Jump to content
Sign in to follow this  
Jakx

Crusader Mk.I 1:35 (Italeri 6432)

Recommended Posts

Posted (edited)

crusader-mk-I-with-crew_1-1024x702.jpg

crusader-mk-I-with-crew_20-1024x819.jpg

crusader-mk-I-with-crew_21-1024x819.jpg

crusader-mk-I-with-crew_14-1024x679.jpg

Pozdrawiam, 

Jakx

Edited by Jakx

Podoba mi się, jedynie do czego mam uwagi to brak kurzu na powierzchni jezdnej bandaży kół. 

Faktycznie zdjęcia tego nie oddają, ale bandaże są zakurzone. Być może powinny być mocniej - przyjrzę się im bliżej. Dziękuję za opinie 👍

Pozdrawiam, 

Jakx

15 godzin temu, bazylms napisał:

Podoba mi się, jedynie do czego mam uwagi to brak kurzu na powierzchni jezdnej bandaży kół. 

Dokladnie tak.  Bardzo sympatyczna praca. 

A ja tym razem nie modelu, tylko o figurkach i tobołkach. Przyjemnie to wygląda. Dodałbym więcej cieni i świateł, podbiłbym je, żeby wyciągnąć jeszcze bardziej rzeźbę fałd na mundurach i tobołkach. Jak Ci się sklejało ten leciwy już zestaw? Mam z Italki  III w planach, więc Twoja opinia bardzo mnie ciekawi. Jeżeli dawałeś jakieś dodatki, to proszę napisz. A i jeszcze jedno "ajabym" pomalował na ciemniejszy kolor balsę😁

Posted (edited)

Witam,

Dziękuje za oceny i opinie.

Pisałem już we wstępie, ale później przy edycji musiałem usunąć część z kilkoma fotkami - przez przypadek (zmiana lokalizacji zdjęć na www). 

Zatem powtórzę :) :

"Crusader Mk. I od Italeri (zestaw nr. 6432) w skali 1:35, ulepszony zestawem elementów fototrawionych firmy Royal Model (zestaw nr. 0384) i dwoma metalowymi lufami karabinu BESA 7,92 mm od RB-Model (zestaw nr. 35B64 ). Model firmy Italeri to bardzo ciekawa pozycja i jedyny na rynku (w chwili obecnej) zestaw umożliwiający budowę czołgu Crusader Mk. I w skali 1:35. Spasowanie większości elementów jest satysfakcjonujące i wymaga wyłącznie kilku poprawek. Zestaw Royal Model jest również godny polecenia, chociaż nie jest pozbawiony kilku niedoskonałości, w postaci błędów w instrukcji montażu i dość grubych elementów fototrawionych, które wymagają większej siły (w porównaniu do zestawów firm ABER i EDUARD) przy odcinaniu, kształtowaniu i zginaniu – mimo wszystko solidny zestaw."

Co do figurek - cały czas eksperymentuję z odpowiednim kontrastem. Bałem się, że wyjdą przerysowane dlatego tak zachowawczo. Następne powinny być lepsze :) .

Z bambetlami trochę się śpieszyłem, żeby zdążyć na Wrocław, ale koniec końców jestem z nich zadowolony (uważam, że jak na zwykłą Tamiye wyszły nieźle). 

Co do koloru:  "a ja wolę jasny!" ~_^

Pozdrawiam,

Jakx

Edited by Jakx

Ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

Strasznie mi się podoba! Poza tym to Italeri, a ja uwielbiam modele tej firmy. Wiele lat temu popełniłem podobnego. Stoi w galerii. Jednak twój to inna klasa...

Mariusz

• Like 1

Wow Mario, bardzo dziękuję to bardzo miłe i bardzo mobilizujące!!!

Wesołych świąt!

Pozdrawiam serdecznie,

Jakx