Jump to content
Sign in to follow this  
Psar77

F-14D Revell 1/72

Recommended Posts

Posted (edited)

Witajcie w kolejnej relacji 馃檪

Tym razem F-14tka z Revella w jedynej wci膮偶 s艂usznej skali (nie mog臋 si臋 porwa膰 jako艣 na 48 馃檪 ).

Pude艂ka nie mam, wi臋c foto instrukcji niech pos艂u偶y za wizyt贸wk臋 zestawu.

jKAGZLK.jpg?2

Mia艂 by膰 w malowaniu pude艂kowym Grim Reapers ale im d艂u偶ej mu si臋 przygl膮da艂em, tym bardziej przestawa艂o mi si臋 podoba膰. Po cz臋艣ci dlatego, 偶e nie bardzo mi si臋 podoba艂o po艂膮czenie krzykliwych b艂yszcz膮co czarnych statecznik贸w z szarym kolorem kad艂uba i kolorowymi napisami eksploatacyjnymi, a po cz臋艣ci dlatego, 偶e mam s艂abo艣膰 nie do maszyn pokazowych albo z dywizjon贸w specjalnych ( a za taki mo偶na w sumie uzna膰 VF-101 bo to przecie偶 dywizjon szkolny)聽 ale do zwyk艂ych koni roboczych haruj膮cych dla dobra ojczyzny.
Do wersji A jest ca艂e multum kalek z czego 50% to r贸偶nej ma艣ci Jolly Rogers, do wersji D ju偶 tak dobrze nie ma. Ale uda艂o si臋 i po kr贸tkich w sumie poszukiwaniach trafi艂em na co艣, co idealnie trafi艂o w m贸j gust:

rbNpz5v.jpg?1

Wybra艂em malowanie nr 2 czyli maszyn臋 z dywizjonu VF-2 Bounty Hunters bo mi si臋 najbardziej podoba.

Bez sensu kupowa膰 same kalki wi臋c do koszyka wrzuci艂em jeszcze ko艂a od ResKita - s膮 zacne, bo zestawowe to pora偶ka 馃檪

gKnL3xJ.jpg?1

Przy Tomaszku zacz膮艂em d艂uba膰 jeszcze przed Su-34. Niestety z tamtego okresu nie zachowa艂a si臋 偶adna fotka z budowy.

Na chwil臋 obecn膮 mam sklejony, poszpachlowany i wst臋pnie oszlifowany kad艂ub. Jeszcze sporo zabawy przede mn膮.
Kabina jest w miar臋 ogarni臋ta.Edek mia艂 do tego zestawu bardzo fajne blaszki, niestety od dawna nieprodukowane i niedost臋pne wi臋c szoferka jest prosto z pude艂ka. I tak owiewka b臋dzie opuszczona wi臋c do 艣rodka si臋 nie b臋dzie za specjalnie zagl膮da膰 馃檪

wng14wu.jpg?1

Fotele te偶 zestawowe. Nie wysz艂y fatalnie, wi臋c takie zostan膮 馃檪

tdJoNT8.jpg?1

W sumie to nawet w marko wygl膮daj膮 gorzej, ni偶 na 偶ywca 馃槢

Najwi臋cej d艂ubania doprawionego soczystymi przekle艅stwami by艂o w okolicach wlot贸w powietrza. Kana艂y dolotowe do silnik贸w to by艂 chyba najtrudniejszy jak dot膮d etap budowy.
Jako艣 to wygl膮da, ale chyba i tak zastosuj臋 FODy -zreszt膮 zobacz臋 jeszcze.

QYRn2kz.jpg?1

Sporo rze藕bienia b臋dzie przy dyszach wylotowych. Maj膮 za ma艂膮 艣rednic臋, wi臋c trzeba b臋dzie uj膮膰 troch臋 z kad艂uba, 偶eby nie by艂o progu. Ale to nic - w Su-34 stosuj膮c dysze Airesa te偶 mia艂em ten problem ale uda艂o si臋 to elegancko wyprowadzi膰.

