Jump to content
Sign in to follow this  
Forest

Yamato 1/700, co wybrać?

Recommended Posts

53 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Mamy juz XXI wiek, wymienineni prez Ciebie panowie ( wszyscy z niewatpliwymi osiagnieciami ) sa przedstawicielami modelarstwa XX wiecznego. Czas I technika nie staja w miejscu, czego wielu nie jest w stanie zrozumieć ani zaakceptować.....

Im nie przeszkadza ani czas, ani ich technika i nie przejmują się tym czy ktoś to rozumie i akceptuje,

tylko dalej robią modele po swojemu i bardzo dobrze im to wychodzi...

I słusznie, że tak robią! Są prawdziwymi mistrzami, pomimo posługiwania sie pedzlem i jeśli z ust takich ludzi nie padają słowa krytyki wobec aero ( przynajmniej sie o tym nie słyszy i nie czyta w ich wypowiedziach), to tym bardziej krytyka osób posługujących się pędzlem nie powinna mieć miejsca ani z ust  gały, ani innych osób z tego forum . Przyczyny są naprawdę prozaiczne: prosty, zwykły szacunek dla innych ludzi, czego tobie gała zawsze brakuje (przynajmniej tu, na forum) i fakt, że ani ty ani nikt z nas forumowiczów nie umywa się umiejętnościami  i dokonaniami do wspomnianych modelarzy. Najlepiej spuścić z tonu i nie tylko wsłuchiwać się w wątpliwe peany na swą cześć od paru  "fanatyków" swej osóbki, ale uderzyć się w piersi i spytać samego siebie: czy ja naprawdę jestem taki wielki???

Zanim padną kolejne personalne wycieczki czesiek...

Zaslaniacie się koledzy mistrzami.. 

Zobacz Hans, pędzlem wymalowany model. Dobrze wygląda. Mistrz robił. Wniosek - powłoka po pedzlu jest tak samo dobra, mało tego jest lepsza niż po aero. Tak??

Haha.. No zelazna logika panowie. Leżę na lopatkach.

Na szczęście mam oczy i widzę. Modele tych panów znam. Tak samo innych jak Marjin van Gills. Widzę tez, co wychodzi spod aero i pędzla u mnie i innych na tym forum, także w pozostalych działach. 

Sokrates mówił "kwestionuj autorytety". To tez podstawowa zasada akademicka w krajach anglosaskich. Piszecie mi.. Mistrz zrobił tak i ma taki efekt. Więc patrzę, uczę się, odnoszę to do własnych i innych doświadczeń. Studiuje ta powłokę niemalże. Myślę, a jak to robią np. modelarze od aut jak chcą miec idealne lustro bez smug.. I Nigdy się nie zamykam w mniemaniu że się nie umywam do dokonań INNYCH, i nie mam tendencji do bycia "fanatykiem" kogokolwiek. Tak mam. Na końcu wyrabiam sobie własne zdanie.

A brzmi ono : aerografem DA SIĘ lepiej. 

Nikogo nie namawiam. Na szczęście to nie wspomniana przeze mnie chirurgia. Tam nie ma zdan. Tam są wytyczne co do środków i techniki oparte na faktach. Nie ma znaczenia, że mistrz 20 lat temu osiągnął ten sam wynik inna techniką.

Jak czytacie wzajemnie swoje posty to postarajcie sie nie przypisywac intencji jakie mogl miec autor bo w przypadku tekstu nie da sie tego stwierdzic a potem jest nakrecanie na .... No wlasnie na co?

😉

54 minuty temu, Super_Hans napisał:

Zanim padną kolejne personalne wycieczki czesiek...

To Ty zacząłeś te wycieczki  pisząc po moim poście: "Stare dobre czasy wrocily😉" więc proszę mi tego nie wytykać

56 minut temu, Super_Hans napisał:

A brzmi ono : aerografem DA SIĘ lepiej. 

