Skocz do zawartości

Wrocław Model Show - 13.4.2019 - Zdjęcia


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić materiał zdjęciowy z Wrocław Model Show. Jest to około 300 zdjęć, które po kolei robiłem z lecąc po kolei stoły. Starałem się też uchwycić karty żeby było wiadomo co dany model przedstawia, co może być dobrą bazą informacji o sylwetkach modeli i ich nazwach. Oto pierwsza część materiału.

 

DSC_0050.jpg

DSC_0051.jpg

DSC_0052.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0055.jpg

DSC_0056.jpg

DSC_0057.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0059.jpg

DSC_0060.jpg

DSC_0061.jpg

DSC_0062.jpg

DSC_0063.jpg

DSC_0064.jpg

DSC_0065.jpg

DSC_0066.jpg

DSC_0067.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0069.jpg

DSC_0070.jpg

DSC_0071.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0075.jpg

DSC_0076.jpg

DSC_0077.jpg

DSC_0078.jpg

DSC_0079.jpg

DSC_0080.jpg

DSC_0081.jpg

DSC_0082.jpg

DSC_0083.jpg

DSC_0084.jpg

DSC_0085.jpg

DSC_0086.jpg

DSC_0087.jpg

DSC_0088.jpg

DSC_0089.jpg

DSC_0090.jpg

DSC_0091.jpg

DSC_0092.jpg

DSC_0093.jpg

DSC_0094.jpg

DSC_0095.jpg

DSC_0096.jpg

DSC_0097.jpg

DSC_0098.jpg

DSC_0099.jpg

DSC_0100.jpg

DSC_0101.jpg

DSC_0102.jpg

DSC_0103.jpg

DSC_0104.jpg

DSC_0105.jpg

DSC_0106.jpg

DSC_0107.jpg

DSC_0108.jpg

DSC_0109.jpg

DSC_0110.jpg

Edytowane przez Stalooki
Edycja tekstu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam tutaj z komunikatem od organizatorów.

Remanent powystawowy ujawnił następujące fanty:

1) model z giełdy

IMG_20190414_141055.jpg.5b0043c7deaf625a2d0b1b7d98b62e0e.jpg

2) Modele pozostawione na stołach plus kaszkiet męski całoroczny:

IMG_20190414_140821.thumb.jpg.fe196aefe47658688610e25e19315ca8.jpg

Właściciele proszeni o kontakt z organizatorem, np. poprzez stronę internetową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga do kolegi zamieszczającego zdjęcia na forum publicznym: jesteś pewny, że nikt nie przyczepi się o RODO? W końcu na wszystkich zdjęciach są nazwiska...

PS. Żeby nie było, uważam, że te przepisy są chore, ale niestety są przepisami.  W swojej pracy ciągle muszę mieć pozwolenia na piśmie, na każde zdjęcie umieszczone w gazecie (jeżeli figuruje na nim jakaś osoba lub dane osobowe) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkich zdjęciach są nazwiska. Wiem, to nieszczęsne RODO. W czasie rejestracji była opcja albo zamieszczać swoje dane osobowe (imię i nazwisko) albo nie na kartach modeli. Tym samym w pewnym sensie modelarz chciał poinformować że to on zrobił ten model. To zależy od indywidualnego podejścia. Ja osobiście z tym nie mam problem. Nie robię z niczego tajemnicy. Myślisz, że powinienem wykasować te zdjęcia gdzie są imiona i nazwiska? Bo już sam nie wiem. Chciałem trochę udostępnić modele i ich nazwy, tak dla informacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczenie imienia i nazwiska to tak zwane dane zwykłe i nie są objęte "zakazem RODO". Dopiero połączenie ich z innymi danymi np. datą urodzenia to dane szczegółowe które nie mogą być publikowane. Ponadto skoro autor sam umieścił nazwisko i wystawił je do publicznej wiadomości (impreza miała charakter otwarty) to tym bardziej nie masz się czym przejmować. Gdyby na zdjęciu była osoba której nazwisko podajesz to musiałbyś mieć jej zgodę. Tak jeszcze dla informacji dla innych. Nie wolno umieszczać zdjęć osób,  na których można je rozpoznać bez ich zgody. Zgoda nie jest wymagana, gdy zdjęcie jest grupowe, czyli jest na nim minimum 7 osób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie. RODO, RODEM ale trochę zdrowego rozsądku tez by się przydało. Jestem jednym z tych dwóch łysiejących gości siedzących za moim kompem z pierwszego zdjęcia w temacie . Chciałem dzisiaj na spotkaniu pokazać to zdjęcie drugiemu łysiejącemu czyli Robertowi . I co?  Nie ma kompa i nie ma łysiejących.  Z tego co wiem  Robert nie ma nic przeciwko opublikowaniu zdjęcia, ja tez. Komputer się nie wypowiedział ale jego RODO chyba nie obejmuje, zresztą stary już jest ledwo chodzi i to całe RODO ma w głębokim poważaniu.