3Zsjrms.jpg?1

Same dysze zreszt膮 te偶 maj膮 nieprawid艂owy kszta艂t, bo pi贸ra powinny by膰 poci膮gni臋te do samego ko艅ca - bez tej obr臋czy i nasad. Ale ju偶 zacz膮艂em to poprawia膰 co wida膰 na fotce:

Rs5WffE.jpg?1

Szkoda, 偶e nikt w 72 nie robi 偶ywicznych, ale jak sie nie ma co si臋 lubi to si臋 rze藕bi to co si臋 ma.

Na t膮 chwil臋 ca艂o艣膰 wygl膮da mniej wi臋cej tak 馃檪

ZkrTTlv.jpg?1

Model Revell'acyjny nie jest, g艂贸wnie przez swoje grube linie podzia艂u, ale do jakich艣 specjalnie trudnych te偶 nie nale偶y - zobaczymy co z niego wyjdzie 馃檪
Pozdrawiam ogl膮daj膮cych !

Edited by Psar77

Posted (edited)

Do F-14D Fine Molds w tej skali pasuj膮, po niewielkich przer贸bkach, dysze 偶ywiczne Eduarda do F-16CJ Tamki (bo to s膮 niemal te same silniki),聽wi臋c mo偶e i do tego by pasowa艂y. Jakby co mog臋 Ci je pomierzy膰 偶eby sprawdzi膰 czy by si臋 nadawa艂y.

Edited by Solo

Posted (edited)
11 minut temu, Solo napisa艂:

Jakby co mog臋 Ci je pomierzy膰 偶eby sprawdzi膰 czy by si臋 nadawa艂y.

Jak masz chwilk臋, to sprawd藕 - mo偶e si臋 skusz臋. i tak i tak czeka mnie rze藕ba kad艂uba bo zestawowe te偶 nie pasuj膮. I urod膮 w sumie te偶 nie grzesz膮 ...

Zreszt膮 ju偶 si臋 w nich zakocha艂em 馃槏

dSIWpLq.png?1

Edited by Psar77

Dysze zestawowe 15,4mm - kad艂ub w miejscu spasowania dyszy a偶 16.3 .... I tak i tak trzeba dzia艂a膰 pilnikiem - b臋dzie troch臋 zachodu, 偶eby to zgrabnie wygl膮da艂o 馃檪

No to piku艣, 0,65 mm w 5 minut zeskrobiesz. Gorzej gdyby dysze u nasady mia艂y wi臋ksz膮 艣rednic臋 ni偶 kad艂ub.

Stwierdzi艂em, 偶e jednak 60 zenk贸w za dysze do modelu za kt贸ry zap艂aci艂em 40 to jednak zbytnia fanaberia 馃檪
Wi臋c rze藕bi臋 przy zestawowych. Mam te偶 pomys艂 na ich upgrade - widzia艂em w necie kilka sposob贸w i efekt jest zadowalaj膮cy 馃檪

Na razie wygl膮da to tak:

LtzaLsT.jpg?1

Szlifuj臋 dalej.

Przy okazji pytanie - nie zosta艂 gdzie艣 komu艣 do zbycia samotny AIM-54C 偶ywiczny ? Albo mo偶e kalki do niego ?

Planuj臋 zakupi膰 zestaw Hasegawy z Lantrinem i bombami, AIM-9L ju偶 mam - brakuje mi tylko Phoenixa pod skrzyd艂o, bo mi si臋 w takim konfigu bardzo podoba 馃檪
Je艣li kto艣, co艣 - to b臋d臋 zobowi膮zany 馃檪

