Jump to content
Bartosz Ciesielski

T 34 /85 Serbski "Delije,,

Recommended Posts

Posted (edited)

Był już "Wilk Z Driny,, i "Eliasz Gromowładny,, to i ja pokażę moja "Delije,, w trakcie walk w b. Jugosławii najwięcej broni pancernej mieli Serbowie. Pomiędzy dość nowoczesnymi konstrukcjami pojawiały sie poczciwe T 34/85 i to w cale w nie małej liczbie. 

Mój pojazd jest wzorowany na tym z zdjęcia dorzucam opis tłumacząc co i jak i z skąd:Kibice licznych sekcji sportowych Crvenej zvezdy określani są mianem Delije (Делије)[7]. Nazwę tę można przetłumaczyć jako „Bohaterowie”. Podczas meczów piłki nożnej zajmują północną trybunę stadionu Marakana. Używana przez oddziały paramilitarne podczas konfliktów zbrojnych piosenka Srbija do Tokija swoje korzenie ma właśnie wśród kibiców Zvezdy, którzy dopingowali nią swój zespół w finale klubowych mistrzostw świata w 1991. Delije brali także czynny udział w zamieszkach kibicowskich z 1990, które były odzwierciedleniem tarć między narodami panujących wówczas w upadającej Jugosławii.😁😁😁 czyli krótko podsumowując czołg chuliganów.

Nie udało mi się zaleź więcej fotek i tak dokładnych info jak Kamilowi przy jego pracach

Baza do budowy jest T 34 /85  od Tamya plus dodatki

received_2081559425458493.jpeg

Edited by Bartosz Ciesielski

Model Tamki nie najmłodszy ale nadal fajny troszkę poprawiłem usuwając z dna wanny miejsca na montaż silniczka. Wstawiłem też ścianę ogniową bo w moim warsztacie znalazłem silnik z żywicy do T 34. Przedział silnikowy nosi ślady płynów eksploatacyjnych które przez lata użytkowania mogły się tam znaleźć.

20180310_211548.jpg

Silnik w komorze 

20180310_211711.jpg

20180310_211717.jpg

A tyle widać jak jest pancerz załorzony

20180310_211744.jpg

• Like 1

Widzę że się kolega rozszalał z tymi warsztatami , a co z tym berdkiem którego Ci shandlowałem ?No dajesz z tematem :super:, a tak z ciekawości ta trzyczwórka to wojenna czy może powojenna produkcja? Pozdr. A.

2 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Widzę że się kolega rozszalał z tymi warsztatami , a co z tym berdkiem którego Ci shandlowałem ?No dajesz z tematem :super:, a tak z ciekawości ta trzyczwórka to wojenna czy może powojenna produkcja? Pozdr. A.

Adams  jak chodzi o model to wojenna a jugole używali wszystkiego co było pod ręką i strzelało 

Witam,

Dość duży artykuł o jugosłowiańskich T34/85, używanych m.in. w konfliktach etnicznych na początku lat 90-tych był w "Poligonie" z kwietnia - czerwca 2018.

Poniżej zdjęcie rzutu bocznego pojazdu podobnego do Twojego. Chyba koła ma powojenne. Zdjęcie załączone wyłącznie do celów dyskusji okołomodelarskiej.

Pozdrawiam,

Przemek 

WP_20190424_17_47_20_Pro.jpg

Jedna fotka która w miarę nadaje się do publikacji że względu na tło. Zrobiona blacharka, wymienione wszystkie uchwyty na gięte z drutu. A tu już na kołach i założonymi gąsienicami

20180404_143353.jpg

Posted (edited)

No i góra pancerza z przygotowanymi uchwytami do pancerza gumowego no i zrobionymi śladami eksploatacji. Datkowo zamontowane dwa reflektory na pancerzu skrzyneczka  

20190423_153620.jpg

20190423_153631.jpg

20190423_153633.jpg

20190423_153646.jpg

20190423_153650.jpg

20190423_153700.jpg

20190425_123325.jpg

20190425_123331.jpg

• Like 1

No więc tak ,jeżeli to powojenny tank  czyli wersja M2 to powinien mieć kołnierze na rurach wydechowych do pokonywania przeszkód wodnych , podobnie pierścień dookoła jarzma kadłubowego km-u ,i mógłbyś Bartek tą zestawową lufę na igłę lekarską wymienić:D,. Poza tym bardzo realistycznie ci wyszedł , :super: zniszczenia zwłaszcza te kratki do chłodnic  , zajebiste i kolorek też , przydałoby się  też jakiegoś delija w wieżyczce dowódcy umieścić. Pozdr. A.

2 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

No więc tak ,jeżeli to powojenny tank  czyli wersja M2 to powinien mieć kołnierze na rurach wydechowych do pokonywania przeszkód wodnych , podobnie pierścień dookoła jarzma kadłubowego km-u ,i mógłbyś Bartek tą zestawową lufę na igłę lekarską wymienić:D,. Poza tym bardzo realistycznie ci wyszedł , :super: zniszczenia zwłaszcza te kratki do chłodnic  , zajebiste i kolorek też , przydałoby się  też jakiegoś delija w wieżyczce dowódcy umieścić. Pozdr. A.

Adams dzięki za uwagę z km poprawię to 

Posted (edited)

W teciaku zamiast normalnych zbiorników na burtach będą beczki o takie żeby był kontrast dla gumy i zieleni😋

20190429_154854.jpg

20190429_154901.jpg