Jump to content
slepy

Czym czyścić aerograf po Alclad Klear Kotte Matt?

Recommended Posts

Witam

Stosuje specyfik(lakier) Alclad Klear Kotte Matt. Jest to lakier olejny. Do tej pory czyściłem aerograf po nim przy pomocy acetonu. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie dla aerografu. Więc czym mam czyścić po lakierze olejnym aerograf? Może Zmywacz do akryli wamodu? Tym zmywaczem farby takie jak hataka orange czy gunze serii C doczyszcze(wprawdzie są to farby nitrocelulozowe i celulozowe) aerograf, a po olejnej? Czy musze kupić rozcieńczalnik farb olejnych np. wamodu???

Musisz lepszy aerograf kupić. 😀 

Od acetonu zszedł chrom(najpierw zaczął się łuszczyć a potem zszedł) i aerograf do wyrzucenia. Dwa razy tak spie... i mam nauczke co do acetonu.

Cytat

Stosuje specyfik(lakier) Alclad Klear Kotte Matt

Też go stosuję, zmywacz Wamodu daje radę.

Posted (edited)

Aerografy to były dwa chinole. Skoro aceton nie usuwa chromu to dlaczego tak się stało u mnie? Dodam że obydwa były kupione w sklepie MARu w Łodzi.

Edited by slepy

34 minuty temu, marek d napisał:

Też go stosuję, zmywacz Wamodu daje radę.

Skoro zmywacz Wamodu daje rade to problem rozwiązany. Jak tylko będe lakierował Łosia to go użyje do czyszczenia aerografu.

Bo to tanie aerografy i nikiel po prostu wytarłeś. Kiepski aerograf, kiepska powłoka. 

Rozumiem, że masz pod ręką kartę charakterystyki Wamodu (chętnie przygarnę) i jesteś pewien, że nie zawiera aceton? 

Nic takiego nie napisałem. Nie wciskaj mi czegoś czego nie mówiłem bo nie mam zielonego pojęcia czy Wamod zawiera aceton czy nie.

Godzinę temu, slepy napisał:

Skoro zmywacz Wamodu daje rade to problem rozwiązany. Jak tylko będe lakierował Łosia to go użyje do czyszczenia aerografu.

No ale planujesz użyć, więc pytam skąd ta pewność, że Wamod nie zawiera aceton... 

Chłopie... planuje użyć Wamodu ale nie mam żadnej pewności. Nic takiego nie napisałem. Więc się łaskawie odczep.

W takim razie jaki jest sens użycia Wamodu? 

A czy ty masz pewność że wamod jest aceton? Bo ja nie wiem czy jest. Trzeba by sprawdzić charakterystyke Wamodu. Bez tego to możemy sobie tak gdybać.

8 godzin temu, slepy napisał:

Witam

Stosuje specyfik(lakier) Alclad Klear Kotte Matt. Jest to lakier olejny. Do tej pory czyściłem aerograf po nim przy pomocy acetonu. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie dla aerografu. Więc czym mam czyścić po lakierze olejnym aerograf? Może Zmywacz do akryli wamodu? Tym zmywaczem farby takie jak hataka orange czy gunze serii C doczyszcze(wprawdzie są to farby nitrocelulozowe i celulozowe) aerograf, a po olejnej? Czy musze kupić rozcieńczalnik farb olejnych np. wamodu???

Ja czyszczę Airbrush Cleanerem Tamki.

4 godziny temu, slepy napisał:

A czy ty masz pewność że wamod jest aceton? Bo ja nie wiem czy jest. Trzeba by sprawdzić charakterystyke Wamodu. Bez tego to możemy sobie tak gdybać.

Chyba masz problem z czytaniem z porozumieniem. O to samo Cię zapytałem kilka postów wyżej. 

12 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Ja czyszczę Airbrush Cleanerem Tamki.

W 50% aceton FYI. 

Coraz lepsze metalizery stosują w tych chińczykach, że nie można ich odróżnić od chromu...  No ale schodzą, to nad tym muszą jeszcze popracować 😕