Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanko:

Czy to koniecznie musi być sido i czy koniecznie do PCV??

Bo mam w domu:

PRONTO "super połysk"- do drewna

i Puro-Lux płyn do nabłyszczania podłóg drewnianych??

 

Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jutro chciałbym zacząć Wash.

 

P.S. Ile schnie Sido??

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

mam problem z washem olejnym.Zrobiłem wszystko tak jak trzeba (tak mi się przynajmniej wydaje).W pojemniku mieszanka wygląda na jednolitą ale gdy wysycha w liniach widać ziarna pigmentu tzn linie nie są jednolite...mają przerwy.Na początku jest niby dobrze a potem widać białe tworzywo,potem znowu na odcinku 2 mm linia jest czarna a potem znów brak pigmentu.Zdjęcia nie wsadzę bo niestety mój aparat takich zbliżeń nie udźwignie...Co robię źle?Czy może farba jest do bani?.używam Renesansów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, proponowałbym wstepnie, zanim zrobisz plukanke- farbke rozmieszać w jakimś koreczku, dodawać stopniowo rozcieńczalnika.

W moim przypadku najczęstsza przyczyna był zbytnio "suchy" rozcieńczalnik, odkad zaczałem stosowac do tego celu(pewnie bardziej z lenistwa,niz potrzeby) thinner 4 washes MIGa problemy te znikneły.

2 sprawa, to płukanke możesz wpuszczać etapowo, a żeby Ci sie rozlewała po całej linii podziału dodatkowo możesz te miejsca,przed zapuszczeniem delikatnie zwilżyć(ciągnąc cienkim pedzelkiem) samym rozcieńczalnikiem

I ostatnia istotna rzecz, płukanka niezawsze wchodzi nam tam, gdzie akurat sobie tego życzymy, tu ja ratuje sie pedzelkiem 000 i po prostu podciagam to, czego nie wykonał wash.

Czy może farba jest do bani?

Nie jest najgorsza, ale polecam przerzucic sie na 512 Abteilung, sa mniej "ziarniste" - talensy i renesansy zostawiam sobie do dolnych partii pojazdów, gdzie farba nie musi już byc taka subtelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renesansy tak niestety czasami mają z niektórymi rozcieńczalnikami. Po przejściu na Van Gogh'i Talensa jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o washu z farby Humbrol?

nie rozejdzie sie tak ładnie po modelu,jak ten z farb dla plastyków.

Głównie chodzi o pigmenty zawarte w emalii i ich ziarnistość.

Proponowałbym jednak humbrole pozostawic do malowania głównego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gdzie to można dostać i za ile Google nic nie daje

Abteilung to farby bodajże hiszpańskiej firmy mig productions

 

można zrobić wash który będzie jakoś wyglądał na czołgu z czarnej farby akrylowej i rozcieńczalnika do farb akrylowych Tamiya ???

Można, ale uwierz mi lepszy jest wash olejny. Akryle mają to do siebie, że zostawiają zacieki, jednakże można zastosować jeszcze dodatkowo opóźniacz do akryli, który ( podobno) powoduje to, że farba akrylowa zachowuje się jak farba olejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne warstwy:

 

Farba

Sido

Kalki

Sido

(sido drugi raz wedle uznania, czasem lepiej dać żeby przy ścieraniu nie zszedł z wystających detali)

Wash

Lakier docelowy.

 

Generalnie pierwszego sido dajesz tyle, żeby powierzchnia się świeciła i była bardzo, bardzo gładka żeby kalki równo siadły. Potem dajesz tyle sido, żeby przy ścieraniu washa nie zetrzeć go razem z farbą. Na wystajacych elementach zbiera się mniej sido i jest cieńsza warstwa i można łatwo zetrzeć farbę do gołego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie wash na bazie terpentyny i Humbroli - nie narzekam wadą jest że się świeci i konieczny jest matt finish, ale to i tak konieczne po sido (a używam sido do paneli - aerkiem trzeba dać kilka warstw, nie od razu robi sie błyszczący)

co do ścieralności ie akryli to zauważyłem ciekawą rzecz - terpentyna,Humbrol Thinner nie ruszają pactry, nie ruszają Vellejo, natomiast od ręki zmywają Aeromastera... (kiedyś niedokładnie pomalowałem model bezbarwnym błyszczącym (Vallejo)... no i omal nie było b.źle)

na koniec chciałbym zapytać czy komuś sie taki coś przytrafiło: otóż na model pomalowany Humbrolem dość sporo sido, po ponad 24h dałem wash olejny: farba Marie's + benz. lakowa i - przy ścieraniu zaczął sie normalnie złuszczać sido... a na blaszkach (błotniki) to zaczęła się w ogóle cała farba marszczyć i odchodzić od blaszki... porażka jednym słowem, model poszedł to czyszczenia i ponownego malowania...

wie ktoś czemu sie tak dziwnie stało ??

pozdr

p.s. czy ktoś testował różne rodzaje sido żeby mieć porównanie? który jest da-best??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.