Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię bardzo podobnie:

- maluję akrylami

- daję 2x podkład Sidoluxa, aż się będzie błyszczało

- mieszam farby olejne Classico firmy Maimeri z White Spiritem Talensa w proporcji mało farby, dużo spiritu

- dotykam pędzlem w niektórych miejscach aż się rozleje

- ścieram nadmiar jak trochę przeschnie wacikiem, ręcznikiem papierowym i pędzlem moczonymi w white spiricie

Jak mówię - jak jest płynne to farba bardzo fajnie wygląda, ale jak przeschnie to robią się takie kwiatki. Fotel pilota z poprzedniego zdjęcia udało mi się uratować, ale kokpit będę musiał raz jeszcze malować :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy kwestia wprawy. Musisz wyczuć proporcję do rozrabiania olejów i czas od nałożenia do ścierania. I będzie dobrze ;) Popróbuj też z innymi producentami olejów albo w ogóle jakieś gotowce. Coś dla siebie na pewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup gotowy produkt, spróbuj wykonać wash i Zobacz jaki efekt. Jeżeli dobry, znaczy źle rozrabiałeś farbę. Jeżeli zły, znaczy Ty robisz coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki jest gotowy olejny wash? Bo mam akrylowy Vallejo, ale tego to już kompletnie nie ogarniam ;) Słabo się rozpływa i nieciekawie wysycha. Ale za to bardzo lubię stosować te washe akrylowe jako filtry. Wtedy dają ciekawe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam olejny od AK interactive. Sam używam i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AK interactive sam stosuję i imo jest bardzo spoko.

Daje dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie mi doradzić jaki wash zapuścić na czarną farbę? Bardzo ciemny szary będzie dobry? Jeżeli jest to istotne, to chodzi mi o wash na osłonie silnika A6M3 zero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szary będzie dobry. W zależności czy lubisz mocne, czy delikatne podkreślenie detali daj jaśniejszy bądź ciemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szary będzie dobry. W zależności czy lubisz mocne, czy delikatne podkreślenie detali daj jaśniejszy bądź ciemniejszy.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopię trochę temat.

Stosowałem się do instrukcji czyli: podkład, kolor bazowy, sidolux dwie warstwy. Dość długo odstawiony gdyż brak czasu, kalki i wash. Wash wykonany z farby dla plastyków olejnej plus terpentyna. W niektórych miejscach coś poszło nie tak, zrobiła się "pomarańczowa skórka", dodatkowo ni diabła nie szło pozbyć się nadmiaru washa, pozostawały brudniejsze plamy..

To moje początki z modelarstwem więc proszę o wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam benzyny do zapalniczek + farb olejnych renesans. Tylko zamiast sido uzywam klaru Tamiya. Za sido nie przepadam ale myślę że u Ciebie to może być wina terpentyny. Do zmywania używasz wacików nasączonych terpentyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terpentyna dla plastyków nie nadaje się do washa. Odourless turpentine AK czy MIGa to coś innego. Szukaj white spirit albo benzynę do zapalniczek. Jak masz ładny połysk, który nie będzie łapał farby, to washa możesz robić nierozcieńczoną farbą olejną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi, też obstawiam terpentynę, zwłaszcza, że to taka kupiona w budowlanym. Benzyna do zapalniczek kupiona, w środę popróbuje.

Jeszcze raz dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,

mam pytanie odnośnie washa , a mianowicie czy taki kolor na ty modelu będzie ok (lewe skrzydło ma zapuszczone linie ).

0dRWqn8.jpg

mVSrBRz.jpg

Czy zrobić to porostu czarnym kolorem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, mi się wydaje, że brud/kurz etc. niegdy nie jest biały ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi