Jump to content
Wierzbol

’70 chevelle

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam, 

po dłuższej przerwie choroba i trochę wolnego zmobilizowało mnie do wzięcia sie za kolejny projekt. Na tapetę trafił model firmy AMT 1970 Chevrolet Chevelle. Podsyłam zdjęcie pudełka od modelu i akcesori które planuje użyć w projekcie. 

1E33887E-37D2-41EF-8F8E-9377C5816EF6.jpeg

4BCB484B-538C-4829-96FA-0B0F2887693A.jpeg

Edited by Wierzbol

Kasta po szlifie i obróbce (bo to AMT), wiec trochę było do poprawienia. 

Przedni gril wymieniony na ten z zestawu fototrawionego

C97ACE1C-6C85-43F1-B7AE-A76FB7B163F6.jpeg

3B1B4E2B-1C7C-4B91-BF12-EF20244CF348.jpeg

Posted (edited)

Przypomina mi pojazd Chip Foose👍

Edited by seven up

Widzę ciekawy projekt na horyzoncie :) ten gril wygląda świetnie, posadziłbym go niżej aczkolwiek może się to wiązać z przerobieniem nadkoli.  

Jaki kolor planujesz? 

Ps jak to napisał SPrite :D kojarzyć się może z Foosem lub Kindigiem. 

3 godziny temu, fliper_nx napisał:

Widzę ciekawy projekt na horyzoncie :) ten gril wygląda świetnie, posadziłbym go niżej aczkolwiek może się to wiązać z przerobieniem nadkoli.  

Jaki kolor planujesz? 

Ps jak to napisał SPrite :D kojarzyć się może z Foosem lub Kindigiem. 

Pawdopodobnie będzie siedział niżej, ale osadzenie kół będę mógł w tym modelu ogarnąć jak już wszystko będzie zrobione. Kolor jakiego użyje to Mr Color 76 Metallic Blue , z białymi pasami i białym wnętrzem.

1 godzinę temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Przymierz dobrze przedni zderzak bo jak go budowałem patę lat w stecz to miałem bardzo duże problemy z spasowaniem lampy zderzak nie huhu nie pasowały

Zderzak już był pasowany, problem z dopasowaniem leży w warstwie chromowej

Do modelu zabierałem się od dawna, blaszkę posiadam ponad 7 lat, bo część jej wykorzystałem w projekcie "El camino '68", a modeli wiekowych amerykanów mam całkiem spory zbiór, tylko czasu brak, może się w końcu odetka zła passa.

Zacny projekt się szykuje :)

W dniu 22.04.2019 o 07:49, Bartosz Ciesielski napisał:

A nie masz przydkiem w którymś z modeli blowera (kompresora ) szukam do mojego amerykańca

Poszukam, moze sie cos znajdzie. Kiedyś kupiłem na Allegro dwa pudełka złomu. 

Aktualizacja robót, na kascie zdjęte listwy chromowe z nadkoli i zmiana rozdzielacza, jako że to Chevrolet to znajduje sie od strony grodzi i nie musi być taki idealny jak z zestawu ze zdjęcia, napewno przyda sie później. 

C6C26D83-9A67-479F-8680-7DBBD51796AA.jpeg

W dniu 22.04.2019 o 07:49, Bartosz Ciesielski napisał:

A nie masz przydkiem w którymś z modeli blowera (kompresora ) szukam do mojego amerykańca

Cos takiego mam do zaproponowania, mam nadzieje ze do chevroleta 😉 , albo trzeba by przerobić pod inna markę. 

image.jpg

image.jpg

4 minuty temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Pasuje A dokładnie do GMC 

„Problem” tak jak pisałem przy robieniu tego modelu, Chevrolet jako jedyny przeniósł rozdzielacz pod barierę ogniowa, a u wszystkich innych producentów rozdzielacz jest od strony chłodnicy. Jeśli planujesz zmienić rozdzielacz, to poprostu wytniesz sobie ten który jest przy podstawie kompresora. 

1 minutę temu, Wierzbol napisał:

„Problem” tak jak pisałem przy robieniu tego modelu, Chevrolet jako jedyny przeniósł rozdzielacz pod barierę ogniowa, a u wszystkich innych producentów rozdzielacz jest od strony chłodnicy. Jeśli planujesz zmienić rozdzielacz, to poprostu wytniesz sobie ten który jest przy podstawie kompresora. 

Okazało sie GMC należy do chevroleta, wiec rozdzielacz jest od dobrej strony :D

Kierownica do kompletu i zaczynam malować kastę. Trzymajcie kciuki, pierwsze użycie areografu, do tej pory spraye. 

image.jpg

Posted (edited)

Pierwsze malowanie aerografem, w sztucznym (bliższa rzeczywistej) i naturalnym świetle. Tragedii nie ma, ale do nauki jeszcze trochę. 

image.jpg

image.jpg

Edited by Wierzbol

Coś jak Tamiya X13, tylko lepiej się kładzie :D Póki co ładnie, czysto. Ciekawe jak będzie po bezbarwnym 😉