Jump to content

Recommended Posts

Na poniższym filmie autor robi tzw. zalewajkę białym surfacerem. Z tego co widać po zaschnięciu daje on błyszczącą powierzchnię. Jest to jakoby SMP Surfacer White - czy ktoś wie co to za surfacer?
Bo chyba nie Gunze?

 

Link to post
Share on other sites

To ciekawe jest, bo do tej pory zalewajki robiło się z reguły chyba głównie farbami lateksowymi, co jest dla mnie trochę kłopotliwe. A tutaj proszę: modelarski surfacer (jak mniemam) daje perfekcyjny efekt którego szukam.

Link to post
Share on other sites

Scale modeling paint, a to dobre. Koreańczycy zapewne skopiowali produkt gunze pod nazwą mr.base white 1000. Opis produktu nawet taką gradację podaje.Podobne efekty daje właśnie użycie mr.base white . Lub np. c316 również gunze. W tym pierwszym przypadku nie ma mowy o wysokim połysku bez polerki. Ale wnętrza kanałów dolotowych nie są zazwyczaj  tak błyszczące. 

Edited by Marcin K.
Korekta treści posta
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Może i tak, ale jednak w modelu równa, gładka i właśnie błyszcząca powierzchnia wnętrza takiego kanału robi dobre wrażenie.
Powiadasz że C316 dobry na zalewajkę? Trzeba będzie spróbować, choć trochę wątpię, czy rozcieńczona farba nie rozpuści uprzednio przygotowanego podkładu, także Gunze.
Ale i tak łap lajka. :)

Link to post
Share on other sites

Podkładu nie rozpuści bo... nie musisz go przy tej metodzie stosować. Wystarczy że wnętrze kanału przeszlifujesz (najwygodniej przed  sklejeniem )papierem ściernym ,gąbką ścierną etc. 600-800 i dobrze odtłuścisz. Z rozcienczaniem też nie przesadzaj (ok 1:2 przy użyciu LT). Jak będziesz wylewał farbę z kanału to zrób to od strony wewnętrznej tzn. od strony "silnika" bo może tam zostać jej nieco grubsza warstwa której nie będzie widać po zamontowaniu elementu w kadłubie. Zalewajkę robiłem nawet olejnym Model Masterem (w F-16 Tamiyi), z tym że musiałem robić na dwa razy, bo z powodu długiego czasu schnięcia nieco spływała z łuków. Z tego powodu też musiałem po wylaniu farby dosyć długo poobracać pomalowanym elementem. Stąd wziął się też pomysł na c316, chodzi głównie o czas schnięcia. 

Link to post
Share on other sites

W temacie gunziaków jestem mało doświadczony ? Z serii GX mam tylko bezbarwny błyszczący który kupiłem w tym tygodniu i nie zdążyłem jeszcze wypróbować.  Opis właściwości farb serii GX podaje że mają one lepszą przyczepność i krycie niż seria C ( jak dla mnie dobra i to bez podkładu). Jeśli tak faktycznie jest to zalewajka tą farbą o której piszesz powinna dać również dobry efekt. Jednak póki co mam wypróbowane do tej metody tak jak pisałem olejną Model Mastera i C316 bez podkładu. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.