Skocz do zawartości

pytanie dotyczące kalkomanii na autach


seymour

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie

Zwracam się z takim oto pytaniem do samochodziarzy:
Na pewno robiąc modele aut spotkaliście się z kalkomianiami w postaci loga/nazwy producenta, nazwy modelu danego auta, jakichś pasów czy innych malowideł które czasami się spotyka na samochodach a które nie są naklejkami a są malowane. Moje pytanie tyczy się tego otóż na którym etapie pracy nad karoserią takie kalkomanie należy nakładać? Nie ukrywam że korzystam z tego poradnika https://agtom.eu/content/37-sklejanie-modeli-samochodow i nie jest tam objaśnione co należy zrobić z kalkami. Słyszałem coś o tym że kalki nakłada się po wypastowaniu karoserii, przez co efekt srebrzenia praktycznie nie występuje ale pasta sama w sobie może wejść w reakcję z płynem zmiękczającym kalkomanie zatem proszę rozwiejcie moje wątpliwości odnośnie tego, chciałbym mieć 100% pewność że to co zrobię będzie dawało dobre rezultaty. Powiedzcie mi też proszę czy te kalkomanie da się jakoś zabezpieczyć bo w pojazdach czy samolotach robi się tak że się po nałożeniu lakieru błyszczącego i kalkomanii nakłada potem lakiery matowe, półmatowe albo chociaż błyszczące i kalki są zabezpieczone, w samochodach zaś nie wiem zwyczajnie jak to jest. Tak samo nie wiem kiedy też używać wosku, bo zakupiłem taki specyfik i chciałbym też w miarę możliwości wiedzieć kiedy go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki nakładasz na lekką warstwę lakieru bezbarwnego, ustawiasz je, zmiękczasz i jak wszystko gotowe dopiero potem lakierujesz ponownie cienkimi warstwami, a tzw. schodek szlifujesz delikatnym papierem na mokro (gradacja 2500,3000) potem po zmatowieniu i wyrównaniu powierzchni lakieru polerujesz go pastą polerską, a na sam koniec woskujesz dla ładnego połysku i głębi koloru.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja kalkę kładę na lakier bazowy i zabezpieczam bezbarwnym, potem robię detailing, błyszczenia nie mam.  Kalki kładę za pomocą płynów pod kalkę i potem zmiękczającego. Do tej pory z bezbarwnym mi się nie pogryzły ale maluję lakierami samochodowymi !

Edytowane przez SirCzajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.