Skocz do zawartości

"Zbiornik" nad Sommą 1916r.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ten twój "GX100" będzie "puszczał" to zawsze możesz na niego psiknąć jakimś błyszczącym akrylem i będzie ok przy dalszych działaniach olejami. Możesz spróbować też do rozjaśnień tych nitów spróbować suchego pędzla.... Działaj :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nity i nieco krawędzie przetrzeć ołówkiem grafitowym i będziesz miał efekt przetartej stali .

Szkoda, że na samym wstępie nie pocieniowałeś modelu , teraz aby wyjść z tego plastikowego efektu będzie trudno .

No ale próbuj zobaczymy jak Ci się uda z tego wybrnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Próbowałem rozjaśniać nity.

Nity na zielonym kolorze są rozjaśnione.

Niestety szara emalia Tamiya, nie chce się wymieszać z Hataką.

Próbowałem szarą Vallejo nakładać suchym pędzlem. Po chwili starłem bo efekt mi się nie podobał.

Stąd te włoski na modelu.

Valleyo nie chce nakładać się tak dobrze na GX100. Jest chyba za "śliski"

8MvB1D6.jpg

cfYrjIF.jpg

WnaZoy0.jpg

V2HzC4Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W dniu 21.09.2019 o 06:46, Dorotka napisał:

W mojej ocenie zdecydowanie za słabe te rozjaśnienia i znikną po kolejnych etapach. No ale zobaczymy, Ty to widzisz w realu... :super:

A jak bym zrobił wszystkie nity w kolorze light gray?

mXdXoB4.jpg

Nie patrząc czy to zielony, szary, czy piaskowy kolor kamuflażu, wszystkie nity były by light gray.

Co o tym myślicie?

Pytam, boi nie mam żadnego doświadczenia w takich zabiegach.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 08:43, Dorotka napisał:

 Weź te kolory którymi malowałeś, dodaj do nich białej i przeleć te łby taką mieszanką. 

20 minut temu, Andrzej_LK napisał:

Zrób przetarcia nitów jaśniejszymi odcieniami kolorów kamuflażu.

I tyle w temacie ?

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kolorami się nie przejmuj. One są i tak kwestią interpretacji. 

Niestety cały model jest źle pomalowany. Kamuflaż Solomona był malowany w warunkach polowych pędzlem, co na początku 20. wieku oznacza emalię z grubym pigmentem i grubymi warstwami. Nie ma mowy o jakichś odkurzach między polami lub przebijającym się kolorem podkładowym, tak jak jest to widoczne na Twoim modelu. Rozumiem malowanie aerografem, bo można szybko pomalować, ale tutaj miał być taki malunek bazą pod ostre plamy (i czarne linie) pędzlem. Tym bardziej w tak małej skali. Ten kamuflaż Cię po prostu przerósł, pomijam zabawne kombinacje z mieszaniem różnych rodzajów farb. 

Być to mój model, zmywam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Panowie.:piwo:

@mbrnnr co do malowania, to zgodzę się z tobą, kamuflaż na modelu różni się i to bardzo od kamuflażu na Solomonie.

Z tego względu, iż kamuflaż na modelu nie jest z Solomona.

Schemat malowania przedstawiałem na pierwszej stronie. na początku miało to być malowanie o którym wspomniałeś, ale bardziej mi się spodobało to które użyłem na modelu.

Co do odkurzu, no trudno. powstał ponieważ:

W dniu 11.08.2019 o 21:14, jawkers napisał:

Zacząłem malować kamuflaż. Postanowiłem, że spróbuję go pomalować z ręki, kiedyś trzeba spróbować.

Nie używałem do malowania maskowania, i stąd ten odkurz.

Jakoś mi to nie przeszkadza. Jeszcze będą zabiegi nad modelem, tak że może nie będzie to widoczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Super Moderator

Witam.

Ostatnio ktoś, dał mi taką odpowiedz, poniżej cytat.

Cytat

Jak Ci nudno to wracaj do "Zbiornika" nad Sommą :woot: ?

Więc postanowiłem go posłuchać i podziałałem dzisiaj przy podstawce.? :super:

Dzięki Dorotka.:piwo:

Na razie wyrzeźbiłem wzniesienie, na które Tank będzie podjeżdżał.

zIGWuFX.jpg

GDPN5RA.jpg

crXwm9a.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zaglądałem co ze "zbiornikiem", musiałem przeleciec kilka stron wstecz, a dzisiaj patrzę a "zbiornik" na początku. I niech ktoś udowodni, że myśli nie docierają do ludzi. Ciekawe ilu jeszcze kolegów myślało o tym modelu? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie mam doświadczenia z figurantami i obawiam się, że mógłbym wszystko popsuć dokładając ich na ta podstawkę.

Samej podstawki się obawiam, bo takiej to jeszcze nie robiłem i nie wiem co mam dalej robić, by to dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.