Skocz do zawartości

matejson

Rekomendowane odpowiedzi

A to na pewno faktura prętu zbrojeniowego, czy gustowna owijka ze skaju ? ?

 

Dzięki Grzesiu za zdjęcie, jako dzieciak byłem zafascynowany tymi ozdobami drążków zmiany biegów...

 

@Matejson - no wreszcie ktoś pamiętał o znaku na machę. Bez kozła wszystko na nic ?

 

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale logo Żuk nader często podlegało modyfikacjom na "żul". Czy to robota chuliganerii parkingowej, czy też samo tak odlatywało...nie mnie osądzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z dzielonymi drzwiami w pionie nie jest fabryczny. Fabryczne wersje miały drzwi tylne dzielone poziomo lub w wersjach późniejszych jednolitą klapę - klapy jednolite weszły z silnikami Andorii 4CT90 najpierw jako wersja 9 osobowego busa. Potem można je było również nabyć w krótkiej serii z silnikiem Peugeota 405 diesel. Były przygotowywane na Polagrę ale roku to już nie pamiętam... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SirCzajnik napisał:

Ten z dzielonymi drzwiami w pionie nie jest fabryczny.

Tak też mi się wydawało.
Akurat mój wujek pracował w FSC Lublin i sporo różnych modeli Żuków objeżdżał jako "jazdy próbne", ale takich pionowych drzwi to na pewno nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 21:15, Andrzej Godlewski napisał:

 

Ale w tym przypadku trzeba dodać do modelu światła cofania i przeciwmgłowe , oraz zawiasy których po porostu nie ma,ale to już drobiazg .

Ja chciałem tylko zaprotestować, że jeśli za model samochodu dostawczego mam płacić tyle co za model C-130 to brak takich elementów nie jest już drobiazgiem. ? 

Jak mam sobie dorabiać to proszę o cenę na poziomie 20 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeśmy koledze wątek zagadali.
Mam nadzieję, że się nie gniewa :)

A przypomnę jeszcze, że można pobawić się w przeróbkę Żuka A 03 z ZP Ruch. 

Ruch_zuk01.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, barszczo napisał:

to byłaby profanacja dla kolekcjonerów ZP Ruch

Ale ja do nich nie należę, więc na pewno jednego se przerobię

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jawkers napisał:

Można przenieść posty i zrobić osobny temat o żukach w 1:1.

By nie zaśmiecać koledze wątku i by się te wiadomości nie zgubiły wewnątrz tego tematu.

Ja nie widze problemu :) chętnie czytam, a tak ominą mnie ciekawe posty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w temacie .

Średnica koła w Żuczku 72cm szerokość 16.5cm, a felga ma średnicę 44,5cm .

Teraz wystarczy podzielić stosownie do skali kto jaką preferuje .

Co do ceny modelu i jego niedoróbek to rzeczywiście dobrze mieć wiedzę o tym zanim dokona się zakupu .

1:72 pewne rzeczy ujdą ,ale już w 1:35 już nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był w potrzebie  to mam fabryczną dokumentację techniczną z wymiarami :)  każdej części i nadwozia... tyle mi po wizytach w  OBR-ze zostało ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Odświeżam temat.

Podstawka:

DKCPSCf.jpg
yBnEtWH.jpg

Malowanie:

zHbJk7h.jpg

W370fOZ.jpg
59Lsoqq.jpg
KUqn03Z.jpg
C3xHo6G.jpg
4UseMSf.jpg

 

A teraz doszło sporo detali: zestawowe oszklenie, wycieraczki przednie z Hauler, koła z FPW Model i reflektory z ELF.
yx3J1vO.jpg
XMq89Wr.jpg
Gny2CIF.jpg

CDN...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok modelu, bo złożony jest prawidłowo. Zejdzie jeszcze 0,5-1mm, jak skleje dokładnie całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.