Jump to content

Klub miłośników okrętów japońskich

Jędrek
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, slawekmalysek napisał:

Witam 

Który model niszczyciela Yukikaze jest warty zakupu? Hasegawa, Fujimi czy Tamiya?

Oczywiście mowa o skali 1:350 oraz które dodatki możecie polecić

Pozdrawiam Sławek

Niedługo zaczynam Hasegawe + blaszki to coś więcej napiszę, ale jak na razie detale są ok

55 minut temu, krzychu83 napisał:

Który model niszczyciela Yukikaze jest warty zakupu? Hasegawa, Fujimi czy Tamiya?

Witaj. Dwa pierwsze zdobią moja kolekcję /bez żadnych dodatków/ trzeci z Tamiya leży i czeka. Z tej dwójki z którą miałem do czynienia moim faworytem i to zdecydowanym jest Hasegawa. 

30 minut temu, cdarek napisał:

Witaj. Dwa pierwsze zdobią moja kolekcję /bez żadnych dodatków/ trzeci z Tamiya leży i czeka. Z tej dwójki z którą miałem do czynienia moim faworytem i to zdecydowanym jest Hasegawa. 

Tak też myślałem, więc kupię Hase

7 godzin temu, slawekmalysek napisał:

Witam 

Oczywiście mowa o skali 1:350 oraz które dodatki możecie polecić

Pozdrawiam Sławek

w kwestii dodatków.....

z Hasą jest najłatwiej i najprościej,   Fujimi to ma sporą blaszkę w zestawie (ale to musi być special edition więc nie ten tani), a do Tamki to już w ogóle ciężko o blaszki - trzeba polować i ściągać zza oceanu.

9 godzin temu, M.A.V. napisał:

w kwestii dodatków.....

z Hasą jest najłatwiej i najprościej,  

Blaszki Hasegawy mają kiepską instrukcję moim zdaniem. Jest jeszcze Eduard, wydał blachy do wersji z 1940r

Edited by krzychu83

Godzinę temu, krzychu83 napisał:

Blaszki Hasegawy mają kiepską instrukcję moim zdaniem. Jest jeszcze Eduard, wydał blachy do wersji z 1940r

I są dostępne ale niestety nie model

• 2 weeks later...

nie ma innej Mikasy w 350 (chyba?) a ze to Hasegawa to fajnie spasowana etc do tego sa blachy lufy pokłady etc wiec brać i robić ! koniecznie z warsztatem :), ostatnio nawet wyszła jakas limit edition 

3 godziny temu, laskonogi napisał:

nie ma innej Mikasy w 350 (chyba?) a ze to Hasegawa to fajnie spasowana etc do tego sa blachy lufy pokłady etc wiec brać i robić ! koniecznie z warsztatem :), ostatnio nawet wyszła jakas limit edition 

Fajnie, dzięki 

Z dodatków znalazłem tylko blachy edka co do innych dodatków to reszta dostępna chyba tylko za granicą?

4 godziny temu, slawekmalysek napisał:

Z dodatków znalazłem tylko blachy edka co do innych dodatków to reszta dostępna chyba tylko za granicą?

https://www.plastmodel.pl/q/?keywords=mikasa

nie jest tak zle cos tam pod 350 mozna dobrac zerknij tez w martli i agtom i mojehobby 

Edited by laskonogi

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

od Lion Rear

nooo ale to faktycznie juz tylko za granica ?  chyba bo w polsce to dystrybutora brak 

Edited by laskonogi

Dzięki panowie👍

Cóż, na chwilę obecną brak mi tylko drewnianego pokładu, blachy edka lufy mastera są no i główny aktor czyli model hasy Z 21 niestety z późniejszego okresu z bitwy na morzu japońskim i tu pytanie czy nada się na flagowca z bitwy pod Cuszimą?

:haha: to właśnie jest stan na bitwę pod Cuszimą :haha: 

Ten na bitwę na Morzu Żółtym to 40061

I tak, okręt się różnił, są inne maszty i nawiewniki, choć nie jestem pewien czy w pudełku nie ma wszystkiego do obu wersji....

Edited by Szydercza Gała

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

:haha: to właśnie jest stan na bitwę pod Cuszimą :haha: 

Ten na bitwę na Morzu Żółtym to 40061

I tak, okręt się różnił, są inne maszty i nawiewniki, choć nie jestem pewien czy w pudełku nie ma wszystkiego do obu wersji....

Dzięki za istotne info z nutką ironi.

Model sprawdzę jak dotrą blachy edka czyli za jakieś dwa tygodnie, na razie zbieram wszelkie informacje oraz książki i tp. kwity

Temat mało popularny jak i okręty z tego okresu 

Nieprawda że niepopularny, nawet tu masz przynajmniej ze dwie Mikasy, jedną rozgrzebaną i jedna skończoną. A' propos różnic, to jeszcze w artylerii małokalibrowej sie pozmieniało.

Obydwa warsztaty znam , teraz szukam drewnianego pokładu chyba że zrobię sam z balsy😁, pomijając model Mikasy innych modeli predrednotow w porównaniu do popularnych jednostek jest niewiele ( chyba?)

W dniu 20.10.2021 o 16:29, volsebix napisał:

zamówienie w realizacji😉

dzieki za link