Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to z tego zestawu Condora, z którego chciałem zrobić polskią eRkę, ale zjechaliście go z góry na dół ;) To żeby się nie zmarnował model to postanowiłem skorzystać z kalkomanii ze zvezdy, z której będę robił polskiego bisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy kolejność: farba bazowa (olive drab Humbrol), sidolux, kalki, wash, sidolux - jest prawidłowa? Słabo siadły mi kalki - tak sądzę, bo nie robiłem tego od kilkunastu lat. Zmyć washa i położyć sido na kalkomanię? Sido na wszystko jak jest??

Model jest z AFV, kalki też, do ich nałożenia użyłem specyfiku Modelmastera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zmyć washa i położyć sido na kalkomanię? Sido na wszystko jak jest??

 

Na kalkomanie daj sido i dopiero na niego zrób wash, i na koniec całość przykryj lakierem bezbarwnym - zależnie od tego, co chcesz uzyskać - matowym, półmatem lub błyszczącym. Ale na kalokmanie obowiązkowo sido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem. Zamówiłem sobie paczkę, dzisiaj mi przyszło trochę chemii, między innymi to:

 

2409_rd.jpg

1434_rd.jpg

1514_rd.jpg

 

Co do washa, to już wiem, że jest on gotów do spożycia Czyli metoda wstrząśnij i jedziesz.

A co z filtrem? Też gotów do użycia? I kiedy go stosujecie? Bo ciągle o innej wersji słyszę. Jedni na sam koniec, drudzy zaraz po bazowym, już sam nie wiem, a nigdy filtrów nie używałem.

 

A co najważniejsze, ten produkt firmy AK.

Streaking Grime. To to już w ogóle czarna magia. Ma to wyglądać - wstrząśnij, weź pędzelek i maluj zacieki? Czy raczej wlej do aerka, psiknij i zmywaj White Spiritem? W życiu czegoś takiego nie używałem. Stosować to na sam koniec? Na połysk? Po filtrach, przed?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i wyrozumiałość

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje na sam koniec dwoma metodami albo jak klasyczna farba - metoda suchego pędzla albo nanoszę na model zaciek pędzelkiem i przejeżdzam white spiritem przy czym ta metoda jest mocno niedokladna...wiec preferuje "suchy pędzel" w wypadku AK Trzeba przyznać,że produkty są bardzo dobre. Tylko naprawdę mocno wstrząsnij buteleczkę przed uzyciem,żeby dobrze rozmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby link zadziałał prawidłowo musisz wstawić go między tagi URL. Inaczej forum go ucina ;)

 

A co do pytania, to prawdopodobnie chodzi o filtr, bo domyślam się, że to jakiś zestaw do pancerki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, pomalowałem model sido 3 warstwy tak jak zawsze, odczekałem 2 dni żeby dobrze wysechł. Położyłem delikatnego washa, i tak jak zawsze patyczkami higienicznymi nawilżonymi w benzynie zippo wycierałem nadmiar farby. Kilka razy już tak robiłem i wszystko było ok ale tym razem zdarła mi się farba mimo że farbę ścierałem delikatnie, dodatkowo w miejscach kontaktu benzyny z lakierem sido zrobił się jakiś mętny i lekko zbielał. Czy to jest jakiś objaw problemu z sido czy benzyną? Jak uniknąć takiej niespodzianki na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie mogę dostać farbę olejną van gogha czerń kostyna i umbrę ziemną ? Szukałem w różnych sklepach internetowych, ale nigdzie nie znalazłem, jest tylko brąz vandycka i umbra palona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.