Skocz do zawartości

MIG-21PFM 1:48 Eduard


KrystianJaw89

Rekomendowane odpowiedzi

Ajj... nie zdążyłem napisać, że w tym modelu hamulców lepiej nie otwierać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko to wyprowadzić tak, żeby wyglądało dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniwelowalem łączenia na niebieskich butlach;)  już nie ma łączen;) ale mam teraz pytanie. Przykleje skrzydła przednie i tylnie i zaszpachlowac łączenia. A potem wszystkie małe elementy poprzyklejac i nałożyć podkład na cały model? I kolejne pytanie jak mam zamaskować kokpit oraz wnęki na koła aby nie zamalować ich podkładem?

IMG_20190320_170527.jpg

Edytowane przez KrystianJaw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma skrzydeł przednich i tylnich w tym samolocie. 

Ze szpachlowaniem ostrożnie. Polecam obejrzeć zdjęcia MiG-ów 21 jak to wyglądało w rzeczywistości.

Kokpit maskujesz maskami. Własnymi lub kupionymi. 

Jak byś nie przyżydził na zestawie, miałbyś je już w ProfiPacku. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym maskowaniem wanny kokpitu jest delikatne przytwierdzenie owiewki - nie wiem, np. patafixem. Możesz też kombinować z Tamkową taśmą maskującą docinając ją pod konkretny wymiar tyle, ile potrzebujesz. Nigdzie nie powinien się dostać ani podkład ani farb.

Ja wnęki maluję na końcu, ale w Twoim przypadku np. przy wnękach podwozia głównego również na patafix przytwierdź ich klapy w konkretne miejsce.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrystianJaw89 napisał:

I kolejne pytanie jak mam zamaskować kokpit

Dobrą metodą jest przyklejenie klejem akrylowym owiewkę, którą potem można oderwać. Jeśli owiewka ma być zamknięta, to ją po prostu maskujesz i przyklejasz na stałe przed malowaniem. Co do maskowania owiewki, to szkoda forsy na coraz absurdalniej drogie maski (i nie tylko maski) Eduarda. Można to zrobić tak (dalej masz też prostą metodę jak maskować koła):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Podobno szpachle Tamiya Putty Basic można rozcieńczyć zmywaczem bezacetonowym. Co sądzicie na ten temat a będę napewno potrzebował delikatnie rozcieńczyć ta szpachelka bo w łączeniu kadłuba nie mam takich duzych szpar tylko delikatne łączenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do klejenia czegoś,co pewnie nikomu nie przyszło nawet do głowy.To Birol ,lub nitro.Nie dość ,że dobrze rozpuszcza  plastik,to jakość połączenia jest  doskonała.Przy odrobinie wprawy nawet nie wymaga szlifowania.Nie muszę nawet odtwarzać  faktury modelu ,bo nie Jest uszkodzona..Polecam¡Krystian,  skoro to Twoja pierwsza praca to pytaj,i kołacz w drzwi.Na forum jest zawsze dostępnych kilku mistrzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Birol, tak jak i nitro to mieszanki toluenu, acetonu, ksylenu itp. W zależności od producenta of kors. Jak najbardziej rozpuszcza/spawa plastik. Kiedyś używaliśmy zamiast TET klej do klisz... 

Ja fanem czegokolwiek zawierającego toluen nie jestem bo to świństwo jest, ale co kto lubi. Sposobów, tanich, na klej Tamiyapodobny jest cała masa.

Co do pytań Krystian:

  1. linie podziału - igły, skrobaki, żyletki czeskie. Jeśli interesują Cię konkretni producenci to MR Paint czy RB Productions. Z domowych igła czy połamany nożyk Olfa.
  2. szpachla Tamiya - jakikolwiek rozcieńczalnik do farb lacquer czy klej spawający. Nawet zmywacz do paznokci może działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za pomoc;) w weekend będę coś działał;) tylko muszę wywiercić dziurki w skrzydłach. A czekam aż mi przyjdą wiertelka malutkie bo mam najmniejsze 1mm i jednak za duże jest ;( i chyba tylko przykleje dół skrzydeł  i zadzpachluje ten spod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi do Kolegi mbnnr . Birol,,to nie jest na pewno zapach kwitnącej konwalii,ale  nikt przy zdrowych zmysłach się nim nie napędza. Najlepszy jest jako dopełnienie po użyciu  dobrego kleju.No i trzeba  toto wietrzyć.Widział kto przyjazną chemię?No chyba ,że to  jest chemia do pięknej kobiety..To  Tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 23:46, KrystianJaw89 napisał:

A podpowiedzial by mi ktoś co zrobić z tym statecznikiem pionowym? On ma być przyklejony? Czy tylko zamontowany na wcisk? Nie mam pojęcia co z nim zrobić;( tam niby jest szpara ale nie wiem czy ona ma być czy mam ja zaszpachlowac. Aby była tylko linia widoczna

IMG_20190316_222137.jpg

Ster kierunku możesz spokojnie zrobić wychylony w dowolną stronę. Czasem widać było że stojący 21-wszy miał go wychylonego w prawo lub lewo. Spowodowane było to tym że osoba wysiadająca z kabiny "kopneła" orczyk wktórąś stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr, to un przestawia powierzchnie sterowe...Toluen jest ,,troche trudny,, w obróbce .My rozpuszczaliśmy w nim szklaneczki plastikowe, uzyskując wspaniały lakier bezbarwny. Smierdziało niemozebnie, ale nigdy nie tracił właściwości czyli nie stawał sie rudy jak inne lakiery bezbarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 17:50, Solo napisał:

Dobrą metodą jest przyklejenie klejem akrylowym owiewkę, którą potem można oderwać. Jeśli owiewka ma być zamknięta, to ją po prostu maskujesz i przyklejasz na stałe przed malowaniem. Co do maskowania owiewki, to szkoda forsy na coraz absurdalniej drogie maski (i nie tylko maski) Eduarda. Można to zrobić tak (dalej masz też prostą metodę jak maskować koła):

 

z góry  zastrzegam  nie  podważam  niczyich  kompetencji , nie chcę  dyskutować... itd.

Próbuję  korzystać z tej metody  i   przy  pomocy  tamiyowskiej  i  przy  pomocy  aizu  micro tape. Siepie  się. Tnę olfą. Może  tępa  a może  ja tępy.   Uwielbiam  filmy  dla   1/32. to wspaniała   skala  do  maskowania  kabin.  No  i kabina  też   niezbyt ... trudna. Maskowanie   szkła  to  jedna  z najbardziej  upierdliwych  kwestii. Ale  każdy  model  ma  taki  element  ...może  pancerne sanki najmniej.  Inna  rzecz ,że  cięcie  folii ...to nigdy  mi  nie  wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.