Skocz do zawartości

Projekt "Bałałajka", Revell, Zvezda, Kp,1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna tematyczna zajawka! Migi świetne zwłaszcza PF i PFM, te srebrne jakoś do mnie specjalnie nie przemawiają.

Kroi się kolejny świetny F-104, chyba najciekawszy z całej Twojej kolekcji.

Każdy ma jakąś zajawkę. Kiedyś chciałem zrobić/mieć same tiger meet'y. Z czasem się to zmieniło, pewnie były mało dostępne. Teraz zajawki są inne. Stoczwórki w różnych ciekawych malowaniach do nich należą, przed nimi uplasowane są Phantom'y. Narodziła się ostatnimi czasy wizja na kilka samolotów w kolorze czerwonym. Może za niedługi czas, uda wdrożyć się w życie któryś z tych pomysłów, już w nowym miejscu z nowym stanowiskiem pracy :yahoo:

Jeżeli chodzi o kolejnego Mig'a to zdecydowanie najbardziej mi się podoba MIG-21PF z Syrii :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rudy0007 napisał:

Kroi się kolejny świetny F-104, chyba najciekawszy z całej Twojej kolekcji.

Jeszcze tego nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie ? Tak tylko mimochodem rzucę, że jeszcze dwie są w planach :wink:

 

10 minut temu, rudy0007 napisał:

Jeżeli chodzi o kolejnego Mig'a to zdecydowanie najbardziej mi się podoba MIG-21PF z Syrii 

A to taki pomysł dla Kolegi Metysa :D. Mi zostały jeszcze do zrobienia R-ka i MF-ka. Oba w egzotycznych malowaniach. Może nie za bardzo pstrokatych, ale wystarczająco wpadających w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

a8zkVE4.jpg

m6upUOU.jpg

No i fruuuu.............

lZeiebw.jpg

Jutro do porannej kawki lektura zestawów "воздух - поверхность" do Mig-ów 21-ych i będzie można składać zamówienie na vyzbroy do Bisa. Aczkolwiek "kandydaci"  już z grubsza wybrani. :wink:

Reasumując:

-łykend poświęcam 104-ce

- przyszły tydzień zabawa w "małego chemika" i wykańczanie się przy każdym z osobna

Delikatnie licząc galerie za jakieś 2-3 miesiące :koniec:

 :model:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, abtb napisał:

Jeszcze tego nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie ? Tak tylko mimochodem rzucę, że jeszcze dwie są w planach :wink:

Jak widzę to zestaw Italeri?

Następny może pakistański F-104? wink4

17 godzin temu, abtb napisał:

A to taki pomysł dla Kolegi Metysa :D. Mi zostały jeszcze do zrobienia R-ka i MF-ka. Oba w egzotycznych malowaniach. Może nie za bardzo pstrokatych, ale wystarczająco wpadających w oko.

Wiadomo że dla Matysa. Tak sobie głośno rzuciłem, gdyby ktoś chciał zrobić Mig'a na forum, to widziałbym go chętnie w takim malowaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rudy0007 napisał:

Tak sobie poszperałem w tym co mam i może, może, może MF-ka któraś z tych: 

- Burkina Faso

- Vietnam "niebieski"

- a może indyjski... 

6ccb0c419000b945gen.jpg

 

RF w barwach Egiptu? :hmmm:

Przy RF chyba nie ma za bardzo wyboru:Egipt albo ZSRR. Nie wiem czy tej wersji ktoś jeszcze używał. MF-a rób hinduskiego ewentualnie Wietnamczyk niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz lepiej to stadko wygląda.

I muszę przyznać, że ten drugi Hindus mnie bardzo zaintrygował. Syryjczyk też. Teraz tylko wykombinować skądś kalki na jedno z tych malowań ? O ile rondelki to skądś bym jeszcze zaadaptował to z numerami będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja rozbuchała :D

Dobra, kilka odpowiedzi i lecę dalej z robotą.

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

Jak widzę to zestaw Italeri?

Tak, aczkolwiek jest to właściwie ś.p. Esci, być może wzbogacona przez italerii o sondę do tankowania. Tylna część wygląda raczej na oryginał Esci, ale łba sobie nie dam uciąć.

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

Następny może pakistański F-104? 

NIE.

Będzie to zwykłe F-104C w barwach USAAF-u, prosto z pudła. Jest też duża szansa na szóstą (:glupek:) 104-kę , w wersji G, w barwach jednego z europejskich użytkowników. Obie co najwyżej mogą zaskoczyć uzbrojeniem, bo będzie nietypowe jak na tą maszynę.

