Jump to content
panDespota

Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Recommended Posts

Posted (edited)

Schodzimy ze stanu magazynowego. Zaczynam dłubać Meśka bo nimam żadnego na półce. Planuję zrobić maszynę z JG27, na której latał Ludwig Fransizket. 

hgvJ4prj_o.jpg

Ud6RtN7R_o.jpg

Co prawda model AZeta to G-5, ale są części na G-6. Do modelu dorzucę lufy Mastera, tablicę Yahu i jeszcze muszę ściągnąć pasy Edka. Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić. 

ChUQEfEO_o.jpg

Edited by panDespota
  • Like 1

Hej, jak jakosc tego modelu?

15 godzin temu, Franz75 napisał:

Hej, jak jakosc tego modelu?

15 godzin temu, mbrnnr napisał:

Tamiya to to nie jest... 

Kurczę nie mam porównania. Nie sklejałem jeszcze żadnego modelu tamki. Czeka Fw190 A-3 z ich stajni, ale pewnie jeszcze trochę poczeka. Obserwuj Panie wątek na bieżąco. Na chwilę obecną jak dla mnie kabina fajnie zdetalowana choć detal w modelu trochę mydlany. Kmy w nosie obowiązkowo do wymiany. Działka w podwieszanych gondolach też wymieniam. Linie podziału spoko. Gdzieniegdzie jest też symboliczne nitowanie. Oszklenie z tego co patrzyłem ok. zobaczymy jak spasowanie, ale to dopiero jak pasy przyjdą do kabiny. 

A-3 Tamki to już też staruszek. Sprzedaj i kup Edka. To jest super zestaw. Nawet w 1/72. 

Właśnie kleję na szybko ich A-8/R2 i tak to wygląda za jedno popołudnie:

LvuSuLC.jpg

• Like 1

23 minuty temu, mbrnnr napisał:

A-3 Tamki to już też staruszek. Sprzedaj i kup Edka. To jest super zestaw. Nawet w 1/72.

Tyle tylko że Eduard nie robi wczesnych wersji tylko od A 5 w górę a szkoda.Warsztat z Messerem będę śledził bo u mnie czeka całe stadko.

Posted (edited)

Edkową 190kę kupię na bank. W sumie tego co teraz kleisz- ciężkiego myśliwca śturmoka. Problem w tym że szukałem właśnie A-3 i takowej Edek nie robi. Najwcześniejszy model jaki mają to A-5. 

PS. Pokaż jak skończysz. 

PS2. Xmen aś mnie ubiegł z odpowiedzią :)

Edited by panDespota

Jestem tak jakoś spokojny o efekt meśka od PanaDespoty 😉

• Thanks 1

Postaram się go nie zwalić 😆 Wracając do detali. Wymieniłem Km-y w nosie. Pierwsza rzecz do wymiany jaka rzuciła mi się w oczy przy oglądaniu ramek

IMGP1924a.thumb.JPG.4e3f9a16a109a255a7fb0dfb545c2e0f.JPG

• Like 2

Bardzo dobrze. Master rządzi. Swoją drogą Tamka ma takie same brzydkie zestawowe. 😀 

Luf uzbrojenia w takim miejscu nie da się ładnie odwzorować z formy wtryskowej.

Dziwię się, że próbują i na siłę wciskają takie badziewie.

Naprzód z modelem!

Looking good,  lufy aftermarket oczywiscie że lepsze.  Firma AZ reprezentuje dosc rozpiety poziom ze sie tak wyraże, ja kupiłe ich nowego P 40 i... wow wyglada bardzo przyzwoicie. A niektóre modele .. to lepiej ich nie dotykac.  Ja teraz walcze z Fairey Battle made by MPM, no dramat. Ale innego nie ma i trzeba sie męczyc. Takie hobby 😀. Bede kibicował wac Panu. 

AZ ma w miarę te modele, które gdzieś kupili. P-40 też nie jest ich. W 72 ma dobrą nową Special Hobby. 

Fajnie się zaczyna. Ja zrobiłem już dwa Gustawy z AZ, a w sumie to trzy, bo Avia też bazuje na tych formach, no i F również nie różni się zbytnio.

Pamiętaj, żeby skosić te filtry od chłodnic w skrzydłach, bo inaczej będą za grube.