A tak na poważnie czy wam się wydaje że będziemy mieli jakieś obiekcje co do zdjęć pokazujących imprezę która organizowaliśmy?  Zdjęcie zrobione podczas pracy przy przyjmowaniu zgłoszeń i o co mielibyśmy mieć pretensję ? Tym bardziej że widziałem kiedy to zdjęcie zostało zrobione ( zresztą kilka innych również) i gdyby nie było naszej zgody autor usłyszałby zastrzeżenia. Po zamieszczeniu zdjęcia tez uwag nie było a widziałem je zaraz po upublicznieniu.

Tak więc jeśli to możliwe proszę po przywrócenie zdjęcia.

Edytowane przez Witek Cisłak
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pokazuję zdjęcie na nowo. Wykasowałem bo już sam nie wiedziałem co zrobić. Na początku moim zamiarem było zrobienie suchego reportażu z imprezy. A później to już tylko myślałem że niech będą same modele. Chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Samo zdjęcie warte jest pokazania nawet dla wypisanych sentencji na ścianie. Pozdrawiam.

DSC_0049.JPG

Edytowane przez Stalooki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Stalooki - dzięki wielkie za relację! Dyskusja na temat danych osobowych nie podważa w żaden sposób wartości twoich fotek. Wręcz cieszę się że podnoszony jest temat prezentacji danych autora przy jego modelu bo to okazja żeby wyjaśnić tą sprawę. Rejestrując model każdy ma możliwość zaprezentowania (lub nie) tych danych i tym samym zgadza się na całą resztę polityki RODO zgodnie z jej brzmieniem na stronie www WMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może od przyszłego roku zrobimy nagrodę specjalną dla uczestnika, który zjawi się u nas jako pierwszy. Konkurencja zaznaczam jest wysoka, bo od 3 lat zwycięzca póki co jest jeden. Nie wiem co na to RODO i sam uczestnik, ale zapytam i dam znać, aha... (zaznaczam, że prezentuję zdjęcie uczestnika bez jego).

Pozdrawiam serdecznie ?

 

IMG_20190413_082314718.jpg

Edytowane przez Robroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arni44 napisał:

Przypominam, że to NIE ja wymyśliłem te przepisy, i jak pisalem wyżej sam uważam je za z d.u.p.y wzięte. Ale w swojej pracy mogę płakać z tego powodu, lecz muszę się z nimi ciągle mierzyć. Przyjmijmy, że PRZESADZIŁEM pisząc o tym tutaj - niniejszym przepraszam i zakładam sobie miesięcznego bana na pisanie tutaj, zadowolony?

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 22:14, Thalgonis napisał:

PS. Żeby nie było, uważam, że te przepisy są chore, ale niestety są przepisami.

Tak dokładnie powiedziałeś i trochę dziwnie się rozwinęła ta dyskusja o tym RODO itd. Ja ze spraw prawnych mało co rozumiem. Lubię się kierować po prostu zdrowym rozsądkiem. Nie musisz mieć bana na miesiąc. Przeprosiłeś a ja mogłem na wstępie powiedzieć, że jest to tylko reportaż z otwartej imprezy i nikt nie zakazywał mi robić tych zdjęć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.