Skocz do zawartości

Początki są najgorsze :)


Windwish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy ! 

Mam 21 lat od około miesiąca interesuję się modelarstwem . Moje wcześniejsze doświadczenie z tym hobby było sklejenie tylko i wyłącznie kilku sztuk i było to dawno temu . Min. Działa Bofors oraz Niemieckiego torpedowca z firmy Mirage . Przyjemnie mi się je sklejało , było pełno błędów ale to pewnie normalne . Nie posiadam już tych modeli ponieważ jak wspominałem było to dawno . 

Teraz mam zamiar zacząć tę przygodę od nowa , posiadam wszystkie podstawowe materiały ( Tak myślę ) Czyli cążki , pilniki , zestaw pędzli tamiyi , kleje tamiya , papiery ścierne itp . Są to bardzo podstawowe narzędzia ale wystarczą jak na powrót . Jeszcze wspomnę , że bardzo "bałem" się malowania dlatego go nie rozpoczynałem . Było to dla mnie za bardzo zaawansowane i nie chciałem w to wchodzić . Teraz gdy zarabiam na siebie i jestem w stanie trochę wydać na odrobinę przyjemności chcę się tego podjąć . Co do preferencji modeli dla mnie najchętniej skleił bym prosty model czołgu ( okrętem bym również nie wzgardził ) , i teraz nie wiem czy w skali 1:72 czy 1:35 . Modele w 72 wydają mi się za małe ale za to do 35 nie posiadam aerografu . Więc tutaj również proszę o rady . Napiszę może pytania żeby było łatwiej 

1. Jaki model czołgu dla początkującego wybrać ( Bądź okrętu ) Oraz pokazane podstawowe dla niego farby i podkłady 

2. Czy dam radę pomalować w miarę dobrze model 1:35 bez aerografu ? 

3.Jakiej firmy modele polecacie dla " zielonego"

 

Pytania będę aktualizował na bieżąco . Z góry dzięki za odpowiedź ! 

 

 

Edytowane przez Windwish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz budżet I jaka tematyka(2 wojna czy wspolczesne, niemieckie czy inne) cie interesuje. Do ok 50zl to Mirage itp od ok 50-60zl mozesz dorwac modele Tamiya czy trumpeter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzugaj napisał:

Zalezy jaki masz budżet I jaka tematyka(2 wojna czy wspolczesne, niemieckie czy inne) cie interesuje. Do ok 50zl to Mirage itp od ok 50-60zl mozesz dorwac modele Tamiya czy trumpeter. 

2 Wojna Światowa Niemieckie czołgi lub  okręty ( Mogą być również Brytyjskie ) , wydaje mi się , że tamiya by była dobra . Z mirage już próbowałem , pasowanie było dobre ale spróbował bym czegoś innego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście da się pomalować model samym pędzlem i niektórym - o dziwo - wychodzi to znakomicie, aczkolwiek jest to trudny wyczyn. Najczęstszym problemem jest nakładanie zbyt gęstych warstw farby. Lepiej nałożyć 4-5 cienkich warstw, niż 1-2 grubych. Możesz podziałać z pędzlem, ale sam dojdziesz po jakimś czasie do wniosku, że aerograf wiele ułatwia i pozwala wejść na wyższy poziom ze względu na szeroki wachlarz możliwości.

Dla "zielonego" polecam coś taniego. Żeby nie szkoda było "popsuć", poeksperymentować i nauczyć się czystego sklejania.

Polecam Tamiya - nie miałem problemu nigdy ze składalnością. Może jakaś Zvezda, albo Italeri. Uderzałbym pod kątem cenowym. Na bardziej złożone i zwaloryzowane modele przyjdzie czas. 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matthew napisał:

Oczywiście da się pomalować model samym pędzlem i niektórym - o dziwo - wychodzi to znakomicie, aczkolwiek jest to trudny wyczyn. Najczęstszym problemem jest nakładanie zbyt gęstych warstw farby. Lepiej nałożyć 4-5 cienkich warstw, niż 1-2 grubych. Możesz podziałać z pędzlem, ale sam dojdziesz po jakimś czasie do wniosku, że aerograf wiele ułatwia i pozwala wejść na wyższy poziom ze względu na szeroki wachlarz możliwości.

Dla "zielonego" polecam coś taniego. Żeby nie szkoda było "popsuć", poeksperymentować i nauczyć się czystego sklejania.

Polecam Tamiya - nie miałem problemu nigdy ze składalnością. Może jakaś Zvezda, albo Italeri. Uderzałbym pod kątem cenowym. Na bardziej złożone i zwaloryzowane modele przyjdzie czas. 

Powodzenia!

Cześć , dzięki za odpowiedź ! Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie , w jakim momencie zainwestować w aerograf ? Bo kupię go prędzej czy później . I jak mniej więcej wygląda koszt  wraz z kompresorem sredniej klasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainwestować w niego jak najprędzej. Model As-186 z butlą 3l na znanym portalu aukcyjnym to koszt około 300zł, w te bez butli na prawdę nie warto inwestować. Dodatkowo około 50zł za najtańszy chiński aerograf Fendga bd-130. Na sam początek taki zestaw wystarczy, później zostanie tylko rozszerzanie go o dodatkowe aerografy lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w okolicach 50zl

panzer II https://www.mojehobby.pl/products/Panzer-Kampfwagen-II-Ausf.-F-G.html

transporter https://www.mojehobby.pl/products/Hanomag-Sdkfz-251-1.html

Stug IV https://www.mojehobby.pl/products/German-Sturmgeschutz-IV.html

Italeri czesto ma przepaki i mozna tanio dostac zwezdy nigdy nie mialem wiec nie wiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.