Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Witam, z racji tego, że szanowne grono jest miłośnikiem japońskich okrętów, to mam pytanie co to może by za japoński "Potwór lotniczy", jakieś S.F, czy skopiowany Richelieu, skrzyżowany z lotniskowcem????

Poniżej zamieszczam link, na samym dole znajdują się trzy zdjęcia tego olbrzyma.

 

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=46&t=41781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

He też ostatnio łaskawym okiem patrzę na 700tkę, same korzyści ,tańsze zestawy, mniej miejsca na ekspozycję i tylko jeden mankament, skala trudności jest wysoka(obawiam się ,że nadal mam mierne umiejętności na tą skale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już tu zajrzałem... Szukam fajnego zestawu IJN Kongo do którego są blaszki jakieś. Urzekł mnie nadbudówką... Skala 1:700 ze względu na fundusze.

 

Modele moze tansze ale waloryzacja juz nie tak bardzo....

Jest swietny zestaw do Kongo z wypustu Veterana. Wg mnie najlepszy na rynku. Ok 300 PLN...

Ale juz nie potrzebujesz nic...

 

A skala 1/700 zaiste wysmienita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już tu zajrzałem... Szukam fajnego zestawu IJN Kongo do którego są blaszki jakieś. Urzekł mnie nadbudówką... Skala 1:700 ze względu na fundusze.

 

Niestety kolego dobrze doinwestowana 700-ka niewiele ustępuje cenowo 350-tce ;-)

700-tka to skala złudzeń...począwszy od poziomu łatwości-trudności a skończywszy na złudzeniu cenowym.

Mimo to uważam ,że w modelarstwie okrętowym daje najwięcej satysfakcji a i efekty bywają spektakularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale skoro "Klub..." to może kogoś zainteresuje...

W najnowszym numerze Okrętów Wojennych [2014-1] jest zapowiedź najnowszego numeru specjalnego tego wydawnictwa:

nr 47 - Floty świata: Cesarstwo Japonii tom 1 (pancerniki, lotniskowce, krążowniki). autor: Oskar Myszor. cena 39zł

Nie widziałem niestety tego jeszcze w sprzedaży, co więcej na stronce wydawnictwa (http://www.okretywojenne.pl/) figuruje ciągle jako najnowszy nr 46 (pancerniki typu Sewastopol cz.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Mam dylemat, na jaki model się zdecydować(produkt jakiej firmy). Chodzi mi oczywiście o jakość wykonania i dostępność dodatków(blaszki, pokłady, lufy). skala 1/700.

W sferze zainteresowań : IJN Hiei, IJN Nagato, IJN Mushashi, IJN Fuso.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś nowe Fujimi. Ja bym brał FUSO ,-))

 

Ok, czyli jak inwestować to Fujimi z nowego sortu(Są dość drogie). A modele innych producentów? Hasegawy, Tamiya?

 

O tyle gorsze o ile tańsze ;-) coś w ten deseń.Jak masz dużo blachy do modelu to te teoretycznie gorsze w zestawieniu z magazynem posiadanych blaszek wcale w ostatecznym rachunku nie muszą być gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy na pierwsze spotkanie ze skalą 1/700 i flotą japońską nadaje się stary model Furutaka z Hasegawy? Bo przypadkiem stałem się posiadaczem tego modelu i zastanawiam się ile zabawy mnie czeka, by to Furutakę chociaż w ciemności z 15 metrów przypominało. No i kusi ta bandera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.