Jump to content

Recommended Posts

59814870_2253932038194503_50663726238442

10 miesięcy temu zamknąłem etap budowy tego modelu i tak on leżał i czekał na malowanie. No i w końcu się doczekał! Zapomniałem, że wtedy niefortunnie całe gąsienice na stałe przykleiłem do modelu i potraktowałem to jako wyzwanie aby odpowiedzieć sobie na pytanie ile da się z tego wyciągnąć. Efekty można obejrzeć poniżej. 
Co do samego modelu to wypraski charakteryzują się bardzo ładnym i ostrym detalem. Model jest dość dobrze spasowany. Problematyczne jest łączenie mniejszych elementów - w większości trzeba rozwiercać otwory, w które należy umieścić trzpień elementu. Na wypraskach jest dość spora ilość nadlewek w małych przestrzeniach np wizjery - bardzo kłopotliwe do usunięcia, acz nie nie możliwe. Gąsienice ognikowe składają się z dwóch elementów, gdzie nie ma otworu na ząbki. Elementy łatwo się dzięki odcina od ramki, ale klejenie ich to piekło. Plastik jest kruchy i przy odcinaniu "odskakuje ". Bardzo łatwo połamać elementy przy odcinaniu z ramki. Po sklejeniu prezentuje się świetnie ale "swoje" trzeba przejść. Ja trochę tam od siebie dodałem patrząc na fotki prawdziwego pojazdu, ale bez spiny temat potraktowałem.

BMD-2_002.jpg

BMD-2_003.jpg

BMD-2_004.jpg

BMD-2_005.jpg

BMD-2_006.jpg

BMD-2_007.jpg

BMD-2_008.jpg

BMD-2_009.jpg

BMD-2_0001.jpg

BMD-2_0002.jpg

BMD-2_0003.jpg

BMD-2_0004.jpg

BMD-2_0005.jpg

BMD-2_0006.jpg

BMD-2_0007.jpg

BMD-2_0008.jpg

BMD-2_0009.jpg

BMD-2_0010.jpg

• Like 2

Jak to u Ciebie, ładnie, schludnie i na temat... Zastanawiam się tylko, czemu ma służyć to zdjęcie z tabunem chemii, publikacji i narzędzi..? 

Lubię te Twoje "modele bez spiny", gdzie jak ja osiągnę 70% tego to mam problemy ze spaniem z wrażenia jak mi wyszło. :D Podoba mi się, czy filmiku można się spodziewać? Bo ten z T-34 wałkuję jako wzornik do niektórych zabiegów. :D

Jak zwykle bardzo udana praca. Dla mnie bardzo na temat. Podoba mi się. Lubię Twoje. Zadnych zastrzezen. Tylko patrzec i uczyć się. BRAWO! 

15 godzin temu, mandrivecs napisał:

Jak to u Ciebie, ładnie, schludnie i na temat... Zastanawiam się tylko, czemu ma służyć to zdjęcie z tabunem chemii, publikacji i narzędzi..? 

Dzięki. W sumie jakbys kiedyś chciał zrobić model po mojemu to już wiesz ile produktów i jakich będziesz potrzebował 😉 

Zacząłem tak robić od zrobienia modelu Stug Arminus. Jest tutaj na forum relacja. Wtedy zdałem sobie sprawę ile chemii jest potrzebne żeby pomalować takie małe pieroństwo i robię to już cały czas 😉

14 godzin temu, carlito napisał:

Lubię te Twoje "modele bez spiny", gdzie jak ja osiągnę 70% tego to mam problemy ze spaniem z wrażenia jak mi wyszło. :D Podoba mi się, czy filmiku można się spodziewać? Bo ten z T-34 wałkuję jako wzornik do niektórych zabiegów. :D

ooo! Miło mi! Bardzo :)  Odpowiedź w kwestii filmiku, masz poniżej 😉

14 godzin temu, Gerd napisał:

Jak zwykle bardzo udana praca. Dla mnie bardzo na temat. Podoba mi się. Lubię Twoje. Zadnych zastrzezen. Tylko patrzec i uczyć się. BRAWO! 

Dziękuję za miłe słowa

No i pam pam pam, dla zainteresowanych procesem powstawania modelu filmik. Głównie malowanie i weathering pojazdu. Jako bonus pod koniec pokazałem jak zrobić podstawkę z asfaltem, i trawą. Pamiętam, że ktoś tutaj pytał mnie o to jak to zrobić, więc jest 😉 Wcześniej robiłem asfalt zupełnie inaczej, a na filmie pierwszy raz testowałem masę od AMMO. Całkiem fajny produkt i już "pomalowany" co mnie akurat mocno cieszyło. Zaskoczeniem dla mnie było że reaguje z wodą do momentu aż się go nie utrwali lakierem. Więc można go wygładzać i pracować z nim tak długo aż uzyska się taką powierzchnię jaką się chce uzyskać. 

Jakbyście mieli jakieś pytania to walcie śmiało. W miarę możliwości postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć. 
No i jak filmik się podoba to dejcie łapkę w górę i zostawcie subka. Na pewno w przyszłości będzie wincyj filmów. 

W obecnej chwili zastanawiam się co mógłbym następnego zrobić. Chciałbym coś mniej wymagającego, jakiś taki malutki projekt. Czy macie jakieś sugestie? A może chcielibyście zobaczyć jak coś się robi?

• Like 1

Co do modelu to cóż tu mówić... Przecież wiesz, że świetnie wyszedł. Oby więcej takich filmów dotyczących weatheringu. Prosty w odbiorze, wszystko pokazane krok po kroku nakręcony tak jak lubię z prezentacją działania poszczególnych efektów w rogu ekranu i w świetnej jakości obrazu. Możesz takimi produkcjami konkurować z najlepszymi tutorialami. Współpracujesz już z jakąś firmą czy jeszcze nie 😛 ? Mam jeszcze pytanie bo podoba mi się ten efekt z heavy chipping i north africa dust czym potem najlepiej umyć aerograf bo boję się trochę wlać do niego specyfiki olejne. I czy trzeba go do tego rozkładać bo na jednym specyfiku do czyszczenia z olei napisali w instrukcji, że wystarczy tylko przedmuchać?

W dniu 14.05.2019 o 23:51, LordDisneyland napisał:

Podoba mi się, zwłaszcza kamuflaż, choć sama maszyna do urodziwych nie należy.

Dzięki ❤️

W dniu 16.05.2019 o 16:54, TAW napisał:

Co do modelu to cóż tu mówić... Przecież wiesz, że świetnie wyszedł. Oby więcej takich filmów dotyczących weatheringu. Prosty w odbiorze, wszystko pokazane krok po kroku nakręcony tak jak lubię z prezentacją działania poszczególnych efektów w rogu ekranu i w świetnej jakości obrazu. Możesz takimi produkcjami konkurować z najlepszymi tutorialami. Współpracujesz już z jakąś firmą czy jeszcze nie 😛 ? Mam jeszcze pytanie bo podoba mi się ten efekt z heavy chipping i north africa dust czym potem najlepiej umyć aerograf bo boję się trochę wlać do niego specyfiki olejne. I czy trzeba go do tego rozkładać bo na jednym specyfiku do czyszczenia z olei napisali w instrukcji, że wystarczy tylko przedmuchać?

Ja myję aero Cleanerem z AMMO. 

2 minuty temu, piotrkur napisał:

Czym robiłeś spawy??

Przyklejałem (Tamiya Extra Thin) pręcik o profilu okrągłym firmy Plastruct po czym "namaczałem" go znów klejem np Tamiya Extra Thin i nożykiem typu skalpel dziabałem wzór.