Skocz do zawartości

Projekt "Bałałajka", Revell, Zvezda, Kp,1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Xmen napisał:

A czy ja w pierwszym poście nie czytałem że ma być "lekko łatwo i przyjemnie":szczerbol:

przecież pisałem:

W dniu 1.04.2019 o 21:52, abtb napisał:

zero doktoratów z budowy maszyn

A zatem nie będę mdlał z powodu byle jakiej anteny czy innego duperela:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

Jednego "bisa" niewątpliwie będzie trzeba na coś przerobić (może na szybowiec, żeby się podlizać człowiekowi z Białej Podlaskiej :haha:)

W Białej stoi ten:

0bcc6b48579ee84968ab8ffbb350b901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że  "patriotyzm" , że "szachownice",  ale jak już słusznie zauważyłeś bliżej mi do jakiejś Etiopii czy innego Fiżdzi niż do polskiego "ołówka" Zjedzonym pewnie będę na forum ale projekt NIE UWZGLĘDNIA maszyn w polskim malowaniu. A co wersji to się można zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, abtb napisał:

bliżej mi do jakiejś Etiopii czy innego Fiżdzi niż do polskiego "ołówka"

O! eligansko! Czekam zatem na egzotyczne, bo tu jest w czym wybierać, no i za granicą mieli ciekawsze malunki niż nasze smutasy z WLOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzes napisał:

O! eligansko! Czekam zatem na egzotyczne

Niech Kolega na forum nie rozpowiada ale będzie Syryjczyk MF z zadymy Jom Kipur :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

Niech Kolega na forum nie rozpowiada ale będzie Syryjczyk MF z zadymy Jom Kipur :wojo:

To będzie ciekawe malowanie. Chociaż nasze MiGi też miały ciekawe malowania np. F-13 n/b 2015, czy MF n/b 9111, albo w nowym kamuflażu szaro-szarym np. 6715. A może w takim malowanku

image.jpeg.b0b54556c0bb63166adc0f99474daa56.jpeg

a co do SMT to chyba lepiej kupić R.V. odpadnie rzeźbienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.Zapomniałem że go robi RV..Model naszpikowany nitami,jak dobra kasza skwarkami.Ale ma swoje zalety i wady .Z grzechów głównych... za duża owiewka,zły kształt zakończenia statecznika pionowego przy zasobniku na spadochron ....nieco za długi ten drugii i skopany spód. przy dyszy..Ale to grzechy znane z innych modeli,no i znowu przód kadłuba od bisa <choć też nie bez uwag>.Żywica powiedzmy,że jest.Mała ,przydatna blaszka to plus .Chyba Jest też maska.Twój wybór.Może  szybciej będzie w  galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Crimson King napisał:

Sorry.Zapomniałem że go robi RV..Model naszpikowany nitami,jak dobra kasza skwarkami.Ale ma swoje zalety i wady .Z grzechów głównych... za duża owiewka,zły kształt zakończenia statecznika pionowego przy zasobniku na spadochron ....nieco za długi ten drugii i skopany spód. przy dyszy..Ale to grzechy znane z innych modeli,no i znowu przód kadłuba od bisa <choć też nie bez uwag>.Żywica powiedzmy,że jest.Mała ,przydatna blaszka to plus .Chyba Jest też maska.Twój wybór.Może  szybciej będzie w  galerii.

Z grzechów głównych to jeszcze za duża tablica nie mieści się pod wiatrochronem, za duże koło podwozia przedniego. Cały kokpit jest żywiczny i wnęka podwozia przedniego i wlot powietrza na górze kadłuba. Masek chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się trafił  z maskamiŻywica przy zamkniętej owiewce  ujdzie.Kolejny minus ,to całkowity brak uzbrojenia.Ale tyle tego narobili u edka.¡Smt to raczej S-24, UB-16 lub 32 ,bomby do 500kg, jakieś Rs-3 plus zbiorniki.Ten garb dodaje mu nieco charyzmy,podobnie jak młodszemu bratu 29smt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Crimson King napisał:

Sorry.Zapomniałem że go robi RV..Model naszpikowany nitami,jak dobra kasza skwarkami.Ale ma swoje zalety i wady .Z grzechów głównych... za duża owiewka,zły kształt zakończenia statecznika pionowego przy zasobniku na spadochron ....nieco za długi ten drugii i skopany spód. przy dyszy..Ale to grzechy znane z innych modeli,no i znowu przód kadłuba od bisa <choć też nie bez uwag>.Żywica powiedzmy,że jest.Mała ,przydatna blaszka to plus .Chyba Jest też maska.Twój wybór.Może  szybciej będzie w  galerii.

 

14 godzin temu, mig napisał:

Z grzechów głównych to jeszcze za duża tablica nie mieści się pod wiatrochronem, za duże koło podwozia przedniego. Cały kokpit jest żywiczny i wnęka podwozia przedniego i wlot powietrza na górze kadłuba. Masek chyba nie ma.

Ooooo!

Idę kupić kiełbasę dla psa w podzięce za to że plany zeżarł i NIC nie będę musiał przykładał do żadnego rysunku, żadnej wersji i innych pomiarów robić.

