Jump to content
Marudek

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch

Recommended Posts

Buda jest już pomalowana i przybrudzona. Nie bawiłem się już w detalowanie tarcz wskaźników na desce rozdzielczej (choć przez chwilę miałem na to ochotę :cool: )

lDvHoQ9.jpg

ZpgKT5b.jpg

Zrobiłem sobie szablon do gięcia elips anten. Tu początkowo próbowałem z drutem stalowym 0,4 mm ale efekt był kiepski.

1AJhd16.jpg

Dlatego zacząłem od nowa z drutem florystycznym 0,3 mm, profilami Plastruct i firanką ☺

BCJS8m6.jpg

gtP6EKp.jpg

• Like 3

Świetnie!
Tak patrzę, że u mnie będzie pasowała firanka z dużego pokoju...

Ja wykorzystałem okazję jak żonka przycinała firanę na wymiar i pozbierałem skrawki. Wiedziałem że to się kiedyś przyda :cool:

Ził prezentuje się bardzo ładnie. Antena też zaczyna wyglądać fajnie.

Efekt super. Przy okazji podpytam o żywiczne koła od Balaton Models, gdyż podobne do Ził-a 131 będę obrabiał jak tylko chwilę znajdę a będzie to moja pierwsza poważniejsza obróbka elementów żywicznych. Czym i jak obciąć wlewy żeby bieżnik pod nimi jakoś wyszedł? Obcinaczką której używam do elementów plastikowych a potem nożykiem i pilnikiem obrobić?

Elementy żywiczne najlepiej odcinać czeską żyletką i nożykiem. Gdybyś spróbował cążkami, żywica magłaby się pokruszyć. 

Hej, 

Model skończyłem wczoraj. Chyba jeszcze nigdy nie miałem tak rygorystycznie rozplanowanej budowy. Każdy kolejny element powstawał w ściśle określonych ramach czasowych. Chwilami odczuwałem stres podobny do tego jaki mam w pracy po przekroczeniu jakiegoś dead-line'u. To nie było mi) e ale za to przyjemnie jest skończyć model (a nie odkładać na półkę w stanie pół-surowym). Co prawda nie zdążyłem zrobić agregatu, ale wykonam go na spokojnie w następnych tygodniach. Planuję wykonać mastery i odlać go z żywicy na wypadek gdyby jeszcze komuś przydał się taki dodatek :cool:

Do zobaczenia na Babarybie! 

3 godziny temu, Marudek napisał:

Do zobaczenia na Babarybie! 

:super::super::super:
Za 10 minut startujemy

Marudek, taki model zasługuje na porządną galerię, więc albo pujdziesz na kurs szkoleniowy, albo zatrudnisz profesjonaliste fotografa. Bez obrazy, złych zdjęć nie robisz, ale te muszą być lepsze.:stolek:

Hej,

Model jest już skończony. Można go było zobaczyć na Babarybie gdzie zdobył wyróżnienie. Do galerii postaram się zrobić jakieś lepsze fotki, ale końcówkę warsztatu musicie jeszcze przecierpieć :D

Ramy anten wykonane z drutu 0,3 mm i kilku witek Plastruct. Moim zdaniem efekt lepszy niż w wypadku blach, bo bardziej zbliżony do oryginału (okrągłe przekroje, ukośne zastrzały w innej płaszczyźnie niż sama antena).

TRduGHm.jpg
A9NDdWE.jpg

Tak to wyglądało po malowaniu:

AtFrk5H.jpg
2FCJqds.jpg

No i oczywiście podstawka. Zrezygnowałem z użycia betonowych słupów lamp, ponieważ mało prawdopodobne by było żeby ktoś rozkładał anteny w takiej bliskości słupa. Użyję ich innym razem.

nu2KJ0y.jpg

Mimo drobnych mankamentów i wykonania w pośpiechu uważam, że udał mi się całkiem niezły model. Ale zapewniam, że kolejny będzie jeszcze lepszy :cool: 

• Like 3

Oglądałem na Babarybie i nie mogłem uwierzyć, że powstał w tak ekspresowym tempie. Bardzo ładny model  :) Gratuluję wyróżnienia :)

Również widziałem model w realu na Babarybie i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie detalami.

To co rzuciło mi się jednak w oczy to za mało wygięte w poziomie anteny. Powinny być więcej powyginane.

Hej,

Anteny giąłem według szablonu, który zrobiłem na podstawie blaszek z zestawu ZZ-Model więc raczej powinno być OK. Zresztą zawinięcie anten tylko w jednej osi to i tak spore uproszczenie bo powinny być zawinięte wokół osi pionowej i poziomej :cool:

Posted (edited)
9 godzin temu, Marudek napisał:

Hej,

Anteny giąłem według szablonu, który zrobiłem na podstawie blaszek z zestawu ZZ-Model więc raczej powinno być OK. Zresztą zawinięcie anten tylko w jednej osi to i tak spore uproszczenie bo powinny być zawinięte wokół osi pionowej i poziomej :cool:

Niech za mój komentarz będzie to zdjęcie oryginału a nie modelu. O drugiej krzywiźnie nie wspominam, bo byłaby w 72 bardzo mała. To jednak antena aperturowa. :)

5401821968_6db8cf4048_b.jpg

Edited by Jarekk

A jak ten model wygląda w całości, skoro można go było już obejrzeć na żywo?