Jump to content
jpl

McDonell Douglas Phantom FGR.2, Airfix, 1:72, wideorelacja.

Recommended Posts

Tym razem maszyna odmienna od tego, co zazwyczaj klej臋. Po inboksie jestem dobrej my艣li.

Zapraszam! 馃槈

• Like 1

OK, no to dobrze - zaczynamy budow臋. Je艣li administrator/moderator uzna za stosowne, mo偶na wydzieli膰 w膮tek, albo przenie艣膰 ca艂o艣膰.

Zapraszam! 馃槈

OK, tak wygl膮da po kolejnym tygodniu prac:

Zapraszam! 馃槈

Chyba wyszla ci skorka pomaranczy na czarnym blyszczacym podkladzie

Posted (edited)

W og贸le, dlaczego ten w膮tek jest w dziale inboxy i nowo艣ci, skoro to warsztat?

呕eby nie odbiega膰 od tematu, niebieski Phantom, na dodatek w barwach RAF, w og贸le mi nie pasuje.

Edited by Mates

Posted (edited)
4 godziny temu, kzugaj napisa艂:

Chyba wyszla ci skorka pomaranczy na czarnym blyszczacym podkladzie

Te偶 mi si臋 wydaje, 偶e miejscami wychodzi. Troch臋 na szybko, 1/72 i tak nie ma wielu element贸w wi臋c nie ma co si臋 艣pieszy膰 - mianowicie chodzi o nieusuni臋te szwy tak z pylon贸w jak i ze spodu kad艂uba za dyszami silnik贸w.

I jeszcze - pomalowa艂e艣 ca艂y samolot b艂yszcz膮cym podk艂adem, kt贸ry stosuje si臋 pod metalizery, potem ten podk艂ad zamalowa艂e艣 niebieskim i dopiero na niebieski po艂o偶y艂e艣 metalizer...

Edited by Tap-chan

4 godziny temu, Tap-chan napisa艂:

I jeszcze - pomalowa艂e艣 ca艂y samolot b艂yszcz膮cym podk艂adem, kt贸ry stosuje si臋 pod metalizery, potem ten podk艂ad zamalowa艂e艣 niebieskim i dopiero na niebieski po艂o偶y艂e艣 metalizer...

I do tego niebiesk膮 matow膮 farb膮 pod p臋dzel z aerografu. Geniusz. :D

Dobrze, ju偶 pozostawi臋 to bez komentarza... 馃槈

Sko艅czy艂em jako艣 tego "Phantoma". Wiem, co by艂o OK, wiem, co by艂o nie tak, przynajmniej z grubsza.

Zapraszam. 馃槈

• Like 1

Sk贸rka pomara艅czy wysz艂a mocno. Trzeba by艂o jeszcze przed kalkami da膰 ekstra warstw臋 po艂ysku i to wyr贸wna膰 mi臋kkim pilnikiem albo g膮bk膮 艣ciern膮.

Podoba mi si臋 ten Phantom, ten kamufla偶 przyci膮ga oko.

Niebieski FGR.2 jest fantastyczny.聽

Ogl膮da艂e艣 zdj臋cia tego samolotu? On nie by艂 b艂yszcz膮cy.聽

54188_1341961128.thumb.jpg.9045c75fb51b5aa883d744cf3c80a6ae.jpg

Overspray tutaj taki se:

IMG_20190601_131830.thumb.jpg.5a1513f8d1e61b625e6872cd952495a6.jpg

Witam.

Mam kilka uwag co do twojego modelu.

U偶y艂e艣 jaki艣 tam wash koloru br膮zowego kt贸ry nijak nie pasuje do tego koloru. Zreszt膮 tylko taki kolor wash'a u偶ywasz na ka偶dym twoim modelu.

Ale co najlepsze tego wash'a w og贸le nie wida膰 na twoich modelach. Polecam do wash'a farby olejne. I na tym modelu u偶y艂 bym wash'a szarego koloru w艂asnej mieszanki farb olejnych.

Zbudowa艂e艣 ju偶 kilkadziesi膮t modeli, a postep贸w w twojej budowie nie ma. Twoje modele wygl膮daj膮 tak samo jak kilka modeli temu. zero post臋p贸w.

Popatrz na naszego koleg臋 Jureczka. Jego modele wygl膮da艂y ma艂o efektownie, ale dzi臋ki temu, 偶e zak艂ada warsztaty i s艂ucha uwag kt贸re si臋 pisze na temat jego pracy, dzisiaj trzaska bardzo 艂adne modele i to w 12 godzin!:super:

Nie ma w mojej wypowiedzi 偶adnej z艂o艣ci hejtu, czy czego艣 podobnego, chc臋 tylko pom贸c.

Zapraszam na za艂o偶enie warsztatu na forum i prowadzenie relacji. Filmiki z warsztatu mo偶esz r贸wnolegle prowadzi膰 z relacjami na forum.

• Like 4

21 minut temu, jawkers napisa艂:

Twoje modele wygl膮daj膮 tak samo jak kilka modeli temu. zero post臋p贸w.

No wiesz, ja bym jednak nie stawia艂 takiego zarzutu nigdy ani nikomu. Jpl nie twierdzi艂 nigdy 偶e robi jakie艣 super modele ani tym bardziej nie por贸wnywa艂 si臋 z nikim, wi臋c wyci膮ganie takiego argumentu jest chyba odrobin臋 nie fair. Ka偶dy orze jak mo偶e i je艣li kto艣 nie robi post臋p贸w no to niekoniecznie jest to dzia艂aniem celowym. Jpl robi swoje modele w swoim tempie i tak jak lubi i to nie powinno by膰 przedmiotem krytyki. Warto wskazywa膰 b艂臋dy i niedor贸bki modelu, ale moim zdaniem nie warto komu艣 zarzu膰 brak post臋p贸w w warsztacie. R贸wnie dobrze mo偶na by modelarzom zarzuca膰 偶e nie s膮 tacy 艂adni jak Jimenez. :)

Wygl膮da jak kropla thinnera rozdmuchana aerkiem.

@Solo, ja napisa艂em to co widz臋, a 偶e post臋p贸w nie widz臋 to nie moje wina. Jak napisa艂em, chcia艂em pom贸c koledze Jpl.

A chyba w tym hobby chodzi, 偶eby z ka偶dym modelem budowa膰 coraz to lepiej ma艂ymi krokami. Przynajmniej tak mi si臋 do tej pory wydawa艂o.

Tak 偶e Jpl, je偶eli ci臋 urazi艂em tym wpisem to przepraszam, ale chyba mam prawo si臋 wypowiada膰 na forum.

Chyba 偶e kto艣 nie chce by jego prace i zdolno艣ci by艂y komentowane to prosz臋 napisa膰.

Nie no, spoko, tragedii jakiej艣 nie ma. Chodzi艂o mi o to tylko, 偶e mo偶na i warto krytykowa膰 modele kt贸re na krytyk臋 zas艂uguj膮, ale nie mo偶na krytykowa膰 modelarza.

Modelarza nie mo偶na krytykowa膰 za b艂臋dy zestawu. Oceni膰 krytycznie jego prac臋 jak najbardziej.聽

Niestety zgodze sir z kolega Jawkers. Wiele razy JPL dostawal rady/porady od koegow a modele nadal wygladaja jak wygladaja.聽