Skocz do zawartości

Jak zdobyć wypraski od producentów modeli


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już nie pamiętam, ale zdaje się że info@tamiya.pl.
Informacje dostałem od Matesa, który wspominał mi że zamówił sobie jedną wypraskę do jakiegoś modelu na tych zasadach.
Napisz do nich czy Ci sprowadzą i się upewnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solo napisał:

Niestety już nie pamiętam, ale zdaje się że info@tamiya.pl.
Informacje dostałem od Matesa, który wspominał mi że zamówił sobie jedną wypraskę do jakiegoś modelu na tych zasadach.
Napisz do nich czy Ci sprowadzą i się upewnisz.

Dzięki :piwo: 

Już napisałem email , zobaczymy co odpiszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o Revellu już było czyli przyślą za darmochę jeśli mają jeszcze na stanie, to potrzebowałem kiedyś kalkę Hasegawy do modelu już nieprodukowanego, przynajmniej w tamtym czasie. Powiedzieli mi bym turlał dropsa, albo zapłacił jakieś niespotykanie wielkie pieniądze. Napisałem więc do wszystkich ich dystrybutorów w Europie. W końcu jeden mi wysłał po jakimś długim czasie, za co mu bardzo serdecznie podziękowałem. Później ten model został wznowiony, ale kalkę nadal mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka otrzymałem odp. na email od dystrybutora :

 

Dzień dobry,

możemy sprowadzić 10112006 (22 zł) z Japonii na marzec.
(proszę potwierdzić czy nr ramki się zgadza)
Koszt dostawy na terenie Polski: 0 zł odbiór w naszym sklepie
stacjonarnym w Warszawie, 17 zł przelew.
Wymagana jest przedpłata 100 procent na konto
89 1030 0019 0109 8503 0013 3307
ATA Spółka z o.o. Warszawa, ul. Zwycięzców 6a/4
W tytule wpłaty proszę podać
ramka 10112006
Po zaksięgowaniu uruchomimy procedurę sprowadzenia towaru z Japonii.
W przypadku jeśli nie będzie Pan odbierał osobiście proszę podać
adres, na który wyślemy zamówienie i nr telefonu dla kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ammo of MiG - są szanse zamówić od nich ramki z gąsienicami z modelu T-54B w 1:72? Potrzebne mi do modelu Revella (Revell dał RMSH a potrzebuję OMSH, właśnie takie są w T-54 od Ammo of MiG).

 

Edysia: nie da się, oficjalne stanowisko wyrażone przez Ammo of MiG na FB po zapytaniu. Zaprzyjaźnione sklepy modelarskie również twierdzą że od tego producenta ramek sprowadzić nie są w stanie. Szkoda...

Edytowane przez Michal_G
Nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W połowie grudnia w imieniu znajomego pisałem przez kontakt na głównej stronie Revella a propo jednej wypraski - konkretnie oszklenia do jednego modelu samchodu.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy dziś dostałem paczkę z tym elementem. Inna sprawa, że nie otrzymałem absolutnie żadnego info zwrotnego od Revella. Wszystko oczywiście za free.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ktoś wie jak zdobyć brakujące części od Panda?
Zacząłem robić 9K330 tor i zonk bo brakuje jednej połówki koła jezdnego. Gdyby to było wewnętrzne to był se dorobił - ale pech chce że brakuje zewnętrznego.
Model nowy, kupiony w sklepie - a wygląda jakby ktoś je po prostu wyciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 09:54, Grzes napisał:

Nie wiecie czy Aeroplast współpracuje z modelarzami?

Że tak sam sobie odpowiem - dziś już wiem, że w/w firma, ogólnie mówiąc, modelarzy ma w d.u.p.i.e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Solo napisał:

Reklamowałabym w sklepie.

Próbowałem - niestety odpowiedz nie była pocieszająca:
        Obawiam się że będzie problem i to duży !
        Tej pozycji nie ma w kraju i nie wiadomo czy jeszcze trafi do produkcji....


Odlałem sobie z żywicy - po raz pierwszy. Ale kiedyś trzeba było spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

Że tak sam sobie odpowiem - dziś już wiem, że w/w firma, ogólnie mówiąc, modelarzy ma w d.u.p.i.e...

Mowa o Aeroplast.

Znalazłem, że Aeroplast spólka komandytowa ma ostatni wpis w KRS 2018-10-22 i jest likwidacji upadłościowej, a jeden z udziałowców czyli Aerogroup Sp. z o.o. pod tym samym adresem ma ostatni wpis w KRS 2018-11-19 i ma działalność zawieszoną.

Edytowane przez kjp_a_man
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Szybkie pytanko do tych, co dostali za darmo części od Revella - na ich stronie trzeba odhaczyć taką adnotację:
image.png.dc152490e056242b7400498eeceb0449.png

Też spotkaliście się z takim zastrzeżeniem, zanim dostaliście czego chcieliście za darmo, czy teraz zaczęli kasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy u mnie pojawiła się taka adnotacja, ale ja dostałem części za darmo. W ogóle nigdy nie płaciłem za części które dostawałem w ramach reklamacji, od któregokolwiek producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 7 dni od złożenia zamówienia na zastępcze kalkomanie (zamawiałem wieczorem, więc praktycznie po 6 dniach) wczoraj dostałem zastępcze kalkomanie z Revella. Jestem w szoku, pozytywnym oczywiście. Aż się zastanawiam, jak im podziękować.

Moja porada do kontaktów z Revellem to żeby zgłoszenia pisać po niemiecku, ja napisałem i zobaczcie jak szybko poszło :mrgreen:

Na stronie pojawiły się kolejne adnotacje, i rozumiem je w ten sposób, że części są bezpłatne, jeśli zgłoszenie będzie reklamacją. Pewnie większość i tak przechodzi jako reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taka mała ciekawostka: przez te kilka lat mojego modelowania to są wszystkie szklane wypraski jakie pozyskałem za darmo, albo kupiłem od producentów tudzież wymusiłem od sprzedawców (za wyjątkiem kilku kupionych komercyjnie na rynku aftermarketów). Trochę tego jest, w sumie blisko 20 wyprasek, spory zapas owiewek na czarną godzinę.
1. F-16C Tamiya
2. F-15C GWH
3. F-4 Academy
4. F-14 Hobby Boss
5. A-10 AFV Club i Hobby Boss
6. F-105G Hobby Boss
7. Su-33 Kinetic
8. F--104 Hasegawa
9. MQ-9 Revell
10. MiG-31 AMK

image.thumb.png.531fae2813c14a5127ad3f3fbd0920fa.png

 

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.