Jump to content
Sign in to follow this  
abtb

Nakajima Ki 43 II Ko "Hayabusa", SH, 1/72

Recommended Posts

Posted (edited)

"Samoloty Ki 43-IIKo "Hayabusa" były dostarczane do jednostek bojowych bez kamuflażu, tj w kolorze metalu, z naniesionymi znakami rozpoznawczymi i żółto pomarańczowymi identyfikacyjnymi pasami na natarciach skrzydeł. Samoloty otrzymywały kamuflaż w jednostkach bojowych i jest wielce prawdopodobne, że wszystkie napisy eksploatacyjne na górnych powierzchniach były zamalowywane"

cytat z instrukcji SH

A zatem:

Nakajima Ki 43-II "Hayabusa", lotnisko zakładowe Nakajima, miasto Ota, prefektura Gunma,1943 r.

LYnjDNm.jpg

lFwexAK.jpg

jRLWTcF.jpg

av8K3V3.jpg

b2p3iZ9.jpg

tbRa1hx.jpg

PzuOLvX.jpg

cfDs0nd.jpg

TQjLKt6.jpg

LYnjDNm.jpg

zlot rodzinny

PuAQjAG.jpg

fWEO5y8.jpg

Y2B6QDc.jpg

Made in Japan

bFb2EKU.jpg

9MqIwRA.jpg

:pif:

:kawa:

Edited by abtb
  • Like 2

Ładnie wyszedł.:super:Nie mogę jednak darować że Poszedłeś na taką łatwiznę i zrobiłeś model bez oznaczeń jednostki bojowej:wpier:.Taki "golas".:szczerbol:

Posted (edited)

Naprawdę chciałeś takiego golasa? Czy poprostu nie masz kalek? Jakby co to coś znajdę...

Ps. Pasy na natarciu skrzydła masz nieprawidłowo pomalowane. W obu.....niestety. powinny być  jak w twoim Tojo.  

Sorry że dopiero teraz.....

Edited by zegeye
  • Haha 1

16 minut temu, zegeye napisał:

Naprawdę chciałeś takiego golasa? Czy poprostu nie masz kalek? Jakby co to coś znajdę...

Kalki mam,  ale mi się nie chciało klepać kolejnego samolotu z jednostki. Dla odmiany "nówka sztuka, nie śmigany" Taki egzemplarz dla wzbudzenia emocji (zapewne niezbyt pozytywnych):mrgreen:

18 minut temu, zegeye napisał:

Ps. Pasy na natarciu skrzydła masz nieprawidłowo pomalowane.

Jeden z egzemplarzy muzealnych  ma pasy pomalowane w ten sposób, a i w necie można znaleźć modele z różną interpretacją malowania pasów

5 godzin temu, Xmen napisał:

Nie mogę jednak darować że Poszedłeś na taką łatwiznę i zrobiłeś model bez oznaczeń jednostki bojowej

Trudno. Jak wyżej, jeszcze folia na fotelu i w związku z tym  brak '"rejestracji"

To jest taka "moja interpretacja numer jeden"

A poza tym chyba każdy japoński samolot był kiedyś .....nowy, gotowy do odbioru od producenta.

:jezyk:

Posted (edited)

Jeżeli jeszcze folia na fotelu to wszystko gra.:haha:Cieniowanie paneli jak robiłeś?Widać też jakby mniejsze ziarno.Farba inna niż dotychczas?:hmmm:

Edited by Xmen

Ja wiem że w necie można znaleźć mnóstwo tak pomalowanych pasów..... Ale one wszystkie mają źle pomalowane krawędzie natarcia.

• Confused 1

Kij w mrowisko wink3

1 godzinę temu, zegeye napisał:

Ale one wszystkie mają źle pomalowane krawędzie natarcia.

Bardzo śmiała teza. A czymże jest ona poparta?

a) książką pana X

b) interpretacją zdjęć z epoki

c) np "Instrukcją malowania i oznakowania samolotów Armii Cesarskiej" podpisanej przez osobę upoważnioną (np Ministra, Prezesa, Generalnego Inspektora)

Jeżeli "c" to idę do kotłowi i posypuję głowę popiołem :oops:

Jeżeli "b" to i owszem ale pod warunkiem że spieramy się o konkretny egzemplarz :szerm:

Jeżeli "a" to rozumowanie pana X  też może być tylko interpretacją zdjęć. :nauka:

Ja w swej wrednej złośliwości przedstawiłem egzemplarz "prosto z taśmy" który to mógł być tylko i wyłącznie malowany wg "Instrukcji..........." Gdybym "nalepił" choć jeden znaczek określający konkretny egzemplarz czy jednostkę to wtedy musiałbym się bronić stosowną fotką a tak poleciałem sobie w makumbę:wariat:

:odlot:

Bardzo ładny ten Sokół. Śliczne miniatury 😊

• Thanks 1