Bardzo możliwe, ale porównanie modeli malowanych aero i prezentowanych tutaj przez forumowiczów z tymi modelami malowanymi pędzlem, a wykonanych przez wspominanych wyżej mistrzów ( są nimi nie tylko dla mnie), prowadzi do wniosku znacznie szerszego: może i się da, ale nie wszyscy to potrafią. Tak więc nieco samokrytyki, Hans

I nie chodzi przecież o to czy ta czy inna metoda jest lepsza, Hans. Nie odbiegaj od meritum, bo mówimy nie o tym, ale o poszanowaniu poglądów innych osób i o tym, by nie narzucać swoich własnych pogladów innym osobom i dyskredytowaniu ich dokonań i przekonań. 

Dobra, a więc jeszcze.. 

13 minut temu, czesiek napisał:

może i się da, ale nie wszyscy to potrafią. Tak więc nieco samokrytyki, Hans

Tu mnie rozwaliles.  Muszę to zapamiętać.. Czyli na przyszłość, jak mi ktoś powie np w pracy, że coś słabo wyszło, że nie potrafię, i że coś można zrobić lepiej, bo jest odpowiedni sprzęt, to mu powiem "trochę samokrytyki" facet. Dyskredytuje pan moje poglądy! :mrgreen: 

Piszesz, że odbiegam od meritum.. Forest mi napisał, że pędzel to podstawa, kwestia wprawy. Ja się z tym nie zgadzam i pisze dlaczego.  Odbieglem od meritum? Nie zgadzasz się z moją argumentacją, trudno. 

P. S. "Stare dobre czasy wrocily" w poście Foresta traktujesz jako personalna wycieczkę czesiek? Jezu, mea culpa. :benc:W takim razie biorę na klate bycie "fanatykiem"  i piewcą "wątpliwych peanow na cześć osóbki" Michała. Chlop wypunktowal mi podstawowe błędy przy malowaniu fukawką. Nie obrazilem się. Teraz robię lepiej niż rok temu. Trochę samokrytyki Hansiu jednak miał. :wojo:

Miej jej jeszcze więcej i bedzie naprawdę dobrze, może nawet zrozumiesz co się pisze.. Wyłączam się niniejszym, bo widzę, że przez tak długi okres kiedy tu nic nie pisałem zmieniło się tylko jedno: liczba owieczek jedynego pasterza

Pozdrawiam i jego i jego owieczki

P.S.

40 minut temu, Super_Hans napisał:

Chlop wypunktowal mi podstawowe błędy przy malowaniu fukawką

I gdyby wszystkich traktował po ludzku, to jego wielbicieli i uczniów (bo wiedzy nigdy mu nie odbierałem) byłoby dziś znacznie więcej, a ten temat nigdy by nie wystąpił 

To wszystko

Posted (edited)
1 godzinę temu, czesiek napisał:

może nawet zrozumiesz co się pisze.

Hehe.. Widzę, że protekcjonalny ton i formułowanie tego typu docinek oraz nazywanie mnie owieczką Gały przychodzi Ci bardzo łatwo przy jednoczesnej wzruszającej wrażliwości na krytykę własnej osoby.

Wydaje mi się, że rozumiem co "się pisze". Ale nie zawsze. Oto przykład: 

Forest pyta o jakieś modele Yamato. Chudy daje linka. Patrze, widze - no jest JAjec, wersja z dodatkami.. Ba! Forest widzi i znajduje sklep z tym modelem w Azji.. Potem jest rozmowa o blachach.. Ja daje zdjęcia.. Wszystko jest cacy do tego momentu, czytam i rozumiem, łeb nie tęgi ale daje radę. 

Nagle rach ciach i pojawia się post.. że nie da się, że brak, link bez sensu, że sklep na zapyziu tak, na marszałkowskiej nie..    Chudy zaczyna się tłumaczyć..

I wtedy przestaję rozumieć. :hmmm:Także masz rację. 

Edited by Super_Hans

hans, nie gmatwaj i nie przeinaczaj faktów...

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

Forest pyta o jakieś modele Yamato. Chudy daje linka. Patrze, widze - no jest JAjec, wersja z dodatkami.. Ba! Forest widzi i znajduje sklep z tym modelem w Azji.. Potem jest rozmowa o blachach.. Ja daje zdjęcia.. Wszystko jest cacy do tego momentu, czytam i rozumiem, łeb nie tęgi ale daje radę. 

