Jump to content
3D-Printed-Madness

Pora by świeżak się przywitał :)

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć! Z tej strony 3D-Printed-Madness. Cieszę się niezmiernie, że mogę dołączyć do tego szacownego grona pasjonatów :) Swoje zamiłowanie do modelarstwa odkryłem stosunkowo niedawno, bo zaledwie dwa miesiące temu, kiedy to po długich rozważaniach zdecydowałem się w końcu na zakup mojej pierwszej drukarki 3D. Sprzęt ten z początku miał posłużyć mi do tworzenia różnego rodzaju części zapasowych, jednak kiedy udało mi się odkryć jego prawdziwy, twórczy potencjał zdałem sobie sprawę, że dzięki niemu będę w stanie uwolnić mojego wewnętrznego artystę i dać upust potrzebie tworzenia, którą przez bardzo długi czas w sobie tłumiłem.

Przybyłem na to forum ponieważ pragnę podzielić się z wami moją twórczością i jednocześnie chcę skorzystać z waszego doświadczenia by rozwinąć moje własne umiejętności. 

A tutaj macie próbkę moich prac. Jest to niedokończona replika hełmu N7 pochodzącego z serii gier pt Mass Effect. Jak na razie dopiero po wstępnym piaskowaniu.

20190511_211310.jpg

20190511_211329.jpg

Edited by 3D-Printed-Madness

Cześć. Też chciałbym mieć drukarkę 3D ale ciągle jeszcze są nieco drogie. 

Fajnie ten hełm wygląda, będzie podświetlany w środku? No i jak wychodzi kosztowo takie drukowanie "wielkopowierzchniowe"?

Anycubic Photon nie jest drogi i do modelarstwa nadaje się 100x bardziej niż strunowe. Widziałem poniżej 400€. 

• Like 1

Posted (edited)

Za swoją maszynkę zapłaciłem mniej więcej 3k złotych, ponieważ celowałem w drukarkę o dużej powierzchni roboczej (30x30x40cm) a te jak wiadomo są droższe. Niestety sprzęt operujący żywicą jest zwykle dość mały, więc dlatego zdecydowałem się na drukarkę strunową. Jeżeli zaś chodzi o koszt filamentu, którego używam do wydruków to jego cena waha się w granicach 40-50 zł za kilogram a na ten hełm zużyłem właśnie nieco ponad kilogram plastiku. 

Tak myślę, że zrobię podświetlony wizjer :) Zobaczymy jak wyjdzie. Jak na razie jest to mój pierwszy projekt i łapię się na tym, że popełniam sporo głupich błędów. Np mógłbym spokojnie wydrukować cały model w czterech częściach zamiast... W dwudziestu czterech xD Oszczędziłbym sobie pracy i także efekt końcowy byłby lepszy, ale właśnie na tym polega nauka :P

Edited by 3D-Printed-Madness

No, tylko do modelarstwa redukcyjnego się struna kompletnie nie nadaje. 

Tak, masz rację w przypadku figurek etc strunowa radzi sobie raczej słabo. Jednakże jeżeli chodzi o tworzenie elementów cosplayu, na którym się skupiam, to wtedy taka drukareczka spełnia swoje zadanie wzorowo :) Cóż, sprzęt powinno się kupować dopiero wtedy kiedy wie się już do czego go użyć. W innym przypadku można się rozczarować.

To nie tylko do figurek. Mastery do żywic czy drobne elementy są obecnie drukowane w 3D coraz częściej. 

Cosplay czy duże elementy to inna sprawa. Wtedy chodzi w grę koszt materiału czy przestrzeń robocza. 

W każdym razie chętnie zobaczę gotowy hełm. Bo wydruk i szpachla to tylko ułamek pracy o ile się nie mylę. 

Na krytykę możesz liczyć.

W dniu 12.05.2019 o 23:57, Tap-chan napisał:

Na krytykę możesz liczyć.

:haha:

:twisted:

• Haha 2