Trwaj膮 prace przy szpachlowaniu i szlifowaniu, a troch臋 tego jest. Aby chwilowo odpocz膮膰 od kad艂uba popracowa艂em troch臋 przy podwieszeniach. Zestawowe wyrzutnie dla AIM-9 zamieni艂em na LAU-138. Jako, ze samolot b臋dzie uzbrojony w GBU-12 kierowane laserowo - na prawym w臋藕le zawis艂 zasobnik AN/AAQ-14 i dedykowana do niego belka - wszystko z zestawu Hasegawy. Z innego mam r贸wnie偶 adaptery do podwieszenia bomb na wyrzutnie podkad艂ubowe po Phoenixach :-)

dBhk2X9.jpg?1

Po drugiej stronie zawi艣nie AIM-7M. Oczywi艣cie Phoenix wygl膮da艂by zacniej, ale wyczyta艂em, 偶e w ko艅cowej fazie Operacji Iraqi Freedom (z kt贸rego to okresu b臋dzie ten Tomaszek) ju偶 z Phoenixami nie latano.

oRc3dw6.jpg?1

Na zbli偶eniach ten model wygl膮da troch臋 myde艂kowato. No ale dobrze Ci idzie.

18 godzin temu, Solo napisa艂:

Na zbli偶eniach ten model wygl膮da troch臋 myde艂kowato. No ale dobrze Ci idzie.

G艂贸wnie przez zbyt szerokie linie podzia艂u, ale po szlifie kad艂uba powinno to lepiej wygl膮da膰 :-)

Jeszcze sporo zabawy przede mn膮, bo niekt贸re trzeba szpachlowa膰 i ryc na nowo...

181K4YO.jpg?2

inne poprawi膰 bo nie zala艂em dok艂adnie i wysz艂o dopiero na fotce itp itd :-)

7jFLUYm.jpg?1

Og贸lnie to po pierwszym zniech臋ceniu, kt贸re odes艂a艂o model w niebyt na 1,5 roku dostrzeg艂em w nim jednak potencja艂 i postanowi艂em doci膮gn膮膰 projekt do ko艅ca, tym bardziej, ze jak troch臋 poszpera艂em na temat malowania zVF-2, kt贸re sobie wybra艂em to nasz艂o mnie na zrobienie Tomaszowi do towarzystwa Horneta z VMFA-323. Obie maszyny spotka艂y si臋 na pok艂adzie USS Constellation podczas jego ostatniego rejsu i udzia艂u w operacji Iraqi Freedom na wiosn臋 2003r.

Okaza艂o si臋 , ze zdobycie kalek w 1/72 do Horneta w malowaniu jednego z trzech dywizjon贸w operuj膮cych z pok艂adu Conny w tamtym czasie to nie jest sprawa prosta.

Ostatecznie uda艂o mi si臋 dorwa膰 takie:

Zb4TJu4.jpg?1

Nie ma w nich niestety kilku potrzebnych napis贸w (m.in. nazwy lotniskowca) ale, ze to melodia odleglej przysz艂o艣ci, to pewnie co艣 tam si臋 do tego czasu wykombinuje :-)

Ale, 偶eby si臋 bardziej napali膰 zrobi艂em sobie na szybko podstawk臋 i sklei艂em tez na szybko Horneta z Italeri, kt贸ry zreszt膮 pos艂u偶y mi do test贸w malarskich przed聽 malowaniem Tomasza :-) Docelowo na dioramie stanie F/A-18C z Academy :-)

T611kqS.jpg?1

Ale si臋 rozpisa艂em - kto艣 to w og贸le czyta ? 馃檮

• Like 1

12 minut temu, Psar77 napisa艂:

kto艣 to w og贸le czyta ?

No , czyta .聽 Spoko , maluj i wstawiaj du偶o zdj臋膰 .

• Like 2

Witam serdecznie. Tak sobie聽 wszed艂em na t膮 relacj臋, i聽 melduj臋, 偶e mam na zbyciu聽 blaszki Eduarda聽 聽do tego modelu聽 聽nr. 73 233.Rzecz trudno聽 dost臋pna. Mo偶e聽 kogo艣聽 zainteresuj膮. 698 158 380?

• Thanks 1