Jump to content
Sign in to follow this  
Solo

Problemy z dostępnością żywic Airesa

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu w Polsce pojawiły się spore problemy z dostępnością dodatków Airesa.
Wiem że jest jakiś problem między dystrybutorem MojeHobby (bo to chyba oni do Polski to sprowadzają) a Airesem. Swego czasu dosłownie chyba ze 2-3 miesiące po premierze żywicznej kabiny do F-14D Tamki produkt w ogóle zniknął z oferty naszych sklepów i nie można go kupić ani zamówić do tej pory (kolega sprowadził go sobie z Japonii, więc da się, ale trochę niewygodnie). Kilka tygodni temu zacząłem korespondować z MojeHobby i Airesem pytając ich co się dzieje i czy można będzie kupić kilka rzeczy (chciałem jeszcze dyszę do F-16C Block 25/32 i kokpit do F-105G - wszystko było wtedy od dawna niedostępne). Od Airesa dowiedziałem się że wszystko od nich jest dostępne w MojeHobby i w Polsce i wystarczy zamówić bo problemu nie ma, od MH dowiedziałem się, że zamawiają w Airesie a on im tego nie dostarcza, więc niektóre produkty w ogóle wycofali ze swojej oferty żeby nie robić bałaganu. Jak ich trochę przycisnąłem, to w końcu sprowadzili mi tę dyszę i kokpit do F-105, ale już kabinki do Tomcata jak nie było tak nie ma. Z tego co widzę to w ogóle wydłużyli czas oczekiwania na zamówione Airesy do 6 tygodni, więc coś tam się na pewno dzieje złego.
Wie ktoś może czy to przejściowy problem, czy faktycznie będziemy mieć problemy z kupnem Airesów w kraju? Jakoś nie uśmiecha mi się sprowadzanie tych żywic z Azji.

Może najprościej zmienić dostawcę na sklep z Czech. Wiem, że pewnie nie dostaniesz rabatu jak na MH, ale będzie szybciej.

8 minut temu, mirage3 napisał:

Może najprościej zmienić dostawcę na sklep z Czech. Wiem, że pewnie nie dostaniesz rabatu jak na MH, ale będzie szybciej.

Jakiś konkretnie może możesz podpowiedzieć ? Co już masz sprawdzony. 

3 minuty temu, Usul napisał:

Jakiś konkretnie może możesz podpowiedzieć ? Co już masz sprawdzony. 

Narazie stosuję taktykę "Pospolite ruszenie" jak nie ma u nas to szukam u Czechów i innych, choć z żywicami nie miałem problemu...

To że kupić to wszystko można za granicą to ja wiem, zresztą w zasadzie o tym wspominałem w pierwszym poście. Mnie najbardziej ciekawi co się dzieje że u nas są takie kłopoty.
Może Aires zaczyna szukać innego dystrybutora, tak sobie pomyślałem.

1 minutę temu, mbrnnr napisał:

Swoją drogą, będzie warsztat F-14D, że taki pośpiech? 6 tygodni chyba poczekasz, nie?

A co się zmieni za 6 tygodni? status "niedostępny?"

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

Sprowadzać żywice z Czech przez Azję, to ma sens...

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

PS: Modelimex ma:

Cena zbliżona do tej w Azji...

No to zamów z Azji i problem z głowy. Czy znów nudy przed kompem i trzeba o czymś pogadać? 😉

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.