5 godzin temu, mig napisał:

Tylko Egipcjanin stożek gdzieś zgubił.

A gdzieś się potoczył ze dwa tygodnie temu i diabli wiedzą co się z nim dzieje :hmmm:

A tak na poważnie to stoi sobie pomalowany i czeka na doklejenie do całości

Co do pozostałych, dwóch MiG-aczy to wyjaśniam:

MiG 21 MF w barwach Syrii

MiG 21R w barwach Libii. Co prawda oficjalnie Libia nie użytkowała R-ki, ale na jednej z rosyjskojęzycznych stron udało mi się wyczytać, że stacjonował tam radziecki pułk rozpoznawczy, który latał sobie tu i tam i zdjęcia robił. A samoloty miał właśnie w barwach libijskich.

I na razie to tyle. Jakby co, to kiela północy wrzucę 104-kę w kalkach.

:rozkaz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, abtb napisał:

Aktualizacja:

a8zkVE4.jpg

m6upUOU.jpg

No i fruuuu.............

lZeiebw.jpg

Jutro do porannej kawki lektura zestawów "воздух - поверхность" do Mig-ów 21-ych i będzie można składać zamówienie na vyzbroy do Bisa. Aczkolwiek "kandydaci"  już z grubsza wybrani. :wink:

Reasumując:

-łykend poświęcam 104-ce

- przyszły tydzień zabawa w "małego chemika" i wykańczanie się przy każdym z osobna

Delikatnie licząc galerie za jakieś 2-3 miesiące :koniec:

 :model:

No ładnie, i jak dla mnie jest to jedyny sens robienia modeli, które w tej skali z daleka różnią się jedynie literkami w nazwie. A tak, na półce ładnie, kolorowo i żona nie będzie narzekać, że "one wszystko takie same".

A swoją drogą to ten Burkina Faso ładne ma kolorki

Edytowane przez giberes
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, abtb napisał:

Będzie to zwykłe F-104C w barwach USAAF-u, prosto z pudła. Jest też duża szansa na szóstą (:glupek:) 104-kę , w wersji G, w barwach jednego z europejskich użytkowników. Obie co najwyżej mogą zaskoczyć uzbrojeniem, bo będzie nietypowe jak na tą maszynę.

Nie będę szperał i dociekał... no chyba że w planach jest go uzbroić w bomby :lol:

16 godzin temu, abtb napisał:

CQrO59C.jpg

8qtu9X4.jpg

Nieśmiało  zapytam, skąd te kaleczki Pan posiada?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rudy0007 napisał:

no chyba że w planach jest go uzbroić w bomby

Czyli kolega jednak zajrzał na 6 stronę wątku i się doczytał :D. Brawo Ty.

Ale co do ostatniej konfiguracji to nawet słowem nie pisnę, choćby mnie kolega ogniem przypalał :zly:

5 godzin temu, rudy0007 napisał:

Nieśmiało  zapytam, skąd te kaleczki Pan posiada?

Nieśmiało odpowiem, że są w pudle Italeri z F-104A/C (tym co to fotka jest na 6-tej stronie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, abtb napisał:

Czyli kolega jednak zajrzał na 6 stronę wątku i się doczytał :D. Brawo Ty.

Fakt, nie przeglądałem całego wątku, nie spodziewałem się, że mógł być już w nim wspomniany temat F-104.

 

45 minut temu, abtb napisał:

Ale co do ostatniej konfiguracji to nawet słowem nie pisnę, choćby mnie kolega ogniem przypalał :zly:

Aż tak nie będę dociekał, chociaż pewnie co nieco się domyślam. Może jakaś relacja?

46 minut temu, abtb napisał:

Nieśmiało odpowiem, że są w pudle Italeri z F-104A/C (tym co to fotka jest na 6-tej stronie)

O tych kalkach w pudełku wiedziałem, myślałem że to jakiś inny dedykowany zestaw do tego konkretnego trójkolorowego kamuflażu :glupek:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rudy0007 napisał:

nie spodziewałem się, że mógł być już w nim wspomniany temat F-104.

 

To taka prowokacja z mojej strony była :szczerbol:

 

15 minut temu, rudy0007 napisał:

chociaż pewnie co nieco się domyślam.

Czekam na propozycje :kawa:

15 minut temu, rudy0007 napisał:

Może jakaś relacja?