Dalej kolego, to nie było 

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

że nie da się, że brak, link bez sensu,

a było tyle, by podawać link do tego sklepu, gdzie sie dany towar znalazło. Chyba zmienia postać rzeczy, prawda? Więc przestań gledzić.  A nazywanie Cię owieczką gały wcale nie przyszło mi tak łatwo. Sam sobie na to zasłużyłeś chwaląc wszystko co on zrobi i powie beż żadnego zajaknięcia Nie ma znaczenia, czy kogoś złośliwie krytykuje, czy maluje swa butelkę, to wszystko jest chwalone i oklaskiwane, niemal uwielbiane, bo to gała powiedział czy zrobił. Dlatego nazwałem cię jego owieczką (paru innych zresztą również się doń zalicza) i zdania nie zmienię, zanim Ty nie zmienisz swego postępowania. Nie wysilaj się na odpowiedź, Zajrzę tu za parę miesięcy, może spojrzysz nieco realniej na to co się dzieje.

Pozdrawiam

Przepraszam że się wtrącę, ale wydaje mi się i chyba tylko wydaje na to wychodzi, że jesteśmy inteligentnymi ludźmi. Skoro wrzuciłem link modelu, który w danym sklepie jest niedostępny, to wystarczy poświęcić chwilę, by znaleźć dostępny. Jeśli pytając stwierdziłby, że go ten konkretny egzemplarz interesuje, to by zaczął szukać. Nie jest to jakaś filozofia. Sam często znajduje jakiś konkretny model, którego nigdzie nie ma, ale potrafię poświęcić czasem kilka miesięcy i go znaleźć, a następnie kupić. Jeśli się komuś chce i na czymś zależy, to nie ma problemu, więc komentarz typu że "ch**owy link" jest komentarzem z dupy. 

O reszcie nie chce mi się gadać po jest piątek i mam wszystko w dupie :piwo:

44 minuty temu, czesiek napisał:

A nazywanie Cię owieczką gały wcale nie przyszło mi tak łatwo. Sam sobie na to zasłużyłeś chwaląc wszystko co on zrobi i powie beż żadnego zajaknięcia Nie ma znaczenia, czy kogoś złośliwie krytykuje, czy maluje swa butelkę, to wszystko jest chwalone i oklaskiwane, niemal uwielbiane, bo to gała powiedział czy zrobił. Dlatego nazwałem cię jego owieczką (paru innych zresztą również się doń zalicza) i zdania nie zmienię, zanim Ty nie zmienisz swego postępowania

Czesiek, padłem. Ochłoń, przeczytaj jeszcze raz.. kolegów popytaj.. czy to brzmi jak tekst dojrzałego faceta.

I tak oto nagonka wrednych owiec po raz kolejny uczciwego modelarza przegoniła z Forum.

indeks.jpg.4c988cbeb75f1012886447686e3a23fc.jpg

Posted (edited)

Beee, bee.:haha:

Obejrzałem. Chłop nie maluje tylko szpachluje model gęstą olejną a potem ją ściera pędzlami i szmatami i poleruje. Zauważyć warto, że o ile na płaskim skrzydle 1/32 ratuje go to rozcieranie, to ciekaw jestem jak by to wyglądało na Huncie w 1/700, np. na 4 calówce z blaszek od Flyhawka :szczerbol:

Dla ludzi o mocnych nerwach ujęcie z filmu :

786443538_Beztytuu.jpg.f1ed57e9d98136278da8f21b6768f581.jpg

Edited by Super_Hans

Bardzo na miejscu filmik :)

Hans jesteś ciekawy? masz hunta 1/700 to się możesz zaspokoć 😛

• Haha 1

:haha: :haha: Czesiek tym razem zabiłeś mnie na amen. Ja Cię tylko proszę żebyś znowu nie oTHodzil z foruma, bo takiej rozrywki jak Twoje posty to nie funduje nawet Monty Python :wink: 

Witajcie,

Widzę,że zeszliście z tematu. Jak chcesz najlepsze Yamato w 700 setce to tylko Pit Road. 

https://www.1999.co.jp/eng/10486912

Model niestety dostępny już tylko na ebayu. Ale można jeszcze kupić wersje z początku roku, albo Musaschi. Model drogi, ale pytałeś o najlepszy to podsyłam.

