Jump to content
Sign in to follow this  
Agnieszka

MIG-29 1:24 DeA

Recommended Posts

Ukazał się pierwszy numer składanki z Deagostini MIG-29 w polskich barwach w skali 1:24, a dokładnie malowanie egzemplarza 26370 z 1 pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa".

https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/mig29/

Edycja chyba testowa, bo na głównej stronie DeA ani ich FB nic nie ma.

Składa się przyjemnie, a zastosowany odlew metalowy chyba grubszy niż w oryginale 😉

Fajnie prezentuje się też gablota, za którą trzeba dopłacić 5 zł do każdego numeru.

W rosyjskiej edycji wychodziło 120 numerów.

"ZBUDUJ JEDNEGO
Z NAJSŁYNNIEJSZYCH SAMOLOTÓW BOJOWYCH"  - Albo zabrakło słowa "model", albo to jakiś stażysta zza wschodniej granicy pisał 😀

• Like 1

15 minut temu, Fixer napisał:

Albo zabrakło słowa "model", albo to jakiś stażysta zza wschodniej granicy pisał 😀

Kurcze, dobrze, że napisałeś, bo byłem przekonany, że zbuduję prawdziwy samolot w ramach gazetki z kiosku Ruchu... 😕

• Like 1

17 minut temu, Rafalik napisał:

Kurcze, dobrze, że napisałeś, bo byłem przekonany, że zbuduję prawdziwy samolot w ramach gazetki z kiosku Ruchu... 😕

Czyli wg ciebie zacytowany przeze mnie fragment jest poprawny gramatycznie? Bo nie wiem do czego pijesz...

Mi też się to od razu w oczy rzuciło.

To ile wyjdzie kasy na ten jeden, "najsłynniejszy" samolot bojowy. Trzy tysie starczą?

Około 4150zł

120 numerów

Pierwszy 4,99

Drugi 9,99

Kolejne 34,99 (w prenumeracie 29,99)

Wygląda to badziewiasto - model w takiej skali a brak napisów eksploatacyjnych,  kolory jakby złe dobrali, numer boczny o dziwnym kroju. Podstawko - gablotka 130x5zł = 650zl a wygląda jak pokład lotniskowca... 

Ekspertem nie jestem ale te kolory to niby co Libijski Ruch Oporu z Radomia? Za taka kase to mozna wypasiony model na maksa sobie zafundowac i jeszcze na piwo zostanie :piwo:

• Like 1

1 godzinę temu, Martinezol napisał:

ale te kolory to niby co Libijski Ruch Oporu z Radomia?

Popłakałem się.

No chyba ostatnio troche powariowali w Deagostini i Hachette. To nowa wersja Bismarck-a jaka zostala wypuszczona w UK

http://www.battleshipbismarck.co.uk/

Dla laika i kolekcjonera to moze fajna sprawa ale z punktu widzenia modelarza to tragedia.

Ten MiG ma rażące błędy merytoryczne jeśli ma być w polskim malowaniu. A wygląda gorzej niż Italeri w 1:72

Nie rozumiem tylko po co rozczulacie się nad błędnymi kolorami kamuflażu, czy nad błędami merytorycznymi? To nie ma najmniejszego sensu, bo po pierwsze ten model jest usłany wystającymi wkrętami, jak cztery litery pryszczami. To już na starcie dyskwalifikuje ten model do złożenia prosto z zestawu.

Może  ten. Mig został  wypuszczony na rynek  z myślą o Panu Galińskim i jemu podobnym. No to wtedy zgoda  co do ceny. Ale czy takich ludzi  interesuje  taki model? No może gdyby  to była  modelka, kto  wie? Pozdrawiam  i przepraszam za  lekki  sarkazm w odpowiedzi. A TAK Na POWAŻNIE! ZGADZAM SIĘ Z  KOLEGAMI, ŻE  TO WIELKIE (70,8 CM) BADZIEWIE JAK NA TĄ  SKALĘ...merytorycznie  i cenowo. Mój w skali  1 /72 wygląda  o niebo lepiej 

Oczywiście z Glapińskim z NBP.. SMARTFON,  TO  JEDNAK  GŁUPIE  BYDLE.