoryzacyjnym farbę natryskową  Motip nr. 733C.Ten turkus  jest idealny do blaszek i kalek  Eduarda Będzie  tego na sto  kokpitów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szpachlować. Chyba, że stożek powoduje to, że ni chcą się połówki kadłuba zejść. Jeśli tak to można od wewnątrz trochę podszlifować tak aby kadłub się ładnie zamknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załączyłem z sobą w części kadłuba;) fajnie to wyszło jak na pierwszy model to jestem zadowolony;) tylko mam jedną nierówność która jest pomiędzy przednia luka na koło a miejscem na skrzydla. Nie jest ona duża ale pod palcem wyczuwalną i mam pytanie, czy mam to zeszlifować czy zaszpachlowac i dopiero szlifować?  I kolejne pytanie jak to zeszlifujr to zetre linie podziału jak potem mam odnowić zwłaszcza te w kształcie koła?

IMG_20190313_140852.jpg

IMG_20190313_140933.jpg

Edytowane przez KrystianJaw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stoźek  wlotowy  trochę  nie trzyma  osi. ustaw go w osi  pionowej, zgodnie  z linią łączenia połówek  kadłuba  i pochyl 2 stopnie  do  dołu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Crimson King napisał:

Ten stoźek  wlotowy  trochę  nie trzyma  osi. ustaw go w osi  pionowej, zgodnie  z linią łączenia połówek  kadłuba  i pochyl 2 stopnie  do  dołu 

Poprawione;) a powiedzcie mi jak mam usunąć ten klej co łączyłem ten statecznik pionowy z kadłubem? Starałem się to robić jak najdokładniej ale gdzieniegdzie widać ślady od pędzelka. Mam pilniki iglaki ale one są za duże wydaje mi się do tego 

 

IMG_20190314_152849.jpg

IMG_20190314_152838.jpg

Edytowane przez KrystianJaw89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.