Raczej nie. Jakoś tak poza warsztatowo robi się lepiej, spokojniej. Aczkolwiek jak będą naciski to może dam się złamać :szampan:

19 minut temu, rudy0007 napisał:

myślałem że to jakiś inny dedykowany zestaw do tego konkretnego trójkolorowego kamuflażu

Znaki przynależności państwowej i "eksploatacja" są raczej takie same jak we wszystkich maszynach bez względu na kamo. Oczywiście poza numerem. Ale w arabskich maszynach łatwiej sobie poradzić niż w europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypadałoby trochę temat "odkopać", ale oczywiście tak nie za mocno :szczerbol:

F 104A, galeria tuż, tuż

sc2AqfD.jpg

MiG 21 F-13, galeria prawie że za chwilę

HwIGMte.jpg

MiG 21 PFM, galeria po niedzieli (ale nie wiadomo której :haha:)

uGiQ0MX.jpg

Reszta się jeszcze dolepia i dozbraja, więc zdjęcia takie konspiracyjne trochę :mrgreen:

MiG 21 PF

vTiuDTX.jpg

MiG 21 Bis

BieMDrP.jpg

Pełny luzik :surfer:

 

 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne MiGacze ? i to wszystko w 1/72. Nigdy nie osiągnę takiego poziomu modelarstwa także niezmiernie przyjemnie jest podglądać Twoje prace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsel napisał:

Nigdy nie osiągnę takiego poziomu modelarstwa

Nie martw się nie jesteś sam .:super:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapsel napisał:

Nigdy nie osiągnę takiego poziomu modelarstwa

To jest w sumie optymistyczne, bo wciąż jest do czego dążyć i się doskonalić.
A jak się osiągnie wszystko to potem już tylko co?
Pustka i śmierci czekać :haha: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę napomstuje.Mig.F13...kabina owiewka do d......y.21 bis stożek wlotowy chyba wącha   zapach przedniego podwozia po przyziemieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Crimson King napisał:

Trochę napomstuje.Mig.F13...kabina owiewka do d......y.21 bis stożek wlotowy chyba wącha   zapach przedniego podwozia po przyziemieniu.

Jak napisałem

W dniu 1.03.2020 o 00:08, abtb napisał:

Pełny luzik 

a i na początku warsztatu wspomniałem, że nie będę  do planów przykładał i nitów liczył.

Oficjalne stanowisko mam takie: Jedyny MiG który czeka na dokończenie to Bis - uzbrojenie zamówione, tylko nie wiadomo kiedy dotrze do Polski i moich łapek (może być w tym tygodniu ale równie dobrze za trzy miesiące :mrgreen:)

Galerie miały być sukcesywnie co łykend do końca marca ale............

08.03: F-13 -

17 godzin temu, Crimson King napisał:

.Mig.F13...kabina owiewka do d......y.

15.03: PF-ka - edkowy żywiczny "vyzbroy" niby ma jakieś babole więc też trochę nie teges

22.03: PFM - podobno "fabryczny" stożek trochę przygruby więc lipa (co bardziej dociekliwi jakąś tam galerię  "za płotem u sąsiadów" mogą już  znaleźć :wink:)

7xWvpFZ.jpg

ALvorud.jpg

29.03: Bis -

17 godzin temu, Crimson King napisał:

bis stożek wlotowy chyba wącha   zapach przedniego podwozia po przyziemieniu.

więc nie ma co się wygłupiać.

W dniu 1.03.2020 o 00:08, abtb napisał:

Wypadałoby trochę temat "odkopać",

W świetle w/w wypadałoby  "zakopać" (dla pewności jeszcze zabetonować :mrgreen:)

:koniec:

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mała aktualizacja tematu :wink:

W końcu po wielu miesiącach dotarła paczucha z "vyzbrojem" do Bisa:

tQzfg2N.jpg

a w środku same smakołyki, które po złożeniu wyglądają tak:

zI1IFE8.jpg

ogI8a20.jpg

CcZfM3H.jpg

Wszystko już zapodkładowałem i teraz będę sobie maział :szczerbol:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

Zapowiada się bombowo.

Powiedziałbym nawet, że "bomba w celu" :szczerbol:

Przy okazji "rozdrapałem" też "R-a" z Kp

AO3fTnw.jpg

Trochę to takie dziurawe jest

MJV6Ise.jpg

ale szpachlą się uszczelni :mrgreen:

Nie znam się za bardzo, ale odnoszę wrażenie że zbiorniki zapasowe są jakieś takie bardziej pękate i krótsze niż standardowe :hmmm:

aC9sZgX.jpg

Z grubsza rzecz ujmując, szykuje się odrobina "orki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.