Jump to content

Wrześniowa piechota 1:35 (glowel miniatures)


arekmir
 Share

Recommended Posts

Na początek coś na kształt inboxa

Figurki żywiczne. Cena niezbyt wygórowana. Materiał łatwy w obróbce, niestety dość łamliwy. Lufy karabinów łamamły się już niestety kilka razy. Niedolowek raczej brak poza kabłąkami karabinów - tutaj ratowałem się drucikiem. (Chełmy oryginalnie są gładkie. Salamandrę robiłem sam)

Zjn0pEfh.jpg

1Rn63mFh.jpg

UqeVds7h.jpg

Figurki minimalnie większe. Dla porównania. Od lewej - glowel miniatures, master box, dragon

mzJLHvwh.jpg

Edited by arekmir
Link to comment
Share on other sites

 

7 godzin temu, push-up78 napisał:

Kto robi naszych wrześniowców?Fajne  I te pomalowane.Co to za firma?

Firma jest w tytule. To jakaś nowość.

6 godzin temu, krzy65siek napisał:

Zdjęcia są zniekształcone, czy te hełmy takie nieproporcjonalne?

Teraz jak tak patrzę to wydają się trochę za wysokie, bo rzut boczny jest chyba ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Te figury to jakaś kpina... Wywal to i zabij nim złoży jaja, bo do naszej wrześniowej piechoty to to się nie umywa ( rzeźba)."
Krój mundurów nie ten( ani pod wz.19, wz.19/27 czy też wz.19/36 czy czystą wz.36 tego nie podciągniesz), ręce jak wyzwoleńcy z Oświęcimia, ładownice za małe ( o jakieś 75 % ), paski od sprzętu za wąskie, hełmy wz.31 to jakaś kpina ( wystają bardziej jak hełmy dla spadochroniarzy). Jakieś zielone fleki na zadzie imitujące imitację imitacji torby na maskę wz.32 i chlebaka wz.33... Same pozycje figur bardziej prezentują pozycję panów co za dużo wlali w siebie trunków i próbują utrzymać pion... itd itd... Tych niepomalowanych jeszcze jak chcesz błędy też mogę wytknąć, ale prościej będzie to wywalić, bo naszej piechoty z tego nie zrobisz...
 Odnośnie prac malarskich.
- kolor munduru nie ten. Totalnie nie ten - ani na drelich ani na sukno się nie nadaje. Kolor ma najbliżej do brytyjskich sukiennych battledressów.  Buty w złym kolorze. Wszystkie trzewiki WP (wz.31, wz.39 i wcześniejsze ) były wykonywane ze skóry juchtowej czernionej pastą do butów ( w surowym stanie (nowe) wydawane były w kolorze naturalnej skóry jasno-brązowej wręcz biało-różowej. Dopiero sam żołnierz je przyciemniał poprzez konserwację tłuszczem do obuwia). 
 

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzaj jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Jak nie ma wyboru w naszych z 39r to lepsze to niż nic.Tak to jest jak bawisz się w rekonstrukcje i czepiasz się jakiegoś detalu.Albo całości.Za pewnie merytorycznie można się przyczepić ale to ma być bardzo zbliżone do figurek akurat naszej piechoty.Coś kuleje to trudno się mówi i żyje się dalej.W oczekiwaniu,że coś pojawi się lepszego.Chyba ,że masz czas i umiejętności to poprawiasz.A co do koloru nie jest zły wręcz poprawny.

image.thumb.png.970be5bc2469d738965cc6ea987831ed.png

Link to comment
Share on other sites

Nie jest. To co prezentujesz to sukno które przeleżało naście lat w magazynie/na strychu.w muzeum. Więc siłą rzeczy ściemniało od kurzu i syfu. Popatrz się na ładownice są czarne, a powinny być jasno brązowo-pomarańczowe. 
 Nie zgodzę się z Tobą w kwestii figur, bo błędów merytorycznych jest tam od groma. Min. celowniczy RKM. Kazał bym temu pacanowi co tą figurę tak zaprojektował przejść 30 km - zdechł by. Etat nie przewidywał dla celowniczego RKM, CKM, czy grantnika  tornistra z prostego powodu - to cholerstwo i tak swoje ważyło a obciążanie dodatkowymi kilkunastoma kg. żołnierza to morderstwo. Podobnie ładownice do RKMu... ten co je projektował na figurze W ŻYCIU NIE WIDZIAŁ ŁADOWNICY do RKMu wz.28.

Link to comment
Share on other sites

Neptun masz mimo to racje bo uważam,że jak ktoś bierze się już za projektowanie figur czy modelu powinien zrobić to dobrze.Są zródła to powinni z nich skorzystać.Ale widać robią to na odpier... i stąd takie kwiatki.Mimo to dalej obstawiam,że jak ktoś sobie robi dla siebie niech i tym się cieszy.Najlepiej napisać to do firm co się tym zajmują aby poprawili błędy merytoryczne.Ale czy to poskutkuje odzewem w zmianie kompletnie produktu mniemam ,że marne szanse.Jest jak jest.

image.jpeg.f3c3a4661a58449424f5d054090a67ac.jpeg

image.png.9eb85e7b48c2a18c4475a61673800fb8.png

Tu przykład innych zestawów min.S model.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.