Do modelu jest też piękny zestaw waloryzacyjny z Ship Yard Works:

https://www.hobbyeasy.com/en/data/vap5iw1mcumhxp72plsb.html

Pozdrawiam

Agillus68

Posted (edited)

Pit Road faktycznie podniósł poprzeczkę. Nie czytałem recenzji ale po wypraskach patrząc to chyba załatwił konkurencję. Na Ebay chcą za niego od 80 do ponad 100 dolarów (link). Tego zestawu Shipyarda trudno będzie znaleźć - trzeba pokopać. Mnie się nie udało. 

Ale sam PIt Road też robi do niego dodatki. Ich zestaw też ma pokład, lufy i tonę blach. 

http://www.sealmodel.com/product_details.php?item_id=6101

http://www.sealmodel.com/product_details.php?item_id=6102

Żeby nie było że znowu linki dajemy "nie takie, że brak i w ogóle:mrgreen: to dałem takie z "in stock" . Cena konkurencyjna nawet uwzględniając przesyłkę

Edited by Super_Hans

Ehh.. Mieć tyle czasu i w portfelu w jego wieku.. Na zdjęciu ten Hui to jakieś liceum.. Bardzo ładny ulep. Żywy, dzięki temu malowaniu. Co ciekawe autor pisze:

I applied fading skill to ships. It’s a little awkward because it’s my first attempt, but I think it will improve a little bit in the future

Odważnie podszedł do tematu. I dobrze. Co prawda gdzieniegdzie nadbudowki "wiszą" nad pokladem trochę.. No ale to forum zagraniczne.. Tam nie ma jadu i złych owiec które by napisały że szpary ma szerokie jak przesmyk Surigao.. :mrgreen:

Model pit Road zdecydowanie bije konkurencję. Gdyby choć trochę bardziej  jajec mi się podobał..  Hmm. 

Godzinę temu, Super_Hans napisał:

Model pit Road zdecydowanie bije konkurencję.

Dokładnie i pewnie tylko patrzeć jak wyda go Trumpek, te firmy są związane ze sobą... :woot:

W dniu 10.04.2019 o 12:50, Super_Hans napisał:

Forest, piszesz, że nie wszystkie elementy da się pokryć aero.. Jakieś przykłady? Bez złośliwości pytam. W japonce pędzla używam tylko do weatheringu. Najdrobniesze blaszki i zakamarki są pryskane. Większość osobno lub po maskowaniu. 

Kurde, może źle się wyraziłem, skrót myślowy poparty alkoholem daje takie efekty :lol: Oczywiście, da się, ale często gęsto łatwiej jest coś machnąć pędzlem, niż pierniczyć się z maskowaniem, zrywanie, podmalówkami, etc. Jak najbardziej masz rację, nowoczesne narzędzia są niezrównaną pomocą, ale też nie zrobią roboty za nas. Nie jeden model można skopać, bo nie umie się podmalówek zrobić :haha:Kiri doczeka się galerii, zapewne razem z Fuso Hyugą, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości :D

Agillus, dzięki serdeczne za cynk, rozejrzę się :super:

Panowie, PAX! Naprawdę aż żal ściska wiadomą cześć ciała, jak to czytam :haha::haha: :haha:

Te ćFoki tylko wymorzystujOM Starą, dobrą, rzymską zasadę.

Hmm, ciekawy pomysł, model do złożenia praktycznie dla każdego, chociaż niektóre elementy aż się proszą o natychmiastową utylizację, zwłaszcza samoloty, elementy masztu głównego, maszt dźwigu, potrójnie sprężone działka, zarówno w otwartych, jak i zakrytych stanowiskach.