Jump to content

M3A3 Bradley CFV - Kinetic 1/35


Recommended Posts

Hej, model skończony rok temu, ale teraz doczekał się galerii ? Sam model spasowany okej, problem tylko wystąpił z oszkleniem gdyż szybki były za duże w stosunku do ramek ? Reszta bajka ?

YQQ1Jo.jpg

ou57AY.jpg

FqfURN.jpg

XKqJzW.jpg

7rkpjh.jpg

e9Nsdw.jpg

OmKeXO.jpg

Uq386Q.jpg

I kilka detali ?

7pCJ1m.jpg

Link to post
Share on other sites

Odbiór całościowy ok, ale trochę za bardzo styrany w stosunku do rzeczywistych wozów. Takich zniszczeń mógłbyś dokonać na wózkach z Bałkanów czy Syrii... Współczesne NATO, aż tak się nie sypie. Trochę za dużo efekciarstwa jak dla mnie. 

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Może troszkę tak ? Rzeczywiście NATO ma odporną farbę, ale Kinetic dał tutaj gąski nie pasujące do pancerza reaktywnego, więc model poszedł troszkę Sci-Fi i dlatego zamysłem było zrobienie "Bradleya w ogniu" ? W zasadzie to kamuflaż Nato nie jest tknięty obiciami, tylko farba na tym pancerzu BUSK, coś jak by przejechał przez budynek, lepiankę i się poobijał ?

Edited by KubaRo95
Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo podoba i w przeciwieństwie do mandrivecsa nie uważam, żeby pojazd był aż nadto zniszczony. Bardzo podobnie do Twojego tłumaczenia myślałem o przyczynie takich uszkodzeń. I z całą pewnością model dzięki temu wygląda efektowniej, nie tracąc na poprawności. No i bardziej podoba mi się od Buffalo.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

 BWP wygląda nieźle , duży plus za upięcie tobołów pasami transportowymi (nie każdy o tym pamięta) .Ale jak to   mówią diabeł tkwi w szczegółach , po pierwsze dlaczego wyrzutnia celuje w niebo to nie  jest wersja przeciwlotnicza M6 Linebacker,po drugie dlaczego rakiety TOW są w kolorze "nadwozia" powinny być bardziej zielone. Po trzecie po kiego diabła ta opona na reflektorze czy to zapas czy tak jak na statku żeby nie obijać o nabrzeże:roll:, no i mogłeś zainwestować w blaszki , lub  chociaż zrobić od podstaw te uchwyty na fartuchach bardzo płasko i sztucznie to wygląda i osłony czy to przednich czy tylnych świateł wyglądają nienaturalnie jakby były zrobione z blachy co najmniej 2-3 -ki :roll:  Pozdr. A.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Okej, będą poprawki ? Tow przerobię, jest na takiej tulejce gumowej jak koła w modelach Tamiya wiec luz ? Rakiety tow rozumiem że mają być zielone wewnątrz, czyli tylko te klosze/zaślepki ? ?

Opona to po prostu opona :D

Reflektory rozumiem, że chodzi o sam klosz? Tzn. Odbłyśnik ? ? Będę nawiercał w takim razie ?

uchwyty mogę tylko ciemnym washem potraktować i tyle, może to coś da tylko nie wiem czy nie pokłóci się to z kurzem ?

Link to post
Share on other sites

A to będą poprawki :D, nie mi chodzi o same rakiety które są umieszczone w takich jednorazowych tubach, kontenerach o takich:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Live-fire_TOW_2B_exercise_140201-A-KG432-059.jpg

https://www.dvidshub.net/image/181217/tow-missile-range-joint-readiness-training-center

Co do reflektorów to nic nie trzeba wiercić zobacz to:

http://www.skpmodel.eu/product.php?id_product=27

Co do tych uchwytów i osłon kiedyś dostępne były blaszki z Eduarda do M2A2 ODS i tam były i osłony do lamp i te uchwyty:

https://www.mojehobby.pl/products/M2A2-ODS-TAM.html

Ale od jakiegoś czasu ci posrani Czesi ich nie produkują :zly: podobnie jak wielu wielu potrzebnych blaszek (ja szukam już od dłuższego czasu do BRDM 1),a w zestawie Voyagera nie ma tych uchwytów na fartuchy , ja dorabiałem je sam z takich cienkich kabelków elektrycznych spróbuj. I to by było na tyle. Pozdr. A.

Link to post
Share on other sites

Właśnie problem w tym, że te najbardziej potrzebne zestawy są nieprodukowane jak np. zestaw do Dragon Wagona Academy w 1/72 (kabina kierowcy)

Postaram się jak najwięcej poprawić, ale z uchwytami się zastanowię com mogę zdziałać bez jakiejś wielkiej ingerencji ?

 

Link to post
Share on other sites

Wiem coś o tym bo kolorowe tabliczki znamionowe i eksploatacyjne  do Dodge'a 51 w 1/35 oraz deskę rozdzielczą też kolorową do AH64A Apache też w 1/35 kupowałem we Włoszech ( tam tylko były dostępne nawet Chńczycy na HE ich nie mieli). Pozdr. A.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.