Ciekawi mnie tylko na podstawie czego robią samoloty producenci? Fotografii czy wyobrażeń z dzieciństwa? Bo chyba nie na podstawie planów skoro zawierają te modele tyle baboli :brawo:

Nawet taki "Edek z fabryki kredek" nie umie zrobić dobrze bo w momencie premiery już można było kupić pierdylion dodatków korygujących różne dziwne dziwactwa :brawo:

A zatem będzie jak w PRL-u - wyroby migopodobne.:brawo:

Czyli samo życie.:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak tragicznie,tylko więcej roboty,której można było uniknąć.Ale czy w modelarstwie nie oto chodzi? Nic nie cieszy bardziej jak dobry model ,zrobiony z zestawu,który nie jest najlepiej odwzorowany przez producenta.Szykuje się ładny  wiosenny dzień.Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crimson King napisał:

Nie jest tak tragicznie,tylko więcej roboty,której można było uniknąć.Ale czy w modelarstwie nie oto chodzi? Nic nie cieszy bardziej jak dobry model ,zrobiony z zestawu,który nie jest najlepiej odwzorowany przez producenta

:hmmm:

y5LrU9a.jpg

Chyba mnie Kolega namówił na zamknięcie warsztatu i powrót na "stare śmieci" :mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, miało być prosto z pudła:wariat:

A zatem:

FiAq8iN.jpg

- rura pitota

- koła

- wlot i stożek

- blachy do kabiny i fotela

- maski

Z zakamarków szuflady wykopałem to:

5fJ70mS.jpg

CNwD9UR.jpg

vEtpx5C.jpg

AlsS1Hs.jpg

jrR9khV.jpg

U8C1BC2.jpg

Łącznie szt 4  a zatem powinno wystarczyć

Jak już wspomniałem warsztat "spuchł" o takie "wynalazki":

lWTtMdD.jpg

QQMiaqK.jpg

Wyrób Kp to przepak Rv i wygląda tak:

Em7036Z.jpg

vidCxcS.jpg

i drugi typ płata

skvmsd6.jpg

detale kabiny:

xsspYPB.jpg

oDZ0rTc.jpg

Trochę mydło ale od biedy ujdzie

Porównanie płatów: Revell, Kp, Zwezda

tmm212C.jpg

Schemat malowania:

or0D6Oc.jpg

i kalki

m4DLQrX.jpg

Jak na dzisiejsze standardy to raczej "cienko jak rosół"

IE8aKBd.jpg

Tak więc powoli można ruszać z robotą. Jak nic roczek zleci:benc:

Na koniec konkurs :mrgreen:

w razie niepowodzenia projektu do wyboru:

IP7OIRy.jpg

głosujemy do jutra do g. 15

Defiant nie bierze udziału z przyczyn co niektórym dobrze znanych ale o tym :nie_powiem:

:wojo:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Migu F13  Revella  , 

tu aż prosi się o wymianę oszkleniea.Pavla robi to niezłe,.Do poprawy stateczniki poziome.Model Bilka lepiej to oddaje  ,ale trochę gorzej ze szczegółami.Chyba zacznę  całą serię mig21 jak czas i wena pozwoli.tally ho.A tak na marginesie? czemu toto ,co przedstawiłeś w poprzednim spocie   zalega  na jakiejś zapomnianej półce? Jak Księżyc, chcesz rozrzucać srebro po plaży. ?. Takiego skarbu nie sposób  roztrwonić ,że użyję słów lepszych od mojej skromnej osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Crimson King napisał:

Model Bilka lepiej to oddaje  

Jestem szczęśliwym (?) posiadaczem PF-a z Bilka i może wymiarowo jest ok ale glina niezła. Na razie nawet nie tykam, może z czasem.

4 godziny temu, Grzes napisał:

He-111 pod warunkiem, że będzie płonący :zly:

Nie będzie :jezyk:

Udzielam Koledze zezwolenia na oddanie jeszcze jednego głosu 

4 godziny temu, mig napisał:

Co do foteli to do F-13 to fotel Sk-1.

Fotel będzie zestawowy z zastosowaniem edkowych blach

5 godzin temu, abtb napisał:

głosujemy do jutra

Na razie prowadzi Victor

:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowanie popieram Victora - sam planuję kiedyś zrobić, tyle że w wersji tankowania powietrznego. Trochę mnie przeraża rozmiar modelu, dlatego odkładam go i odkładam, ale popatrzę chętnie, może twój warsztat mnie przekona ostatecznie.

MiGa z RV też będę niedługo robił, w malowaniu jeszcze bardziej egzotycznym - będzie to bis z Zambii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Matys napisał:

Trochę mnie przeraża rozmiar modelu,

No małe to to nie jest :benc:

Porównywalny z Valiantem, który "gabaryt" ma słuszny

8jYykGT.jpg

Victor byłby już w mojej kolekcji kolejnym latawcem z serii "V"

B5IysRA.jpg

I jeszcze Vulcan i mebel cały zajęty

15 minut temu, Matys napisał:

MiGa z RV też będę niedługo robił, w malowaniu jeszcze bardziej egzotycznym - będzie to bis z Zambii.

Jestem "ZA" :brawo:

 

15 minut temu, Matys napisał:

zdecydowanie popieram Victora

Chyba mamy "czarnego konia" konkursu :mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna niemoc twórcza .pomocy:

Znając życie będzie sobie leżakował aż w pewnym momencie  najdzie mnie "chcica" i skończę go w miesiąc. Na razie próbuję sił z silnikami ale jeszcze nie ma co pokazać.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.