Skocz do zawartości

Mały problem z H&S Infinity


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie używałem mojego Infinity więc postanowiłem zrobić mu gruntowne czyszczenie.
Po zmontowaniu sprzętu do kupy okazało się, że aerek dmucha powietrzem (słaby strumień ale wyraźnie wyczuwalny) gdy pociągnę spust w ogóle go nie naciskając. Dopiero wyraźne podciągnięcie tego spustu do góry powoduje że powietrze przestaje lecieć.
Naturalnie sprawdziłem i nasmarowałem zawór, który chodzi płynnie i nie ma mowy żeby sam puszczał powietrze. Wygląda mi to na to, jakby spust przy maksymalnym odchyleniu do tyłu jakimś cudem lekko naciskał zawór i powietrze wtedy leci.
Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic oprocz poprawienia bialej uszczelki i wytarcia dzyndzla ktory widac nie przychodzi mi do glowy, nasteony krok to sprawdzenie sprezyny i docisku. To raczej wszystko, no chyba ze na samym spuscie i kulce na dole cos sie osadzilo ale w to niemozliwe. Mialem tak i po poprawieniu uszczelki przestalo dmuchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to tutaj. Zobacz jak chodzi ten dzyndzel. Po naciśnięciu uszczelka powinna się unieść, może być teoche brudna od spodu, może jakiś syfek się przykleił i nie dociska dobrze.

IMG_0945.JPG

IMG_0946.JPG

IMG_0947.JPG

IMG_0948.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego elementu w kolorze modziadzu.

czasem tam zajrze jak leci mi powietrze, po ruszeniu i zlozeniu jest czesto ok

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzyndzel w zaworku pracuje u mnie płynnie, szczególnie że go właśnie nasmarowałem, nie ma mowy żeby on nie odskakiwał i przepuszcza powietrze.
Zaczynam się zastanawiać, czy tak może nie było zawsze w tym aerku, bo identyczne objawy mam w Ultrze. Powietrze leci odrobinę dokładnie wtedy gdy odciągnę spust do tyłu w ogóle nie naciskając go. Kiedyś po prostu tego nie sprawdzałem, bo nie chciałem przepuszczać strumienia rozpuszczalnika bez dmuchania powietrzem, co teraz często robię czyszcząc inne aerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biała uszczelka nie ma nic wspólnego z działaniem samego zaworu. Naciśnięcie na trzpień tłoczka (czyli dzyndzla) powoduje ruch tłoczka w dół i otwarcie kanału. Powietrze zaczyna lecieć tymi dwoma otworami po bokach. W mojej Hansie mam zawór o takiej samej budowie. Sprężyna zaworu jest tak mocna, że nie jestem w stanie nacisnąć trzpienia palcem. Spróbuj podkręcić sprężynę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości sprawdziłem w swoich H&S , i tak w jednym ,tak i w drugim mam te same objawy.

Też przeczyściłem i przesmarowałem,oraz próbowałem wyregulować zaworki ,ale niestety coś tam ,jak się ucho przyłoży ,przy maksymalnym wychyleniu spustu ,leci.

Daję sobie z tym spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.