Jump to content

"Zbiornik" nad Sommą 1916r.

Recommended Posts

Jeżeli ten twój "GX100" będzie "puszczał" to zawsze możesz na niego psiknąć jakimś błyszczącym akrylem i będzie ok przy dalszych działaniach olejami. Możesz spróbować też do rozjaśnień tych nitów spróbować suchego pędzla.... Działaj :super:

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam. Ostatnio ktoś, dał mi taką odpowiedz, poniżej cytat. Więc postanowiłem go posłuchać i podziałałem dzisiaj przy podstawce.🤣 Dzięki Dorotka. Na razie wyrzeźbiłem wzniesieni

Wszystkie nity śruby i niektóre wystające elementy na tanku rozjaśnione.

Z farbami to tak właśnie jest, jedne kładą się idealnie inne tak, że człowiek wyklina w duszy i zastanawia się gdzie popełnił błąd a winna jest po prostu farba . Ale maluje się tym co się ma pod ręką

Posted Images

Albo nity i nieco krawędzie przetrzeć ołówkiem grafitowym i będziesz miał efekt przetartej stali .

Szkoda, że na samym wstępie nie pocieniowałeś modelu , teraz aby wyjść z tego plastikowego efektu będzie trudno .

No ale próbuj zobaczymy jak Ci się uda z tego wybrnąć .

• 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Próbowałem rozjaśniać nity.

Nity na zielonym kolorze są rozjaśnione.

Niestety szara emalia Tamiya, nie chce się wymieszać z Hataką.

Próbowałem szarą Vallejo nakładać suchym pędzlem. Po chwili starłem bo efekt mi się nie podobał.

Stąd te włoski na modelu.

Valleyo nie chce nakładać się tak dobrze na GX100. Jest chyba za "śliski"

8MvB1D6.jpg

cfYrjIF.jpg

WnaZoy0.jpg

V2HzC4Z.jpg

• Super Moderator
W dniu 21.09.2019 o 06:46, Dorotka napisał:

W mojej ocenie zdecydowanie za słabe te rozjaśnienia i znikną po kolejnych etapach. No ale zobaczymy, Ty to widzisz w realu... :super:

A jak bym zrobił wszystkie nity w kolorze light gray?

mXdXoB4.jpg

Nie patrząc czy to zielony, szary, czy piaskowy kolor kamuflażu, wszystkie nity były by light gray.

Co o tym myślicie?

Pytam, boi nie mam żadnego doświadczenia w takich zabiegach.:oops:

W dniu 3.09.2019 o 08:43, Dorotka napisał:

Weź te kolory którymi malowałeś, dodaj do nich białej i przeleć te łby taką mieszanką. 

20 minut temu, Andrzej_LK napisał:

Zrób przetarcia nitów jaśniejszymi odcieniami kolorów kamuflażu.

I tyle w temacie 😉

Edited by Dorotka
  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam.

Na Tank nałożyłem filtr z AK Interactive - Nato tanks.

Dokleiłem też koła.

hnDbdET.jpg

mw8qAkp.jpg

SvlISkM.jpg

Wybaczcie zdjęcia, ale nie oddają one faktycznego wyglądu i kolorów. Coś nie wyszły takie jakie bym chciał.:oops:

Kolorami się nie przejmuj. One są i tak kwestią interpretacji. 

Niestety cały model jest źle pomalowany. Kamuflaż Solomona był malowany w warunkach polowych pędzlem, co na początku 20. wieku oznacza emalię z grubym pigmentem i grubymi warstwami. Nie ma mowy o jakichś odkurzach między polami lub przebijającym się kolorem podkładowym, tak jak jest to widoczne na Twoim modelu. Rozumiem malowanie aerografem, bo można szybko pomalować, ale tutaj miał być taki malunek bazą pod ostre plamy (i czarne linie) pędzlem. Tym bardziej w tak małej skali. Ten kamuflaż Cię po prostu przerósł, pomijam zabawne kombinacje z mieszaniem różnych rodzajów farb. 

Być to mój model, zmywam. 

• Super Moderator

Dzięki Panowie.:piwo:

@mbrnnr co do malowania, to zgodzę się z tobą, kamuflaż na modelu różni się i to bardzo od kamuflażu na Solomonie.

Z tego względu, iż kamuflaż na modelu nie jest z Solomona.

Schemat malowania przedstawiałem na pierwszej stronie. na początku miało to być malowanie o którym wspomniałeś, ale bardziej mi się spodobało to które użyłem na modelu.

Co do odkurzu, no trudno. powstał ponieważ:

W dniu 11.08.2019 o 21:14, jawkers napisał:

Zacząłem malować kamuflaż. Postanowiłem, że spróbuję go pomalować z ręki, kiedyś trzeba spróbować.

Nie używałem do malowania maskowania, i stąd ten odkurz.

Jakoś mi to nie przeszkadza. Jeszcze będą zabiegi nad modelem, tak że może nie będzie to widoczne.

• Like 1
  • 4 months later...
  • Super Moderator

Witam.

Ostatnio ktoś, dał mi taką odpowiedz, poniżej cytat.

Cytat

Jak Ci nudno to wracaj do "Zbiornika" nad Sommą :woot: 😂

Więc postanowiłem go posłuchać i podziałałem dzisiaj przy podstawce.🤣 :super:

Dzięki Dorotka.:piwo:

Na razie wyrzeźbiłem wzniesienie, na które Tank będzie podjeżdżał.

zIGWuFX.jpg

GDPN5RA.jpg

crXwm9a.jpg

• Like 2

A ja wczoraj zaglądałem co ze "zbiornikiem", musiałem przeleciec kilka stron wstecz, a dzisiaj patrzę a "zbiornik" na początku. I niech ktoś udowodni, że myśli nie docierają do ludzi. Ciekawe ilu jeszcze kolegów myślało o tym modelu? 😏

• Super Moderator

Nie mam doświadczenia z figurantami i obawiam się, że mógłbym wszystko popsuć dokładając ich na ta podstawkę.

Samej podstawki się obawiam, bo takiej to jeszcze nie robiłem i nie wiem co mam dalej robić, by to dobrze wyglądało.

• Super Moderator

Witam.

Na podstawkę, nakleiłem kawałki papieru.

Papier kładłem na wikol.

HCMS5Wa.jpg

Fr1dIPh.jpg

D1LojO5.jpg

Próbowałem wykonać, drut kolczasty w małej skali.

fThM2Jg.jpg

W skali czołgu, wygląda dobrze.

pvISBID.jpg